techukraine.net techukraine.net Як увімкнути паралельне завантаження в різних браузерах

Як увімкнути паралельне завантаження в різних браузерах

Categories:

Вашому браузеру потрібна вічність, щоб завантажувати великі файли? Якщо так, ви можете ввімкнути паралельне завантаження, яке дозволить вашому браузеру завантажувати файл кількома потоками, зрештою підвищуючи швидкість завантаження. Але що таке функція паралельного завантаження і як її можна ввімкнути в різних браузерах?

Ми обговорюємо паралельне завантаження, його переваги, обмеження та те, як увімкнути його в різних браузерах.

Що таке паралельне завантаження?

Більшість браузерів зазвичай використовують традиційну техніку завантаження, яка передбачає завантаження файлу одним потоком. Хоча цей метод зазвичай працює добре, він може мати проблеми з великими файлами, через що браузеру потрібно вічно завантажувати файли. Тут починає діяти паралельне завантаження.

Паралельне завантаження — це метод оптимізації завантаження, який дозволяє вашому браузеру завантажувати файл кількома потоками. Браузер розділяє великий файл на менші сегменти та завантажує кожен окремим потоком, значно збільшуючи швидкість завантаження.

Наприклад, припустімо, що ви завантажуєте файл розміром 200 Мб, і ваш браузер підтримує п’ять паралельних завантажень. У цьому випадку файл розміром 200 МБ буде розділено на п’ять різних частин, кожна приблизно по 40 МБ. Потім кожна частина розміром 40 МБ завантажуватиметься одночасно окремими потоками, що забезпечує швидкість завантаження, яка у п’ять разів перевищує швидкість завантаження файлу одним потоком.

Як увімкнути паралельне завантаження в Google Chrome

Google Chrome є веб-переглядачем за умовчанням на більшості пристроїв. Якщо ви хочете використовувати паралельне завантаження в Chrome, виконайте наведені нижче інструкції.

  Додайте правила для зміни URL-адрес і отримайте для них QR-коди з рядка URL-адрес

На робочому столі

 • Запустіть Google Chrome, введіть chrome://flags у пошуковий рядок і натисніть Enter.
 • Введіть Паралельне завантаження в рядку пошуку та натисніть Enter.
 • Клацніть піктограму спадного меню поруч із Паралельним скачуванням.jpg”/>
 • Натисніть кнопку Перезапустити.
 • Після цього Google Chrome перезапуститься з увімкненою функцією паралельного завантаження. Якщо ви хочете вимкнути паралельне завантаження в Chrome, виберіть «Вимкнено» зі спадного меню та перезапустіть Chrome.

  На мобільному телефоні

 • Відкрийте Chrome, введіть chrome://flags в адресний рядок і натисніть Enter.
 • У пошуковому рядку введіть Паралельне завантаження та натисніть Enter.
 • У розкривному меню Паралельне завантаження виберіть Увімкнено.
 • Натисніть кнопку Relaunch, яка з’явиться.
 • Після перезавантаження Google Chrome використовуватиме функцію паралельного завантаження кожного разу, коли ви завантажуєте файл з Інтернету.

  Як увімкнути паралельне завантаження в Microsoft Edge

  Подібно до Google Chrome, вам доведеться використовувати сторінку позначок Microsoft Edge, щоб активувати паралельне завантаження в Edge. Нижче наведено покрокову інструкцію, як це зробити.

  На робочому столі

 • Відкрийте Edge на своєму комп’ютері.
 • Введіть edge://flags у пошуковий рядок і натисніть Enter.
 • Введіть Паралельне завантаження на панелі пошуку на сторінці прапорів і натисніть Enter.
 • Виберіть «Увімкнено» у розділі «Паралельне завантаження»
 • Потім натисніть кнопку «Перезапустити», яка з’явиться. Щоб вимкнути паралельне завантаження в Edge, виберіть Disabled у спадному меню Parallel downloading і перезапустіть браузер.

  На мобільному телефоні

  Щоб увімкнути паралельне завантаження в Edge на Android, введіть edge://flags у пошуковий рядок і натисніть Enter. Потім виберіть «Увімкнено» у спадному меню паралельного завантаження та натисніть кнопку «Перезапустити».

  Як увімкнути паралельне завантаження в Mozilla Firefox

  Увімкнути функцію паралельного завантаження в Mozilla Firefox дуже просто. Для цього дотримуйтеся наведених нижче інструкцій.

 • Відкрийте Mozilla Firefox, введіть about:config у рядку пошуку та натисніть Enter.
 • Натисніть кнопку Прийняти ризик і продовжити.
 • Введіть наступну команду в полі пошуку та натисніть Enter. Це налаштування контролює кількість паралельних з’єднань, дозволених для кожного сервера у Firefox.
   network.http.max-persistent-connections-per-server 
 • Щоб змінити його значення, клацніть піктограму Pen поруч із параметром. За замовчуванням встановлено значення 6, але ви можете збільшити його до 20, щоб збільшити кількість дозволених паралельних завантажень, зрештою підвищуючи швидкість завантаження.
 • Натисніть значок перевірки. Потім перезапустіть Firefox, щоб зберегти зміни.
 •   Alexa все ще працюватиме з Nest (і це проблема)

  На відміну від Google Chrome та інших браузерів на основі Chromium, ви не можете використовувати паралельне завантаження у Firefox на Android.

  Як увімкнути паралельне завантаження в Brave

  Якщо ви віддаєте перевагу конфіденційності, ви повинні використовувати Brave як веб-переглядач за умовчанням. Однак, якщо вам потрібна краща швидкість завантаження, окрім конфіденційності, ви повинні ввімкнути паралельне завантаження в Brave.

  На робочому столі

 • Запустіть Brave, введіть brave://flags у рядок пошуку та натисніть Enter.
 • Введіть Parallel downsrc=”https://wilku.top/wp-content/uploads/2023/08/1691723529_826_How-to-Enable-Parallel-Downloading-in-Different-Browsers.jpg”/>
 • Щоб вимкнути паралельне завантаження в Brave, виберіть Disabled зі спадного меню та перезапустіть Brave.

  На мобільному телефоні

  Щоб увімкнути паралельне завантаження в Brave на Android, введіть brave://flags в адресному рядку та натисніть Enter. Потім виберіть «Увімкнено» у спадному меню паралельного завантаження та натисніть кнопку «Перезапустити».

  Переваги паралельного завантаження

  Як згадувалося, однією з основних переваг паралельного завантаження є його здатність значно підвищити швидкість завантаження, особливо під час завантаження великих файлів. Однак тут є дещо більше.

  Оскільки ваше завантаження розділено на кілька різних джерел, це означає, що ви не поклали «всі свої яйця в один кошик» під час завантаження великого файлу. Якщо ви завантажуєте величезний файл з одного джерела, і він не працює, ваше завантаження йде разом з ним. Захоплення файлу з кількох джерел продовжує роботу, навіть якщо один не вдається.

    20 найкращих інструментів для діаграм ER

  Паралельне завантаження також максимізує використання вашої пропускної здатності. Якщо ваше широкосмугове з’єднання може завантажувати файли зі швидкістю 1 Мбіт/с, а ви завантажуєте з хосту, який може керувати завантаженням лише 100 Кбіт/с, це означає, що 90% вашої доступної пропускної здатності не використовується. Паралельне завантаження може використовувати цей додатковий простір для завантаження з більшої кількості хостів і «заповнення» більшої пропускної здатності.

  За замовчуванням паралельне завантаження вимкнено у веб-браузерах. Однак увімкнути її відносно легко. Давайте перевіримо, як увімкнути паралельне завантаження в різних браузерах.

  Недоліки паралельного завантаження

  Хоча паралельне завантаження має довгий список переваг, є деякі обмеження, про які ви повинні знати:

  • Деякі сервери можуть обмежувати кількість одночасних підключень, які можуть бути встановлені до них, що може знизити ефективність паралельного завантаження.
  • Деякі сервери можуть не працювати з декількома одночасними підключеннями, що може призвести до проблем із продуктивністю.
  • Паралельне завантаження може споживати більше пропускної здатності та перенасичувати доступні ресурси мережі, що може вплинути на інші дії, пов’язані з мережею, що виконуються у фоновому режимі, або пристрої, під’єднані до тієї самої мережі.
  • Під час завантаження невеликих файлів встановлення кількох з’єднань може мати незначний вплив на швидкість завантаження або, у деяких випадках, навіть зменшити її.

  Незважаючи на ці недоліки, паралельне завантаження залишається ефективним методом оптимізації завантаження для покращення взаємодії з користувачем і збільшення швидкості завантаження.

  Збільште швидкість завантаження за допомогою паралельного завантаження

  Оскільки браузери є основним способом завантаження вмісту з Інтернету, як ніколи важливо отримати якнайшвидшу швидкість завантаження у вашому браузері. Але так буває не завжди.

  На щастя, ви можете покращити швидкість завантаження, увімкнувши паралельне завантаження у своєму браузері. Однак якщо це не допомогло, ви можете спробувати інші способи покращити швидкість Інтернету.