Як створити NFT Marketplace з нуля

Categories:

NFT швидко змінюють правила гри у світі цифрового контенту. Використовуючи потужність технології блокчейн, ринки NFT дозволяють перевіряти походження цифрового контенту, пропонуючи творцям і колекціонерам новий спосіб справді володіти та торгувати дефіцитними цифровими предметами.

У цій статті ми розглянемо ринки NFT і те, як ми можемо створити ринок NFT з нуля.

Прелюдія до NFT Marketplace

Технологія блокчейн з роками зросла в геометричній прогресії та відкрила нові можливості як в економічному, так і в бізнес-аспектах. Спочатку технологія блокчейн отримала визнання завдяки появі криптовалют.

Технологія блокчейн набула особливого поширення в економіці та фінансах. Фінансові установи шукають технологію блокчейн, щоб трансформувати свої традиційні банківські операції. Застосування таких практик, як DeFi, у таких галузях, як банківська справа та фінанси, є відносно простим і не вимагає радикальних змін.

Банки можуть отримати вигоду від технології блокчейн, забезпечуючи швидші транзакції за менших витрат, зменшуючи надмірну бюрократію. Застосування Blockchain поширилися за межі криптовалют у багатьох секторах, включаючи охорону здоров’я, електронну комерцію, видавництво, фінанси та страхування.

Розвиток Metaverse, поява екологічних ініціатив і зростання популярності NFT підтверджують актуальність технології блокчейн.

Що таке NFT Marketplace

Порівняно з фізичним вмістом, цифровий вміст можна нескінченно копіювати та ділитися, що ускладнює встановлення належного права власності. Однак, створивши унікальні цифрові активи, автентифіковані через журнали транзакцій на основі блокчейну, платформи NFT знайшли спосіб створити дефіцит і забезпечити значуще володіння цифровими елементами.

Розглядаючи ринки NFT, важливо розуміти, що їх можна охарактеризувати за спектром від спрощеного до розширеного. Оптимізовані ринкові майданчики, такі як OpenSea та Rarible, більше схожі на традиційні платформи та пропонують продавцям широкий спектр NFT і обмежених послуг.

Вони в першу чергу зосереджені на сприянні ефективним транзакціям і забезпеченні платежів через кредитні картки та/або крипто-платежі. Ці платформи мають широку та різноманітну базу користувачів завдяки своїй широті.

З іншого боку, доповнені ринки є вузькоспеціалізованими, щоб пропонувати численні додаткові послуги, зокрема карбування, маркетинг, кураторство, рекомендації щодо ціноутворення, відстеження портфоліо та навіть повномасштабні ігри, створені на основі NFT.

Наприклад, SuperRare фокусується на візуальному мистецтві, а Sorare — на цифрових спортивних картках. Ці спеціальні послуги можуть додати значну цінність, але мають вищу вартість.

Доповнені платформи зазвичай мають вищі комісії за транзакції та початкові витрати на налаштування через ресурси, необхідні для створення, інтеграції та підтримки налаштованих інструментів і досвіду. Вирішуючи, з яким ринком співпрацювати, ви повинні враховувати тип NFT, який ви пропонуєте, і яка платформа найкраще відповідає вашим потребам.

Спрощені платформи можуть краще підійти для тих, хто хоче мінімізувати витрати та мати ресурси для самостійного проектування, карбування та продажу своїх NFT. Доповнені платформи ідеально підходять для тих, хто хоче отримати більш спеціалізований досвід із повним набором послуг, але готовий платити вищі комісії за транзакції та попередні витрати.

Розуміючи ландшафт доступних платформ і їхні унікальні пропозиції, ви можете прийняти обґрунтоване рішення, яке допоможе вам розблокувати нові ринки та джерела доходу за допомогою NFT.

Компоненти та архітектура ринку NFT

Основні атрибути архітектури програмного забезпечення NFT-ринку включають придатність до обслуговування, масштабованість, надійність, безпеку, простоту, продуктивність, сумісність, розширюваність, швидкість доставки та тестування.

  Як отримати максимальну віддачу від панелі закладок Chrome

Ремонтопридатність означає ступінь, до якого архітектуру можна модифікувати, виправити або покращити. Масштабованість означає здатність програмного забезпечення справлятися з раптовим сплеском обчислювальних навантажень, не впливаючи на продуктивність.

Надійність означає мінімальний час простою та підтримку цілісності даних із зменшенням кількості помилок під час виконання. Безпека означає перевірку програмного забезпечення на наявність уразливостей або зламів. Простота означає зручний інтерфейс користувача для легкого освоєння.

Продуктивність визначає те, як програмне забезпечення реагує на певні дії з часом, вимірюється через затримку та пропускну здатність каналу.

Взаємодія забезпечує плавний обмін даними із зовнішніми системами, а розширюваність архітектури дозволяє програмному забезпеченню обробляти додаткові компоненти та функції. Швидкість доставки — це можливість переглядати та регулярно надсилати програмне забезпечення клієнтам.

Функція тестування забезпечує багаторазове тестування програмного забезпечення перед розгортанням, зменшуючи ймовірність помилок.

Розробники можуть створити масштабовану, надійну, безпечну та розширювану схему архітектури ринку NFT, враховуючи ці атрибути.

#1. Визначте нішу

Вирішальним кроком до побудови ринку NFT є вибір оптимальної бізнес-ніші. Цей процес передбачає ретельне планування, щоб створити нішу для ринку NFT, розглядаючи як зовнішню, так і бекендову сторону розробки програмного забезпечення.

На цьому етапі необхідно спланувати всі аспекти ринку, заклавши основу для подальших рішень щодо розвитку, які відповідають вимогам бізнесу.

#2. Виберіть архітектуру Blockchain

Вибір правильного блокчейну має вирішальне значення під час створення програмного забезпечення для ринку NFT. Блокчейн Ethereum широко використовується для розвитку ринку NFT. Однак, щоб забезпечити платформу майбутнім, подумайте про підтримку кількох блокчейнів.

Ethereum — це мережа блокчейнів, яка найчастіше використовується для NFT, але такі нові гравці, як Polygon, Solana, Cardano та BNB Chain, швидко набирають популярності.

#3. Закритий або відкритий NFT Marketplace

Відкриті ринки дозволяють будь-кому зареєструватися та продавати свої NFT. Процес перевірки не вимагається, і для цього часто потрібні преміум-функції. З іншого боку, закриті або преміум-маркетплейси обмежені для преміум-передплатників або тих, хто має посилання для запрошення.

Закритий ринок NFT допомагає створити простір для цінних NFT. Хоча відкриті ринки прості у використанні, вони можуть бути вразливими для самозванців і продавців-шахраїв.

Проте закриті ринки пропонують більший контроль і ексклюзивність. Варто зазначити, що закриті ринкові майданчики використовують пропрієтарний токен, тоді як відкритий ринковий майданчик NFT підтримує широкий спектр токенів. Зокрема, користувачі закритого торгового майданчика повинні використовувати рідний токен платформи для всіх транзакцій.

#4. Дизайн UI/UX

Щоб NFT-маркетплейс був успішним, одним із найважливіших факторів є дизайн його функцій UI/UX. У той час як традиційні ринкові майданчики електронної комерції, такі як Shopify або eBay, вимагають від клієнтів знання посередників щодо послуги, яку вони обирають, програмне забезпечення для ринкових майданчиків NFT дозволяє здійснювати транзакції без таких знань.

Без добре реалізованого дизайну UI/UX ринок NFT буде обмежений у функціональності простою торгівлею цифровими предметами колекціонування. Дизайн має бути зручним і доступним для купівлі NFT без знання базової технології блокчейн.

Щоб досягти цього, потрібні ретельні дослідження, впровадження найкращих практик і експертне знання принципів дизайну UI/UX.

#5. Створіть розумні контракти

Смарт-контракти створені для створення NFT у ланцюжку та забезпечення їх певної поведінки. Якщо розумні контракти розроблені ефективно, вони допомагають зробити ринок NFT успішним, забезпечуючи стандартизований набір правил для взаємодії NFT.

Розробка смарт-контрактів вимагає визначення всіх можливих сценаріїв, які дозволяють або відхиляють смарт-контракт. Перш ніж писати код, важливо запустити тестові випадки, щоб перевірити вимоги на ранніх стадіях розробки. Це економить час на кодування.

#6. Налаштування платіжного шлюзу

Щоб успішно керувати створеним ринком NFT, ви повинні створити платіжні шлюзи. Ринок має запропонувати обов’язкову функцію підключення криптогаманців. Зв’язок із клієнтами через соціальні медіа та електронну пошту також можна використовувати для безперебійних транзакцій.

  Абстрактний клас Vs. Інтерфейс у Java: Пояснення з прикладами

Можливо, вам знадобляться додаткові інтеграції на основі конкретних бізнес-вимог. Головне – ретельно продумати необхідні інтеграції та забезпечити їх ефективне впровадження. Найпоширенішими методами є інтеграція сторонніх служб, як-от пропозиція платежів кредитною карткою, що дозволяє здійснювати фіатні транзакції та криптовалютні платежі.

#7. Визначте комісійну винагороду

Оскільки ринок NFT процвітає, ви повинні визначити, скільки стягувати з клієнтів. Важливо визначитися з конкурентоспроможною та справедливою моделлю доходів і методом збору платежів.

Пропозиція додаткових цінностей, а також шлях для транзакцій із якісними NFT, які забезпечують надійний захист, є хорошим способом стягувати комісію, зберігаючи клієнтську базу. Не забувайте узгоджувати свою модель доходу з бізнес-цілями та задоволенням потреб цільової аудиторії.

#8. Впровадити надійну безпеку

Побудова вашого NFT-маркетплейсу на рівні блокчейну забезпечує такі функції надійної безпеки, як криптографія та використання механізмів консенсусу. Архітектура ринку повинна впроваджувати заходи, щоб гарантувати, що шахраї не копіюють і не вставляють NFT на інші сайти.

#9. Перевірте свій ринок

Перед повним розгортанням і запуском служби ви повинні протестувати свою програму в тестовій мережі за допомогою кількох сценаріїв тестування. Ви також повинні провести бета-тестування, щоб виявити та усунути проблеми. Слід приділити особливу увагу вирішенню розбіжностей перед розгортанням програмного забезпечення торгового майданчика в основній мережі.

#10. Запустіть свій NFT Marketplace

Щойно NFT-додаток пройшов етап тестування з нульовими помилками в розгортанні, саме час розгорнути його в основній мережі. Усі профілактичні та останні перевірки якості слід проводити до офіційного запуску програми для клієнтів.

#11. Створення спільноти

Процвітаюча спільнота є важливою для популярності нещодавно запущеного ринку NFT. Створення спільноти може збільшити утримання клієнтів, пропонуючи ексклюзивні переваги. Крім того, наявність активної спільноти ентузіастів мистецтва NFT дозволяє ринку процвітати серед більш відомих платформ.

Оскільки постійно з’являються нові тенденції NFT, члени спільноти можуть надавати цінні відгуки та розуміння тенденцій ринку та нових запусків. Побудова солідної спільноти також дозволяє безпосередньо спілкуватися між художниками та покупцями, що є життєво важливим для обміну досвідом і створення відчуття причетності.

Особливості типового NFT-маркетплейсу

#1. Вітрина

Приваблива вітрина — це перше, на що звертають увагу користувачі на ринку NFT. Ключова інформація, така як назви, ставки, вартість, історія та інші відповідні деталі, має бути чітко зазначено поруч із кожним перерахованим NFT.

Подібно до веб-сайтів електронної комерції, вітрина діє як виставковий зал для ваших творів мистецтва NFT. Користувачі повинні мати можливість переглядати всі опубліковані роботи, тоді як художникам NFT слід запропонувати інструменти для безперешкодного завантаження цифрового мистецтва.

#2. Пошук і фільтрація NFT

Хоча приваблива вітрина магазину є надзвичайно важливою, клієнтам потрібен альтернативний спосіб пошуку та придбання NFT. Подібно до онлайн-магазинів, рядок пошуку з метаданими, присутніми для кожного NFT, забезпечує більш зручну роботу користувача.

Користувачі можуть легко знайти бажані результати, ввівши кілька ключових фраз. Рядок пошуку з додатковими фільтрами допомагає користувачам швидше отримувати результати для того, що вони шукають, сприяючи продажам.

#3. Лістинг

Розмістити NFT на вашому ринку можна двома способами: прайс-лист і ставки. При використанні опції прейскурантної ціни продавці встановлюють фіксовану ціну для своїх NFT, і продаж переходить до першого покупця для покупки. Під час торгів продавці встановлюють мінімальну ціну та кінцеву дату, а покупці можуть робити пропозиції до кінцевого терміну. Той, хто запропонує найвищу ставку в кінці періоду, отримує NFT.

#4. Статус лістингу

Прозорість є однією з найважливіших характеристик ринку NFT. Статус лістингу — це інструмент, який дає змогу покупцям і продавцям відстежувати перебіг своїх транзакцій. Продавці можуть стежити за кількістю переглядів і ставками, отриманими за їхні NFT.

  Як налаштувати сайти WordPress із швидким завантаженням на DigitalOcean?

Крім того, статус допомагає підтвердити, чи предмет пройшов перевірку, що підвищує його цінність перед колекціонерами. З іншого боку, покупці можуть отримувати сповіщення, коли роблять пропозицію, і відстежувати процес підтвердження. Ця функція дозволяє їм знати про статус транзакції та визначати, чи будуть вони володіти бажаним NFT.

#5. Ставки NFT

Торги дають можливість як покупцям, так і продавцям максимізувати свої прибутки. Функція аукціону дозволяє художникам продавати свої цифрові активи в режимі реального часу, причому той, хто запропонує найвищу ціну, придбає актив після завершення аукціону.

Митці можуть отримати вигоду від збільшення прибутку. Тим часом покупці можуть відстежувати зміну ціни NFT, перш ніж прийняти рішення зробити ставку або купити. Щоб полегшити процес торгів, важливо встановити дату та час закінчення торгів, що допоможе учасникам торгів прийняти обґрунтоване рішення.

Процес придбання NFT із фіксованою прейскурантною ціною простий. Користувач вибирає потрібний NFT, натискає кнопку покупки та переходить до етапу покупки. Коли функцію призначення ставок увімкнено, процес подібний, з тією лише різницею, що полягає в етапі покупки. У більшості випадків купівлю NFT називають торгами, навіть якщо це продаж за фіксованою ціною.

Це пов’язано з тим, що остаточна покупка залежить від схвалення власника. Вторинне схвалення від власника необхідне для завершення пропозиції. Власники можуть вилучити з біржі або змінити прейскурантну ціну, щоб таким чином зберегти право власності на NFT.

#6. Гаманець

Наступним кроком є ​​інтеграція криптогаманця в ринок. Торгові майданчики NFT вимагають інтеграції гаманця для полегшення зберігання, надсилання й отримання NFT і криптовалюти. Закриті компанії на основі блокчейну, такі як Flow, можуть віддати перевагу створенню своїх гаманців. Хоча це має свої переваги, бар’єр входу є вищим, якщо гаманець не розміщений у хмарі.

#7. Рейтинги

Функція оцінювання на ринку NFT, що дозволяє покупцям оцінювати продавців. Ця функція надає інформацію про надійність продавця в попередніх транзакціях, зокрема про те, чи змінював він список або підвищував ціну під час процесу купівлі та чи відповідав він на запити користувачів.

Використовуючи систему зворотного зв’язку, покупці можуть визначити довіру до продавця та спонукати його до чесної поведінки.

На додаток до перерахованих вище обов’язкових функцій, наступні корисні функції додадуть більше багатства та унікального досвіду для користувачів. Серед них заслуговують на увагу:

  • Підтримка кількох ланцюгів.
  • Поділіться функціями з кількома платформами соціальних мереж.
  • Багатомовна підтримка.
  • Маркетингові послуги.
  • Прямий обмін повідомленнями між покупцем і продавцем.
  • Винагороди та програма лояльності.
  • Шаблони ринку Whitelabel NFT.

Висновок

У двох словах, NFT відкрили безліч нових можливостей для цифрового володіння активами за допомогою технології блокчейн. Незважаючи на те, що це все ще нова концепція, ринок NFT нещодавно вибухнув, і потенціал для зростання постійно зростає.

Технічні підприємці, які хочуть отримати доступ до простору, повинні знати про ризики та проблеми, перш ніж зважитися на створення та монетизацію ринків NFT.

Підприємцям слід враховувати потребу в надійній технічній інфраструктурі, що забезпечує надійний дизайн смарт-контрактів і глибоке розуміння того, як процвітає ринок NFT. Рухаючись вперед, ми можемо очікувати більше інноваційних випадків використання NFT, які залучатимуть ширшу аудиторію до цифрової економіки.

Ви також можете досліджувати найкращі торгові майданчики, щоб шукати свій перший NFT.