Як транслювати, щоб Twitch з командного рядка в Linux

Багато користувачів Linux обирають трансляцію на Twitch на Linux за допомогою інструмента Open broadcaster. Не всім подобається цей засіб, і дехто хоче альтернативу. Ви можете дивитися потоки Twitch без використання браузера, і ви можете використовувати простий потік сценарію bash для Twitch.

Якщо ви використовуєте VPN з Twitch, вам доведеться ввімкнути його окремо.

Встановіть інструмент кодування FFmpeg

Потокова передача на Twitch з командного рядка Linux виконується за допомогою інструменту кодування FFmpeg. Перш ніж ми продовжимо цей підручник, вам потрібно буде встановити його на свій ПК з Linux. Відкрийте вікно терміналу та введіть наступне. Щоб інсталювати FFmpeg, ви повинні запустити Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora або OpenSUSE. Якщо ви не використовуєте один із цих дистрибутивів Linux, ви можете створити та встановити програмне забезпечення для кодування FFmpeg безпосередньо з веб-сайту тут.

Ubuntu

sudo apt install ffmpeg

Debian

sudo apt-get install ffmpeg

Arch Linux

sudo pacman -S ffmpeg

Fedora

sudo dnf install ffmpeg

OpenSUSE

sudo zypper install ffmpeg

Тепер, коли інструмент кодування встановлено, запустіть його в терміналі, щоб переконатися, що все працює правильно. FFmpeg не потребує кодування файлів для запуску. У терміналі спробуйте:

ffmpeg --help

Переконайтеся, що сторінка довідки запускається правильно, і введіть clear, щоб стерти термінал.

  Windows 10 дозволить вам завантажити власне ядро ​​Linux

Змініть Bashrc

Інструмент кодувальника встановлений і працює. Наступним кроком є ​​налаштування псевдоніма потокового передавання Twitch в системі. Щоб створити псевдонім потокової передачі, вам потрібно буде змінити файл bashrc. Цей файл містить багато різних змінних команд для кожного користувача. Файл bashrc працює на основі кожного користувача, тому кожен користувач, який хоче використовувати цю команду для потокової передачі на Twitch, повинен виконати наведений нижче процес.

Почніть зі створення резервної копії файлу bashrc. Це гарантує, що будь-які зміни або помилки можна буде скасувати, якщо ви хочете видалити команду потокової передачі. Створіть резервну копію, зробивши копію файлу:

mkdir ~/bashrc-backup

cp ~/.bashrc ~/bashrc-backup/.bashrc-bak

Після створення резервної копії почніть редагування. Відкрийте bashrc в терміналі. НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ROOT, ви можете випадково відредагувати файл bashrc користувача root замість свого власного, що було б помилкою.

nano ~/.bashrc

Вставте наступний код у самому кінці файлу bashrc. Зрозумійте, що вам може знадобитися переглянути цей код і відредагувати його відповідно до ваших потреб. Зокрема, роздільна здатність, потоки, якість, CBR тощо.

Примітка: не заповнюйте ключ потоку в bashrc, оскільки це небезпечно. Цей скрипт запитує ключ щоразу, коли ви транслюєтеся з міркувань безпеки.

 streaming() {
   INRES="1920x1080" # input resolution
   OUTRES="1920x1080" # output resolution
   FPS="15" # target FPS
   GOP="30" # i-frame interval, should be double of FPS, 
   GOPMIN="15" # min i-frame interval, should be equal to fps, 
   THREADS="2" # max 6
   CBR="1000k" # constant bitrate (should be between 1000k - 3000k)
   QUALITY="ultrafast" # one of the many FFMPEG preset
   AUDIO_RATE="44100"
   STREAM_KEY="$1" # use the terminal command Streaming streamkeyhere to stream your video to twitch or justin
   SERVER="live-sjc" # twitch server in California, see https://bashtech.net/twitch/ingest.php to change 
   
   ffmpeg -f x11grab -s "$INRES" -r "$FPS" -i :0.0 -f alsa -i pulse -f flv -ac 2 -ar $AUDIO_RATE 
    -vcodec libx264 -g $GOP -keyint_min $GOPMIN -b:v $CBR -minrate $CBR -maxrate $CBR -pix_fmt yuv420p
    -s $OUTRES -preset $QUALITY -tune film -acodec libmp3lame -threads $THREADS -strict normal 
    -bufsize $CBR "rtmp://$SERVER.twitch.tv/app/$STREAM_KEY"
 }

Коли код знаходиться в bashrc, збережіть текстовий редактор Nano за допомогою Ctrl + O і закрийте його за допомогою Ctrl + X.

  7 найкращих інструментів для веб-камер для користувачів Linux

Потокове

Щоб транслювати на Twitch безпосередньо з командного рядка, відкрийте термінал і скористайтеся новою командою потокової передачі, налаштованою в bashrc. Ви повинні знати свій ключ трансляції Twitch. Увійдіть в Twitch, перейти до приладової панелі і знайдіть свій ключ потокової передачі.

Якщо ключ налаштовано правильно, потокова передача з командного рядка має працювати так:

streaming streamkey

Щоб припинити трансляцію, натисніть «Q», і вона закінчиться, оскільки потік використовує FFmpeg. Якщо кнопка Q не працює, примусово закрийте скрипт за допомогою Ctrl + Z.

Потоковий скрипт

Якщо введення ключа потоку знову і знову стає виснажливим, подумайте про створення сценарію потоку. Майте на увазі, що це відкриє ваш ключ для всіх, хто має доступ до вашого ПК. Щоб створити скрипт, відкрийте термінал і введіть наступні команди.

  Як встановити Simplenote на Linux

Спочатку використовуйте ехо, щоб додати шебанг. Shebang дає інтерпретатору Bash знати, який сценарій він збирається запустити, середовище тощо.

Примітка: не переміщуйте скрипт із домашньої папки! Він спирається на потоковий сценарій всередині bashrc. Якщо перемістити його в інші місця у файловій системі, які не мають належних дозволів, він може працювати неправильно.

echo "#!/bin/bash" > ~/stream-script.sh

Далі скопіюйте свою команду потокової передачі та використовуйте echo, щоб записати її в сценарій.

echo "streaming streamkey" >> ~/stream-script.sh

Нарешті, оновіть дозволи сценарію, щоб система дозволила йому працювати правильно. Без цього сценарій може вийти з ладу.

sudo chmod +x stream-script.sh

Запустіть скрипт за допомогою:

./stream-script.sh

або

sh stream-script.sh

Вийдіть із сценарію за допомогою Q або Ctrl + Z.