Як увімкнути темний режим на Mac

Ваш Apple Mac або MacBook має темний режим, який допоможе вам краще працювати вночі та при слабкому освітленні. Після ввімкнення підтримувані програми та веб-сайти автоматично перемикаються на темний фон із білим текстом. Ось як увімкнути темний режим на Mac.

Як увімкнути темний режим із центру керування

Темний режим вперше був представлений в macOS Mojave. Ви можете ввімкнути або вимкнути його в системних налаштуваннях. Користувачі Mac, які використовують macOS Big Sur і новіших версій, тепер можуть увімкнути або вимкнути темний режим прямо з Центру керування.

Натисніть значок «Центр керування» у верхньому правому куті екрана.

У спадному вікні Центру керування клацніть модуль «Відображення».

Тепер модуль дисплея розгорнеться. Тут виберіть кнопку «Темний режим», щоб увімкнути або вимкнути цю функцію.

Як додати перемикач темного режиму до рядка меню

У попередніх версіях macOS вам знадобилася стороння програма, щоб отримати доступ до перемикача темного режиму з рядка меню. Завдяки Центру керування, представленому в Big Sur, ви можете додати цей перемикач до рядка меню, нічого не встановлюючи.

Відкрийте «Центр керування» на своєму Mac, а потім перетягніть панель «Дисплей» на панель меню.

Панель «Дисплей» перетвориться на піктограму та постійно з’явиться в рядку меню вашого Mac. Натисніть кнопку «Показати», щоб розгорнути вікно. Звідси виберіть кнопку «Темний режим», щоб швидко ввімкнути або вимкнути візуальну функцію.

Ви можете досить легко змінити порядок або видалити значок «Дисплей» з рядка меню. Натисніть і утримуйте клавішу «Command», а потім перетягніть піктограму «Дисплей» туди, куди ви хочете її перемістити.

Якщо ви хочете видалити піктограму «Дисплей», перетягніть її на «Робочий стіл», а потім відпустіть.

Як увімкнути темний режим із системних налаштувань

Якщо ви використовуєте macOS Mojave або Catalina на своєму Mac, у вас немає доступу до Центру керування. На щастя, ви можете ввімкнути або вимкнути темний режим із системних налаштувань у будь-якій сучасній версії macOS.

Натисніть кнопку «Apple» на панелі меню та виберіть параметр «Системні налаштування».

Тут перейдіть до розділу «Загальні».

У розділі «Зовнішній вигляд» ви можете перемикатися між режимами «Світлий» і «Темний».

Як запланувати темний режим на Mac

macOS також може автоматично вмикати або вимикати темний режим залежно від часу доби. Перейдіть до «Системні налаштування» > «Загальні» та в розділі «Вигляд» виберіть параметр «Авто».

Після ввімкнення цієї опції macOS автоматично ввімкне темний режим увечері. А коли вранці ви відкриєте свій Mac, macOS повернеться в легкий режим.

Якщо ви хочете ввімкнути темний режим у певний час, ви можете використовувати програму стороннього розробника під назвою Сова. Це безкоштовна утиліта рядка меню, яка працює з macOS Mojave і вище.

Утиліта також служить швидким перемикачем для вмикання та вимкнення темного режиму з рядка меню. Просто клацнувши правою кнопкою миші піктограму «NightOwl» на панелі меню, можна вмикати або вимикати темний режим.

Після встановлення NightOwl і отримання дозволів, ви можете натиснути кнопку «NightOwl» і ввімкнути функцію «За розкладом». Потім введіть час, коли ви хочете ввімкнути світлий або темний режим.

Хочете змусити веб-сайти також перейти в темний режим? Ось як це можна зробити в Safari та Chrome.