techukraine.net Windows Як увімкнути моно-аудіо в Windows 10

Як увімкнути моно-аудіо в Windows 10

Categories:

Звук з комп’ютера або телефону може бути моно або стерео. Стереозвук – це чудовий досвід прослуховування, при якому звук надходить з кількох каналів і зазвичай відтворюється через два динаміки. З іншого боку, Mono має лише один канал, або він об’єднує всі канали в один канал. Якщо вам потрібно тримати одне вухо вільним під час прослуховування музики та роботи, було б гарною ідеєю увімкнути моно-аудіо. Таким чином, ви отримаєте пристойний звук, якщо слухатимете лише один навушник у своїх навушниках.

Увімкнути монофонічний звук

Увімкнути моно-аудіо в Windows 10 дуже просто. Єдина складна частина – знайти, де знаходиться налаштування.

Відкрийте програму «Налаштування» та перейдіть до групи налаштувань «Просте доступу». Знайдіть і виберіть вкладку Аудіо. Є перемикач під назвою «Увімкнути моно-аудіо». Увімкніть його, і моно-аудіо буде ввімкнено.

  Як знайти GUID диска та тома в Windows 10

Моно-аудіо буде застосовано до всіх аудіопристроїв, які ви підключили до системи. Сюди входять вбудовані динаміки вашого ноутбука, навушники та динаміки Bluetooth, а також дротові навушники. Різниця буде більш очевидною, коли ви використовуєте навушники.

Перевага цієї функції полягає в тому, що вона працює для всіх аудіопристроїв, які ви підключаєте до системи, тому вам не потрібно вмикати її для кожного окремо. Погана річ у тому, що він увімкнено для всіх ваших аудіопристроїв, і вам може знадобитися лише для певного пристрою, як-от навушники, і в цьому випадку ви будете вмикати/виключати перемикач досить часто.

Якщо вам цікаво, чому вам потрібно ввімкнути моно, щоб слухати музику лише з одного навушника, це пов’язано з тим, як звук надходить із ваших навушників. Якщо ви слухаєте музику в стереосистемі та виймаєте один навушник, ви можете не отримати весь аудіо, що є у файлі. Деякі з них можуть бути занадто тихими або зовсім безшумними. Це особливо помітно у фільмах, де діалогове вікно та звукові ефекти фільму розміщені на різних каналах. Коли ввімкнено моноаудіо, ця проблема зникає.

  Як запобігти попередньому завантаженню Microsoft Edge у Windows 10

Якщо ви ввімкнули моно в режимі «Легкий доступ», але він не працює, перевірте, чи встановлено якісь звукові програми у вашій системі. Часто виробники ноутбуків встановлюють звукові утиліти для динаміків на вашому пристрої, і програма може замінити налаштування системи. Якщо це так, можливо, вам доведеться видалити програму. Якщо ви не хочете видаляти програму, перевірте, чи в ній є налаштування, що дозволяють увімкнути моно-аудіо.