Як створити інструментальний трек у Logic Pro менш ніж за 30 хвилин

| | 0 Comments| 12:49 AM
Categories:

Створення власного інструментального треку може здатися складним завданням. Однак за допомогою правильних інструментів і базової основи ви можете створювати власні музичні треки в Logic Pro без будь-якої попередньої музичної підготовки чи теоретичних знань.

Ми розглянемо деякі техніки та методи, які можна використовувати в Logic Pro, щоб ви могли створити простий, але якісно звучачий інструментальний трек менш ніж за 30 хвилин.

Створіть свій проект і виберіть темп

Коли ви створюєте свій проект у Logic, заощадьте час, вибравши параметр Software Instrument угорі та Input 4 або 5 у полі внизу. Якщо ви вмієте грати на інструменті, неодмінно запишіть їх.

Перш ніж почати створювати та складати, ви захочете встановити темп свого проекту. Якщо у вас уже є мелодія чи ритм у вашій голові, клацайте та постукуйте, рахуючи чотири удари на такт. Ви можете спробувати іншу кількість ударів на такт, але гарною відправною точкою є чотири.

Натисніть K, щоб увімкнути метроном у програмі Logic, і розпочніть відтворення, щоб почути клацання метронома. Клацніть і перетягніть номер темпу на дисплеї темпу вгорі, щоб змінити BPM. Вирівнюйте темп, поки він не відповідатиме бажаному ритму.

Якщо ви новачок у Logic, ви можете ознайомитися з нашим посібником для початківців щодо Logic та найкращих комбінацій клавіш Logic Pro.

Виберіть свій ключ

Тепер настав час вибрати тональність вашого треку. Хороша відправна точка — почати з до-мажор, якщо вам потрібна мажорна тональність, або ля-мінор для більш меланхолійного відчуття. Це допоможе вам, якщо ви не знайомі з клавіатурами, оскільки вам потрібно використовувати лише білі клавіші.

Пізніше ви завжди можете транспонувати свій твір вгору або вниз на іншу тональність — виберіть свої мелодичні MIDI-області, клацніть і перетягніть їх угору чи вниз до потрібної тональності.

  Як увійти на свій Mac автоматично без пароля

Побудуйте основу своєї траси

Щоб побудувати тимчасову базу вашої доріжки, клацніть одну з доріжок програмного інструменту та виберіть фортепіано/клавішний інструмент, наприклад Steinway Grand Piano. Натисніть Cmd + K, щоб відкрити музичну клавіатуру, яка стане вашим основним інструментом для створення за допомогою програмних інструментів. У цьому розділі ми використаємо до мажор як приклад.

Натисніть R, щоб записати та відтворити кожну білу клавішу протягом одного такту, починаючи з C і закінчуючи C на октаву вище, ніж перша.

Потім клацніть кожну з восьми областей MIDI, натисніть Shift + N​​​​​​​ та перейменуйте їх з «1» на «8». Скористайтеся кнопкою квантування Q у редакторі Piano Roll Editor (двічі клацніть область MIDI, щоб відкрити редактор), щоб переконатися, що всі вони ідеально вирівняні за темпом. Враховуючи, що ваша нижча нота C є тією ж нотою, що й вища C, ви також можете видалити або перейменувати восьму область на «1».

Тепер у вас є основна позиція всіх акордів до мажор. Комбінації цих акордів називаються акордовими прогресіями та каденціями.

Було б гарною ідеєю спробувати виділити акорди за межі їх основної позиції. Один із способів зробити це — відкрити редактор Piano Roll, натиснути Alt​​​​​​ та перетягнути кореневу ноту MIDI вгору, щоб створити нову ноту. Ви можете додати терцію (чотири півтони вище для мажору; три півтони вище для мінору) і квінту (сім півтонів вище), щоб заповнити мажорний або мінорний акорд.

Ця практика допоможе вам надалі додавати інші інструменти та шари. Перегляньте найкращі інструменти редагування MIDI в Logic Pro, щоб допомогти вам у цьому процесі.

Прогресії та структура акордів

Наступна мета — створити комбінації цих пронумерованих регіонів MIDI. Почніть з 1, а потім спробуйте різні числа (акорди) і комбінації, щоб завершити свою першу міні-частину з восьми тактів.

Загалом, ви можете створити свій наступний восьмитактовий міні-часток, скопіювавши та вставивши перші вісім тактів, але не забудьте додати деякі варіації. Останні два акорди теперішнього 16-тактового розділу мають особливе значення, оскільки вони підготують шлях для наступного 16-тактового розділу.

  Чому модеми викликали так багато шуму?

Коли ви експериментуєте, важливо мати на увазі кілька речей. Певні комбінації акордів або каденції мають спеціальні назви, які допоможуть вам зрозуміти, коли їх застосовувати. Ми розглянемо приклади послідовності акордів, які застосовуються до останніх двох акордів будь-якої чотиритактової частини.

Будь-яка цифра, за якою йде 5, є недосконалою каденцією; це створює відчуття незавершеності. 5, а потім 6 — це перервана каденція; драматичне відчуття, яке знову здається незавершеним. 5, за якою йде 1 – ідеальна каденція; це дає відчуття завершеності, ідеально підходить для кінцівок деяких розділів і треків.

Після того, як ви побудували послідовність із 16 тактів, настав час для наступного розділу з 16 тактів. Ви можете спробувати змінити тональність на відносний мінор (6 мінор), субдомінанту (4) або домінанту (5) і/або додати нові патерни та ритми.

Коли другий 16-тактовий розділ закінчено, ви можете повернутися до першого 16-тактового розділу з деякими додатковими розробками; і це може бути так! Зробіть це, і ви щойно створили стандартну композиційну структуру ABA.

Додайте трохи перкусії та грува

Тепер у вас є акордова та мелодична основи, ви можете додати трохи ударної партії. Ви можете використовувати Ultrabeat Drum Machine або Drum Machine Designer у Logic Pro, щоб швидко та спрощено це зробити.

Коли ви знайшли звуки барабанної установки, які вам подобаються, почніть з ударного барабана на кожному низькому ритмі (перший удар такту) і малого барабана на верхньому ритмі (середина між тактами). Заповніть простір між ударом і пасткою за допомогою високих капелюхів. Спочатку це прозвучить нудно і невиразно. Але це лише основа для створення.

Використовуйте функцію прив’язки до сітки (Cmd + G), щоб експериментувати з іншими темповими ритмами. Спробуйте вимкнути ноти (Ctrl + M) і змінити розташування удару або малого барабана, щоб додати рух і ритм перкусії. Експериментуйте, пам’ятаючи, що менше часто означає більше. Подивіться, як еквалізувати барабани, щоб отримати додаткову витонченість.

  21 ідея розсилки, щоб здивувати своїх читачів

Додайте шари

Швидкий спосіб додати шари до вашої композиції – це використати ноти з ваших детальних акордів для деяких інших програмних інструментів, наприклад гітари чи двох.

Якщо у вашій партії фортепіано чи синтезатора є повільні акорди (які ви створили на початку), додайте певний ритмічний контраст за допомогою додаткових шарів, наприклад, деяких швидших гармоній або акордів у ваших гітарах. Починаючи, спробуйте обмежити кількість додаткових шарів одним або двома інструментами.

Щоб вдихнути життя у ваші цифрові творіння, додайте певну варіацію швидкості до кожного зі своїх програмних інструментів. Це змінить те, як агресивно/м’яко відтворюються виділені ноти. Ви можете зробити це, натиснувши Cmd + A на вибраній області MIDI, а потім перейшовши до «Функції» > «MIDI Transform» > «Випадкова швидкість» у верхній частині редактора Piano Roll. Виберіть діапазон швидкості, і всі вибрані ноти будуть рандомізовані між такими значеннями.

Використовуйте цикли та зразки

Альтернативою запису вашої власної лінії ударних інструментів і деяких інструментів для накладання шарів є використання семплів і петель (натисніть O) із власної бібліотеки Logic або семплів сторонніх розробників.

Перегляньте найкращі веб-сайти із зразками аудіо або петлі Logic і використовуйте BPM і ключові фільтри, щоб знайти зразки, які відповідають вашому проекту.

Створюйте власну музику за рекордно короткий час

Одним із ключових факторів безперебійного творчого процесу є спочатку закладка міцної основи. Виберіть свій темп і тональність; потім намітьте акорди обраної вами тональності. Використовуйте різні комбінації акордів у чотирьох-, восьми- та 16-тактових секціях, щоб конкретизувати свій інструментальний трек.

Потім додайте варіації, перкусію та шари, щоб завершити музичне аранжування. Скористайтеся власною бібліотекою циклів Logic або сторонніми сайтами для аудіосемплів, і ви миттєво створите інструментальний трек.