Як увімкнути та вимкнути апаратне прискорення в Chrome

Google Chrome оснащений апаратним прискоренням, функцією, яка використовує переваги графічного процесора вашого комп’ютера для прискорення процесів і звільнення життєво важливого часу ЦП. Однак іноді несумісність драйверів може призвести до неправильної роботи цієї функції, а її відключення може позбавити вас кількох головних болів.

Що таке апаратне прискорення?

Апаратне прискорення означає, коли програма використовує апаратне забезпечення комп’ютера для підтримки деяких функцій ефективніше, ніж це можливо в програмному забезпеченні. Апаратне забезпечення було розроблено для виконання деяких функцій швидше, ніж програмне забезпечення, що працює лише на ЦП.

У Chrome апаратне прискорення використовує графічний процесор (GPU) вашого комп’ютера для вирішення завдань із інтенсивною графікою, як-от відтворення відео, ігор або будь-чого, що вимагає швидших математичних обчислень. Передача конкретних завдань дає вашому ЦП можливість невтомно працювати над усім іншим, а графічний процесор обробляє процеси, для виконання яких він був розроблений.

  Що означає CTFU і коли його використовувати?

Хоча в більшості випадків це звучить чудово, іноді апаратне прискорення може спричинити затримку Chrome, зависання або аварійне завершення роботи — це навіть може призвести до того, що акумулятор вашого ноутбука розряджатиметься набагато швидше. Оскільки всі комп’ютери дещо відрізняються, проблема може полягати в графічному процесорі або драйвері, пов’язаному з ним. Якщо ви підозрюєте, що причиною є апаратне прискорення, найкраще відключити його та перевірити, чи це вирішує проблему.

Як увімкнути або вимкнути апаратне прискорення

За замовчуванням апаратне прискорення ввімкнено в Chrome, тому давайте спочатку розглянемо його вимкнення.

Запустіть Chrome, натисніть значок меню, а потім натисніть «Налаштування». Крім того, ви можете ввести chrome://settings/ в універсальне вікно пошуку, щоб перейти безпосередньо туди.

  Як оновити до Ubuntu 21.10

На вкладці «Налаштування» прокрутіть униз і натисніть «Додатково».

Прокрутіть униз до розділу «Система» і знайдіть параметр «Використовувати апаратне прискорення, якщо воно доступне». Переведіть перемикач у положення «Вимкнено», а потім натисніть «Перезапустити», щоб застосувати зміни.

Попередження: не забудьте зберегти все, над чим працюєте. Chrome знову відкриває вкладки, які були відкриті перед перезапуском, але не зберігає жодних даних, що містяться в них.

Якщо ви хочете почекати, щоб перезапустити Chrome і завершити все, над чим працюєте, просто закрийте вкладку. Chrome застосує зміни наступного разу, коли ви його закриєте та знову відкриєте.

Щоб підтвердити, що його повністю вимкнено, введіть chrome://gpu/ в універсальне вікно пошуку та натисніть Enter. Якщо апаратне прискорення було вимкнено, більшість пунктів у розділі «Статус графічних функцій» матиме напис «Лише програмне забезпечення, апаратне прискорення вимкнено».

  Як збільшити різкість зображення в Photoshop

Якщо ви хочете ввімкнути або знову ввімкнути апаратне прискорення, поверніться до chrome://settings і перемкніть параметр «Використовувати апаратне прискорення, якщо доступно» у положення «Увімкнено». Потім натисніть «Перезапустити», щоб застосувати зміни.