techukraine.net Linux Як транслювати онлайн-відео на Linux за допомогою VLC

Як транслювати онлайн-відео на Linux за допомогою VLC

| | 0 Comments| 4:03 AM
Categories:

У вас є пряма трансляція, яку ви хотіли б дивитися на своєму ПК з Linux? Не знаєте, як це зробити? Спробуйте скористатися медіаплеєром VLC! Він підтримує безліч протоколів прямої трансляції, таких як RTSP, HLS тощо, і ви можете використовувати його для потокової передачі онлайн-відео в Linux.

Встановіть VLC на Linux

Хоча медіаплеєр VLC залишається одним з найбільш використовуваних відеопрогравачів на всій Linux (та інших платформах), він не є програвачем за замовчуванням у багатьох основних операційних системах Linux. Отже, перш ніж ми зможемо розглянути, як передавати відео в VLC на робочому столі Linux, ми повинні розглянути, як його встановити. На щастя, програма VLC легко доступна для встановлення.

Щоб запустити VLC, запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, які відповідають вашій операційній системі.

Примітка: щоб використовувати VLC, ви повинні використовувати Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE або мати можливість запускати Flatpaks/Snaps.

Ubuntu

Ubuntu є найпопулярнішою операційною системою Linux, тому не дивно, що програма VLC знаходиться в основному програмному сховищі. Щоб встановити його, введіть наступну команду Apt в терміналі.

sudo apt install vlc

Debian

Медіаплеєр VLC є повністю відкритим вихідним кодом, і це означає, що проект Debian не має проблем із включенням його до джерел програмного забезпечення за замовчуванням. Щоб встановити його, вам потрібно ввести наступну команду Apt-get у вікні терміналу.

  Як грати в World Of Warcraft на Linux

Примітка: велика частина програмного забезпечення, яке ви знайдете в Debian Linux (включаючи VLC), є досить застарілим. Незважаючи на те, що це забезпечує стабільність всього в ОС, це часто означає, що користувачі пропускають новітні функції. Якщо вам потрібен найновіший VLC на Debian, перегляньте нашу статтю про те, як встановити сучасніші версії програм на операційну систему! Або дотримуйтесь інструкцій Flatpak або Snap.

sudo apt-get install vlc

Arch Linux

Arch має останню версію VLC, доступну для своїх користувачів, і її можна легко встановити за допомогою інструмента керування пакетами Pacman.

sudo pacman -S vlc

Fedora

Fedora має VLC, і користувачі можуть встановити його за допомогою інструмента менеджера пакетів Dnf.

sudo dnf install vlc

OpenSUSE

Хочете отримати VLC на OpenSUSE? Запустіть вікно терміналу та скористайтеся такою командою Zypper, щоб запустити його.

sudo zypper install vlc

Flatpak

Проект VLC підтримує універсальний формат упаковки Flatpak. Однак, перш ніж ви зможете встановити його, ви повинні запустити середовище виконання Flatpak на вашому ПК з Linux. Для цього запустіть вікно терміналу, знайдіть «flatpak» і встановіть його.

Не знаєте, як встановити та налаштувати середовище виконання Flatpak? Дотримуйтесь нашого посібника, щоб дізнатися, як!

  Як використовувати bash для створення каталогів у Linux [Guide]

Коли середовище виконання Flatpak запуститься, введіть наступні команди, щоб отримати VLC для Flatpak на вашому ПК з Linux.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub org.videolan.VLC

flatpak run org.videolan.VLC

Пакет Snap

VLC знаходиться в магазині Snap. Щоб встановити його, увімкніть пакети Snap у своєму дистрибутиві.

Потрібна допомога з роботою Snaps? Дотримуйтесь нашого підручника та дізнайтеся, як його налаштувати! Потім введіть команду нижче, щоб встановити останню версію VLC для Snap.

sudo snap install vlc

Трансляція онлайн-відео

Хоча ви б цього не знали, VLC є одним із найкращих інструментів для перегляду прямої трансляції. Він може обробляти практично будь-який тип протоколу прямої трансляції. Крім того, це також може бути пряма трансляція! VLC справді дивовижний!

Щоб дивитися прямі трансляції у VLC, запустіть програму та дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче!

Крок 1. Знайдіть сумісну пряму трансляцію. Не знаєте як? Зробіть пошук у Google вмісту, який ви хотіли б переглянути, і додайте деякі з наведених нижче прикладів.

+ RTSP потік

+ HLS потік

+ MMS потік

Крок 2: У VLC натисніть «Медіа», знайдіть кнопку «Відкрити мережевий потік» та натисніть на неї.

Крок 3: Вставте URL-адресу мережевого потоку в поле та натисніть «Відтворити», щоб завантажити його.

  Як отримати доступ до Google Drive в Linux

Примітка: не забудьте натиснути кнопку «список відтворення», якщо пряма трансляція, яку ви дивитеся у VLC, є файлом M3U. Для перегляду може бути більше одного потоку

Крок 4: Подивіться на елементи керування VLC, знайдіть кнопку «повтор» (він же цикл) і встановіть для неї параметр циклу 1. Це гарантує, що потік продовжує відтворюватися, навіть якщо він загине через проблеми з мережею.

Записуйте прямі трансляції за допомогою VLC

Чи знаєте ви, що VLC може не тільки відтворювати прямі інтернет-трансляції, але й записувати їх у режимі реального часу? Так, дійсно, і все це можливо завдяки дивовижній функції «перетворення» медіаплеєра VLC.

Щоб записати пряму трансляцію, виберіть меню «Медіа» та натисніть кнопку «Відкрити мережевий потік». Потім вставте URL-адресу мережевого потоку в поле.

Натисніть стрілку вниз біля кнопки відтворення та виберіть опцію «перетворити».

Після вибору «перетворити» з’явиться нове вікно. У цьому вікні знайдіть розділ «Призначення» та натисніть кнопку «Огляд».

За допомогою браузера файлів знайдіть місце для збереження потоку. Під час відтворення VLC постійно записуватиме пряму трансляцію у файл. Щоб зупинити запис, натисніть кнопку зупинки.