Як увімкнути автоматичний вхід в Linux

Втомилися вводити свій пароль щоразу, коли ви хочете використовувати Linux? Подумайте про те, щоб увімкнути функцію автоматичного входу. Якщо його ввімкнути, ви зможете ввімкнути свій комп’ютер і миттєво ввійти до свого улюбленого робочого середовища Linux. Увімкнення функції автоматичного входу дозволить будь-кому отримати доступ до ваших файлів та історії браузера. Ви повинні ввімкнути автоматичний вхід у Linux, лише якщо ви не використовуєте спільний комп’ютер і впевнені, що ваші дані в безпеці!

Автоматичний вхід (LightDM)

Ті, хто не використовує Gnome Shell або KDE Plasma, швидше за все, використовують середовище робочого столу, яке використовує LightDM для входу. Причина цього в тому, що система LightDM є елегантною та пропонує надійну, настроювану альтернативу GDM (Gnome) і SDDM (KDE Plasma 5).

Увімкнути автоматичний вхід у настільних середовищах Linux, які використовують LightDM, не так просто, як на інших настільних комп’ютерах. Ви не зможете запустити налаштування системи, перевірити кнопку та ввести пароль. Натомість ви повинні зайти в файл конфігурації LDM і вручну ввімкнути налаштування автоматичного входу. Запустіть вікно терміналу та виконайте наведені нижче дії, щоб налаштувати автоматичний вхід у вашу систему.

  5 найкращих дистрибутивів Linux для тестування безпеки

Крок 1: Отримайте кореневу оболонку за допомогою su або sudo -s.

Отримання root-доступу дозволить вам швидко маніпулювати файлами в папці LightDM без постійної необхідності писати sudo.

су –

або

sudo -s

Крок 2. Зробіть повну резервну копію файлу конфігурації LightDM. Створення резервної копії дозволить відновити налаштування за замовчуванням, якщо під час редагування щось піде не так.

mkdir -p /home/username/Documents/LightDM-backup/
cp /etc/lightdm/lightdm.conf /home/username/Documents/LightDM-backup/

Крок 3: Відкрийте файл конфігурації LightDM в текстовому редакторі Nano.

nano -w /etc/lightdm/lightdm.conf

Крок 4. Натисніть комбінацію клавіатури Ctrl + W, щоб відкрити функцію пошуку в Nano. Потім введіть у полі autologin-user. Видаліть символ # (якщо він є).

Крок 5. Біля рядка автоматичного входу користувача введіть своє ім’я користувача. Обов’язково напишіть його саме так, як воно відображається в системі. Один пропущений символ може зіпсувати всю вашу конфігурацію LightDM.

Крок 6: Збережіть редагування файлу конфігурації LightDM і натисніть комбінацію клавіатури Ctrl + O.

Крок 7. Закрийте Nano за допомогою комбінації клавіатури Ctrl + X.

Крок 8: Перезавантажте ПК з Linux. Коли він знову вмикається, ваш ПК з Linux повинен автоматично ввійти в сеанс робочого столу за замовчуванням.

  Як грати в Deadcore на Linux

Вимкніть автоматичний вхід для LightDM

Більше не хочете використовувати автоматичний вхід у LightDM? Відкрийте термінал і дотримуйтесь інструкцій нижче, щоб вимкнути його.

Крок 1. Отримайте кореневу оболонку за допомогою sudo -s або su.

sudo -s

або

su

Крок 2. Видаліть файл lightdm.conf у папці /etc/ на вашому ПК з Linux.

rm /etc/lightdm/lightdm.conf

Крок 3: Відновіть файл резервної копії.

mv /home/username/Documents/LightDM-backup/lightdm.conf /etc/lightdm/

Крок 4. Перезавантажте комп’ютер. Після запуску резервного копіювання автоматичний вхід буде вимкнено.

Автоматичний вхід у KDE Plasma 5

Налаштувати автоматичний вхід у KDE Plasma 5 дуже зручно. Для цього натисніть клавішу Windows на клавіатурі та знайдіть «sddm». Натисніть на результат пошуку з написом «Екран входу (SDDM)», щоб запустити програму налаштування входу в KDE.

У програмі налаштування KDE SDDM знайдіть вкладку «Додатково» та клацніть її мишею.

У розділі «Додатково» в області входу SDDM знайдіть «Автоматичний вхід» та поставте прапорець біля нього, щоб увімкнути функцію автоматичного входу для SDDM. Потім клацніть спадне меню поруч із пунктом «Користувач» і виберіть користувача, до якого потрібно ввійти автоматично.

Натисніть «застосувати», щоб підтвердити зміну налаштувань і перезавантажити ПК KDE Linux. Він повинен автоматично ввійти в систему при наступному завантаженні.

  Як застосувати виправлення до файлу (і створити патчі) у Linux

Вимкніть автоматичний вхід для KDE Plasma 5

Потрібно вимкнути автоматичний вхід для KDE? Натисніть клавішу Windows, знайдіть SDDM і відкрийте сторінку входу в SDM, натисніть «Додатково» та зніміть прапорець біля пункту «автоматичний вхід». Натисніть кнопку «Застосувати», щоб зробити зміну постійним.

Автоматичний вхід в Gnome Shell

Використовуєте Gnome Shell і хочете налаштувати автоматичний вхід у Linux? Виконайте наведені нижче дії, щоб увімкнути його.

Крок 1. Натисніть клавішу Windows і знайдіть «користувачі». У результатах знайдіть «Додати або видалити користувачів і змінити свій пароль» і натисніть на нього. Це запустить менеджер користувачів Gnome.

Крок 2: Виберіть кнопку «розблокувати» у верхній частині менеджера користувачів і введіть свій пароль.

Крок 3. Виберіть користувача, якого потрібно змінити. Потім знайдіть кнопку «автоматичний вхід» і встановіть її в положення «ввімкнено».

Крок 4: Вийдіть із Gnome та перезавантажте ПК з Linux. Після перезавантаження Gnome Shell автоматично ввійде в систему.

Вимкніть автоматичний вхід для Gnome Shell

Щоб вимкнути функцію автоматичного входу в Gnome, натисніть клавішу Windows і знайдіть «користувачі». Відкрийте менеджер користувачів і натисніть «розблокувати», щоб увімкнути режим адміністратора. Потім встановіть повзунок біля пункту «автоматичний вхід» у вимкнене положення.