Як створити Pixel Art: найкращий посібник для початківців

| | 0 Comments| 11:56 PM
Categories:

Піксельне мистецтво — це форма цифрового мистецтва, яка народилася з потреби передавати зображення в обмежений простір для зберігання 8- або 16-розрядних комп’ютерів і ігрових консолей.

Іноді процес створення піксельного мистецтва називають «спрайтингом», що походить від слова «спрайт». Це термін комп’ютерної графіки, який використовується для опису двовимірного растрового зображення, інтегрованого у більшу сцену (зазвичай відеоігри).

Вам цікаво створити власне піксельне мистецтво? Ось усе, що вам потрібно знати, щоб почати.

Всупереч поширеній думці, потужне або дороге програмне забезпечення не гарантує якісне мистецтво! Вибір програми – це лише питання переваг. На Android або iPhone доступно безліч неймовірних піксельних програм, які допоможуть вам почати роботу, або якщо ви користувач Windows, ви навіть можете скористатися чимось таким простим, як Microsoft Paint.

Хоча ваше піксельне мистецтво справді сяяє завдяки вашій творчості, а не програмі, якою ви користуєтеся, чудова програма, яка проста у використанні та в якій можна оволодіти, безумовно, допоможе. Якщо ви шукаєте чудовий інструмент для малювання, але не знаєте, з чого почати, Aseprite — це один із найкращих доступних інструментів для малювання піксельного мистецтва, який надасть вам усі інструменти, необхідні для успіху в усіх ваших починаннях піксельного мистецтва .

Але, зрештою, все, що вам справді потрібно для створення піксельного мистецтва, — це такі інструменти (тому переконайтеся, що їх має ваша програма):

  • Олівець: ваш основний інструмент малювання, який за замовчуванням розміщує один піксель
  • Ластик: стирає або видаляє пікселі, які ви намалювали
  • Піпетка: копіює колір вибраного вами пікселя для повторного використання
  • Відро: заповнює порожню область одним суцільним кольором

Інші корисні інструменти включають інструменти виділення, лінії, перефарбування та обертання. Вони не є абсолютно необхідними, оскільки ви можете досягти тих самих ефектів, використовуючи перелічені вище інструменти.

Вам потрібно уникати пензлів, розмиття, градієнтів та інших автоматичних інструментів, щоб забезпечити контроль над кожним пікселем на полотні.

Що стосується апаратного забезпечення, будь-що для керування вашим курсором цілком підходить. Трекпад або миша чудово підходять для точності та деталей. Тим часом графічний планшет може бути вашим перевагою для кращого контролю над довгими штрихами.

Наскільки великим має бути ваш спрайт або полотно?

Немає неправильної відповіді щодо розміру спрайту. Але найчастіше зустрічаються кратні восьми у степенях двох (наприклад, 8×8, 16×16, 32×32 тощо), оскільки старі комп’ютери не могли відображати їх належним чином інакше.

  10 інструментів DevSecOps, які варто знати розробнику або системному адміністратору

Ми рекомендуємо починати з малого, оскільки це може допомогти вам швидко освоїти основи. Зрештою, піксельне мистецтво виникло тому, що художники хотіли максимально використати кожен використаний піксель і колір, оскільки їх апаратне забезпечення могло обробляти лише так багато.

Ви змушені бути креативними, коли вам доводиться працювати в межах обмежень. Зосередьтеся на тому, щоб максимально збільшити простір крихітного спрайту. Після цього ви можете підвищити рівень до більших розмірів, щоб втиснути туди ще більше деталей.

І якщо ви хочете розмістити персонажа в сцені, вам також доведеться подумати про розмір полотна. Хороший спосіб зробити це — розглянути співвідношення між вашим спрайтом і рештою екрана. Наскільки великим або маленьким ви хочете, щоб ваш персонаж був у порівнянні зі світом, у якому він перебуває?

Розробники ігор, варто знати, що більшість моніторів сьогодні мають співвідношення сторін 16:9. Це означає, що на кожні 16 пікселів у ширину припадає 9 пікселів у висоту.

Яку б роздільну здатність ви не вибрали в кінцевому підсумку, ви, як правило, працюватимете зі значно меншим розміром полотна, а потім збільшите до більшої роздільної здатності, коли закінчите.

У той же час ви хочете змінити розмір на цілі числа під час масштабування свого піксельного зображення, інакше все може виглядати трохи хитро. Перш ніж почати створювати піксельне мистецтво, важливо переконатися, що ваша математика перевірена.

Припустімо, ви хочете досягти стандартної роздільної здатності 1080p. Ви можете працювати на полотні 384 × 216, а потім збільшити масштаб на 500 відсотків.

  Lingua.ly навчає вас англійської, французької, іспанської, арабської та івриту

Масштабування також має бути останнім, що ви робите. Ви ж не хочете збільшувати масштаб, а потім продовжувати малювати за допомогою однопіксельного інструменту «Олівець». Це залишить вас із різними співвідношеннями пікселів, що ніколи не виглядає добре.

Процес спрайтингу

Отже, ви відкрили своє полотно — що тепер? Що ж, як і в будь-якій іншій формі мистецтва, можливості безмежні. Існує не один спосіб зробити це.

Щоб дати вам відправну точку, ось покроковий підручник про те, як ви можете почати свій проект. Ви абсолютно вільні точно слідувати, пропускати деякі кроки або додавати кроки самостійно.

1. Почніть із чорного ескізу

Почніть свій спрайт, перетягуючи інструмент «Олівець», малюючи так само, як ви малювали б пером і папером. Не обов’язково бути ідеальним.

Який би безлад ви не зробили, ми приберемо пізніше. Усе, чого ми прагнемо на цій ранній стадії, — це втілити вашу ідею та її композицію на полотні.

2. Очистіть штрихове зображення

Тепер настав час зробити речі трохи презентабельнішими. Ми знімемо ваші шорсткі лінії та видалимо їх, щоб очистити випадкові пікселі.

Окремі пікселі або групи пікселів, які порушують послідовність лінії, називаються «зубцями». Яггі – це саме те, чого ми намагаємося уникати.

Часто проблема полягає просто в тому, що відрізок лінії занадто довгий або занадто короткий, створюючи незручний стрибок. Ви хочете використовувати рівномірну довжину пікселів для плавного переходу на кривій. Не оточуйте ряд пікселів більшими.

Неможливо повністю уникнути нерівностей (якщо ваша робота не складається лише з основних форм), але ви хочете спробувати звести їх до мінімуму.

3. Ознайомтеся з кольорами

Настав час взяти інструмент «Відро» та заповнити штрихове зображення спрайту кольорами.

Зазвичай ви хочете обмежитися кольоровою палітрою. Раніше розмір спрайту також часто визначав кількість кольорів на палітрі. Якщо спрайт був 16×16, це означало, що художник мав 16 кольорів для роботи. На щастя, з тих пір технології просунулися, і ми більше не обмежуємося цим правилом.

  30+ запитань і відповідей на співбесіді Hadoop

Найкращі палітри мають різні відтінки, які доповнюють один одного, різні значення насиченості та поєднання світлого й темного. Якщо ви ще не знаєте, як правильно використовувати теорію кольорів, скласти власну палітру може бути складно.

Якщо ви хочете, щоб хтось інший думав за вас, Lospec це чудова онлайн-база даних, повна готових кольорових палітр.

4. Додайте деталі, світлі та тіні

Це найкраща частина всього процесу! Саме тут ваше мистецтво дійсно починає вискакувати зі сторінки. Тепер, коли у нас є основна ідея, ми можемо додати всі дрібниці, щоб надати вашому плоскому мистецтву ілюзії форми.

Виберіть своє джерело світла та почніть затіняти найдальші від цього джерела світла темнішим кольором. Відблиски слід розміщувати в тих місцях, на які прямо потрапляє світло.

Ви можете залишити свій штриховий малюнок чорним або кольоровим, але все це залежить від ваших особистих уподобань чи художнього стилю.

5. Збережіть своє мистецтво

Настав час зберегти вашу роботу. Масштабуйте до потрібного розміру, а потім виберіть формат файлу. У більшості випадків ви захочете зберегти його як PNG, якщо ваше зображення статичне. Але якщо ваше мистецтво має анімацію, збережіть його як GIF. Важливо те, що обидва формати підтримують великі області суцільного кольору та прозорості.

Тримайтеся подалі від JPEG, якщо не знаєте, що робите. Це формат файлів із втратами даних, який призначений для цифрових фотографій та інших зображень із плавними градієнтами.

Pixel Art: легко освоїти, важко освоїти

Піксельне мистецтво відрізняється від цифрового малювання через обмеження, спричинені його сітчастою природою. З огляду на це, він використовує багато тих самих принципів, тому художники та інші митці можуть досить швидко підібрати його. З великою кількістю практики кожен може стати чудовим у піксельному мистецтві.