techukraine.net techukraine.net Як технології змінюють марафонську підготовку

Як технології змінюють марафонську підготовку

| | 0 Comments| 8:35 PM
Categories:

Подумайте на хвилинку, що б подумали ваші прадіди, якби побачили вас сьогодні. Вони, мабуть, посміялися б над вашим модним розумним годинником і розповіли б вам, як вони бігли марафони в гору, в обидві сторони, по снігу.

Не можна заперечувати, що спосіб підготовки людей до марафонів у 21 столітті радикально змінився, і це значною мірою завдяки технологічним інструментам у їхньому розпорядженні. Пройшли ті часи, коли вашим найдосконалішим інструментом для тренувань були секундомір і пара поношених кросівок.

Дізнайтеся, як змінилася сучасна підготовка до марафону завдяки технології, яка може допомогти вам перетнути фінішну лінію трохи швидше, трохи сильніше та набагато розумніше.

Носима технологія для показників у реальному часі

У наші дні кожен, хто має фітнес-трекер, який можна носити, має розкіш того, що прирівнюється до особистого тренера в пристрої, який щільно прилягає до зап’ястка. Це втілення ери носимих пристроїв. Зокрема, такі пристрої, як Garmin Forerunner 945 і Polar Vantage V дозволяє контролювати частоту серцевих скорочень, темп і частоту педалей, серед інших показників.

Пристрої Garmin навіть мають функцію Running Dynamics, яка надає вам у реальному часі зворотний зв’язок щодо вашої форми бігу, вимірюючи такі параметри, як частота педалей, вертикальне коливання, час контакту з землею, баланс часу контакту з землею, довжина кроку та вертикальне співвідношення.

Розумний одяг для бігу

Чи знаєте ви, що ваші шкарпетки можуть говорити (без того, щоб ви одягали їх на руку і розмовляли смішним голосом)? The Шкарпетки для фітнесу Sensoria оснащені датчиками, які контролюють вашу роботу ніг, гарантуючи, що ви бігаєте в ідеальній формі, щоб уникнути будь-яких небажаних травм.

  Перетворіть Google Workspace і Gmail на потужну службу підтримки, інструменти для співпраці та автоматизації

А ще є таке обладнання, як Окуляри ActiveLook. Ці погані хлопці проектують вашу статистику бігу прямо в поле зору. Тут є відстань, пульс тощо.

З розумним одягом ваші марафонські тренування можуть бути ефективнішими та без травм, ніж будь-коли. Тож готуйтеся й дозвольте своєму одягу говорити з вами.

Якщо цього недостатньо, є інші технології, які можуть покращити вашу бігову форму.

Програми для навчання та онлайн-навчання

Пройшли часи писаних розкладів тренувань і здогадок. Сьогодні ваш найкращий інструмент для підготовки до марафону, ймовірно, цифровий пристрій або послуга. Такі сервіси, як Strava, не просто відстежують ваш пробіг; вони також можуть надати вам плани підготовки до марафону щоб відповідати вашому рівню навичок і цілям — будь то 5 км, 10 км, напівмарафон або повний марафон.

TrainingPeaks це інший варіант, який включає плани тренувань на основі вашого рівня досвіду, кількості тижнів, які вам потрібно тренуватися, і кількості тренувань, які ви можете виконувати на тиждень.

Підсумок: завдяки сучасним технологіям потрібно тренуватися розумніше та досягати своїх цілей якомога швидше. А поки ви там, обов’язково візьміть із собою кілька програм, щоб зробити біг приємнішим.

Навчання віртуальній реальності

Хто сказав, що VR призначена лише для епічних ігрових битв? Тепер це також для епічної підготовки до марафону. Наприклад, Віртуальні бігові доріжки Zwift перетворите свою бігову доріжку на гонку навколо світу. Сьогоднішня пробіжка може бути Нью-Йорком, а завтрашньою — мальовничими маршрутами Парижа — і все без бронювання рейсу.

  Чи може вам знадобитися Xbox Live, щоб грати в Warzone?

Великою перевагою є те, що VR дозволяє імітувати будь-який настрій марафону прямо з вашої вітальні. Палюче сонце або сніжна ділянка, подумки підготуйтеся до всього без подорожі. Звичайно, віртуальна реальність — це лише один із багатьох гаджетів, які ви можете використовувати, щоб покращити своє бігове тренування.

Технологія Smart Recovery

Існує багато приладів для холодової терапії, які можуть допомогти вам прискорити відновлення після тренування. Розглянемо такі пристрої, як Гіперіс Xякий призначений для забезпечення гарячої та холодної контрастної терапії для вашого коліна, щоб зменшити запалення та зменшити біль.

Якщо ви шукаєте технологію наступного рівня, щоб покращити свій розпорядок здоров’я та швидше одужати, є інфрачервоні сауни, кріотерапевтичні камери, флоат-баки та прилади для світлотерапії, які ви можете перевірити.

А яке одужання без гарного сну? За допомогою розумних гаджетів для спальні навіть ваш сон можна оптимізувати для максимального відновлення м’язів перед наступним марафонським тренуванням або бігом.

Технологія харчування для марафонців

Під час марафонських тренувань ваші ноги бігають, але те, що ви їсте, стимулює вашу подорож. І подібно до того, як технології змінили тренування та відновлення, вони також покращують харчування.

Наприклад, замість того, щоб жонглювати дієтичними діаграмами та стежити за прийомами їжі, ви можете використовувати такі програми, як MyFitnessPal. Або якщо ви шукаєте щось, що може допомогти вам відстежувати ваші макроси та використовувати штучний інтелект для адаптації до вашого тіла, ознайомтеся з додатком Stronger від Science MacroFactor.

Кожен, хто тренувався до марафону, знає, що сон і дієта є ключовими складовими перемоги в забігу. А з харчовими технологіями немає потреби в здогадах. Від того, що ви жуєте, до води, яку ви ковтаєте, кожен шматок і ковток є частиною плану.

  10 плагінів ChatGPT PDF, які можуть заощадити ваш час і зусилля

Ці програми також постійно вдосконалюються. Наприклад, використовуючи програму MacroFactor, вам потрібно лише промовити в телефон те, що ви їли, і штучний інтелект програми копнеться в базі даних, щоб підрахувати, скільки вуглеводів, жирів і білків ви спожили під час їжі. Це величезна економія часу!

Біг — це не лише швидкість; це також стосується форми. Кожен крок і кожен крок мають значення. І є технологія, призначена для відстеження цього.

RunScribe і АРІОН це інструменти, які глибоко занурюються в вашу бігову механіку. Ці штучки розбивають ваш крок, оцінюючи фактори, про які ви, можливо, навіть не замислювалися, як-от моделі ударів ногою чи симетрію.

Чому ви повинні дбати про ці показники? Тому що розуміння вашої біомеханіки є ключовим для розблокування кращої продуктивності. Крім того, виявлення неефективності може зменшити ризики травм, гарантуючи, що ви зможете завершити гонку без пошкодження свого тіла.

Отримання конкурентної переваги за допомогою технологій

Після розгляду широкого спектру пристроїв, які можна використовувати для підготовки до марафону, стає ясно одне: майбутнє тренувань — це суміш сили, поту та цифрового чарівництва. Шлях до успіху вимощений інноваціями: від ретельних відстежувачів їжі до інструментів для вдосконалення кроку.

Тож перш ніж вийти на тротуар чи бігову доріжку, подумайте про створення віртуальної команди технічних інструментів, щоб кожна крапля поту була на рахунку. Зрештою, ваш особистий рекорд у марафоні може бути просто гаджетом.