Як увімкнути підтримку Snap Package на Linux Mint

| | 0 Comments| 8:25 AM
Categories:

Сніпи стрімко набирають популярність. Настільки, що майже кожен дистрибутив Linux підтримує їх — крім Linux Mint. Причина цього полягає в тому, що розробники операційної системи Linux Mint вважають, що технологія Snap не повністю відповідає їхнім потребам. Натомість вони вирішили вимкнути Snaps за замовчуванням. Насправді, незважаючи на те, що останні кілька версій їхньої операційної системи засновані на Ubuntu 16.04 (ОС з уже ввімкненими приставками), вона вимкнена. Натомість Linux Mint повністю прийняв Flatpak. Це надійна альтернатива Snaps, оскільки у Flatpak також доступно багато пакетів для нього. Тим не менш, загальне хвилювання, схоже, стоїть за Snaps, оскільки такі великі компанії, як Microsoft, офіційно рекламують його. Якщо ви користувач Mint, який бажає зберегти Flatpak, але також використовує Snaps, є простий спосіб увімкнути підтримку пакетів Snap.

Snapd на Linux Mint

Щоб увімкнути підтримку пакетів Snap на Linux Mint, вам потрібно встановити пакет, оскільки команда Linux Mint вирішила видалити інструменти та процеси Snap за замовчуванням. Щоб встановити програмне забезпечення на Linux Mint, вам потрібно відкрити вікно терміналу. Відкривши вікно терміналу, введіть: sudo -s, щоб отримати root-доступ. Використання кореневої оболонки замість окремих команд sudo може стати в нагоді, якщо ви збираєтеся багато взаємодіяти з системою.

  Як створити псевдоніми та функції оболонки в Linux

Після отримання кореневої оболонки скористайтеся командою оновлення, щоб запустити в системі останню версію програмного забезпечення. Це важливо, щоб інструмент Snapd працював правильно. Майте на увазі, що якщо вам не зручно використовувати команди для оновлення Linux Mint, інструмент Mint Updater також доступний для використання і буде працювати так само добре.

Спочатку скористайтеся командою apt update, щоб оновити джерела програмного забезпечення Linux Mint. Це також визначить, чи є доступні оновлення для системи.

apt update

Далі скористайтеся командою apt upgrade, щоб встановити нові оновлення, про які система каже, що доступні. Не забудьте також додати -y в кінець, щоб команда автоматично сказала «так». Це заощаджує час від необхідності натискати «y» на клавіатурі пізніше.

apt upgrade -y

Після встановлення оновлень програмного забезпечення ми можемо встановити програмне забезпечення, необхідне для запуску пакетів Snap на Linux.

apt install snapd

Система повинна автоматично увімкнути всі служби systemd на Linux Mint, які необхідні Snapd для належної роботи. Якщо з якихось причин сталася помилка під час їх увімкнення, спробуйте:

apt purge snapd

Запуск команди purge — це чудовий спосіб вирішити будь-які проблеми з середовищем виконання Snap, оскільки purge видалить і повністю видалить усі посилання на знімки в системі. Звідси назва «чистка». Коли команда очищення завершиться, можна безпечно повторно встановити snapd в системі. Оскільки ви очистили все, Linux Mint буде змушений повторно завантажити та налаштувати все, а також вирішити всі проблеми, які з’являються.

apt install snapd

Snaps на Linux Mint – термінал

Тепер, коли Linux Mint має підтримку швидкого доступу, вам слід знати: він не буде таким хорошим, як в Ubuntu. Основна причина цього полягає в тому, що Linux Mint 18.3 (та інші версії 18.x) працюють на базі Ubuntu 16.04. Ubuntu LTS є надійною базою для операційної системи, але вона має свої недоліки, головним чином те, що версії програмного забезпечення можуть бути трохи застарілими.

  Як надсилати текстові повідомлення в Linux за допомогою графічного інтерфейсу менеджера модемів

В Ubuntu 17.04 і 17.10 користувачі можуть легко переглядати та встановлювати знімки в програмному забезпеченні Gnome, завдяки плагіну Software snaps. На жаль, для цього плагіна потрібна версія 3.26 Gnome, а Mint має лише 3.22. Це означає, що всі знімки, які ви встановлюєте в Mint, повинні виконуватися за допомогою терміналу.

Щоб встановити snap-пакет під Linux Mint, відкрийте термінал і виконайте:

snap find "program name"

Це виведе список пакетів, які можна інсталювати, пов’язаних з вашим швидким пошуком. Щоб встановити оснастку, перегляньте список і скопіюйте точну назву пакета. Потім скористайтеся цією командою, щоб встановити його в системі.

sudo snap install programname

Часто Snaps вимагають оновлення. Щоб оновити список пакетів snap до останньої версії, вам потрібно буде скористатися командою «оновити». Кожного разу, коли використовується команда оновлення, Snapd вийде і отримає найновішу версію програми з магазину та замінить її на стару.

  Як транслювати онлайн-відео на Linux за допомогою VLC

sudo snap refresh

Snaps легко видалити з Linux Mint. Користувачі можуть зробити це в будь-який час за допомогою команди видалення.

sudo snap remove programname

Нарешті, якщо ви хочете перерахувати всі доступні знімки в сховищі знімків, спробуйте скористатися командою пошуку без нічого після неї.

snap search

Хочете зберегти весь список знімків, які можна встановити, у файл для подальшого читання? Спробуйте вивести його.

snap search >> ~/snap-list.txt

Отримайте доступ до збереженого файлу в будь-який час, відкривши snap-list.txt в /home/ на вашому ПК з Linux.