Як стиснути зображення в Linux за допомогою Curtail

Якщо у вас є великі файли зображень на вашому ПК з Linux і вам потрібно їх стиснути, найпростіший спосіб зробити це за допомогою Curtail. Що таке Curtail? Це дуже зручна і проста у використанні програма, яку користувачі Linux можуть використовувати для стиснення файлів зображень. Ось як це працює.

  стискати зображення Linux Curtail

Установка Curtail на Linux

Додаток для стиснення зображень Curtail доступний для всіх користувачів Linux через Flatpak. Крім того, користувачі Ubuntu можуть встановити його в свою систему за допомогою PPA, і він доступний у Arch Linux AUR, який користувачі можуть компілювати у свій власний час.

Перш ніж ми зможемо розглянути, як використовувати Curtail в Linux для стиснення зображень на робочому столі, нам потрібно розглянути, як встановити програму. У цьому посібнику ми розглянемо всі способи встановлення Curtail. Тим не менш, ми наполегливо рекомендуємо встановити його через Flatpak.

Щоб почати інсталяцію, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Крім того, запустіть вікно терміналу, знайшовши його в меню програми.

Відкривши вікно терміналу, дотримуйтесь інструкцій із встановлення, які відповідають ОС Linux, яку ви зараз використовуєте.

Інструкція по установці Flatpak

Найкращий спосіб запустити Curtail на Linux – це Flatpak. Чому? Для початку розробники зосереджуються на Flatpak, оскільки це дає їм змогу розповсюдити свої програми всім користувачам Linux без будь-яких зусиль. По-друге, Flatpak знаходиться в пісочниці, тому він безпечний.

Щоб розпочати встановлення Curtail, вам потрібно буде налаштувати середовище виконання Flatpak у вашій системі Linux. Щоб налаштувати середовище виконання Flatpak на вашому комп’ютері, встановіть пакет «flatpak».

Якщо у вас виникли проблеми з налаштуванням середовища виконання Flatpak на вашому ПК з Linux, не хвилюйтеся! Ми можемо допомогти! Дотримуйтесь нашого докладного посібника про те, як налаштувати Flatpak, щоб він працював.

Після того, як середовище виконання Flatpak запуститься, скористайтеся командою flatpak remote-add, щоб додати магазин додатків Flathub до системи. Потім скористайтеся командою встановлення flatpak, щоб встановити програму Curtail.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.github.huluti.Curtail

Інструкції з встановлення Ubuntu

Програма Curtail доступна користувачам Ubuntu Linux через PPA. Додайте новий PPA до своєї системи за допомогою наведеної нижче команди у вікні терміналу, щоб почати встановлення.

sudo add-apt-repository ppa:apandada1/curtail

Після налаштування нового PPA у вашій системі ви повинні оновити джерела програмного забезпечення Ubuntu. Щоб оновити джерела програмного забезпечення Ubuntu, скористайтеся такою командою оновлення.

sudo apt update

Нарешті, встановіть програму Curtail на свою систему Ubuntu Linux за допомогою команди apt install.

sudo apt install curtail

Інструкції з встановлення Arch Linux

Щоб встановити Curtail на Arch Linux, вам потрібно буде встановити помічник Trizen AUR. Щоб встановити це, почніть з встановлення пакетів «git» і «base-devel», використовуючи команду pacman, наведену нижче.

sudo pacman -S git base-devel

Після встановлення двох пакетів вам потрібно буде встановити допоміжну програму Trizen AUR з AUR. Trizen робить налаштування пакетів AUR автоматично, а не вручну.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen

makepkg -sri

Після встановлення Trizen програму Curtail можна встановити на комп’ютер за допомогою команди trizen -S нижче.

trizen -S curtail-git

Використання Curtail для стиснення зображень

Щоб стиснути зображення на ПК з Linux за допомогою Curtail, почніть з відкриття програми на робочому столі. Ви можете відкрити Curtail, знайшовши його в меню програми. Відкривши програму, виконайте наведені нижче покрокові інструкції.

Зверніть увагу: Curtail працює лише зі стисненням зображення. Наразі за допомогою цього програмного забезпечення неможливо стиснути відеофайли. Якщо ви хочете перекодувати відеофайли, вам потрібно буде використовувати іншу програму.

Крок 1. Знайдіть кнопку «Перегляд файлів» і клацніть її мишею. Після натискання цієї кнопки відкриється браузер файлів. Використовуйте його, щоб знайти зображення, які ви хочете стиснути за допомогою програми.

Крок 2. Перегляньте повзунки «Без втрат» і «Втрат» і визначте, чи хочете ви бачити зображення без втрат чи без втрат. Взагалі кажучи, з втратами економиться набагато більше місця, ніж без втрат, тому ми рекомендуємо використовувати цей параметр у Curtail.

Крок 3: Коли стиснення буде завершено, ви побачите таблицю з назвою вашого файлу зображення, «Старий розмір» і «Новий розмір», а потім відсоток економії. Подивіться на свої заощадження.

Коли закінчите, перегляньте нещодавно стиснуті зображення за допомогою файлового менеджера Linux. Нещодавно стиснуті зображення мають змінене ім’я файлу та суфікс «-min», а не оригінальне ім’я файлу.