Як створити унікальні звуки за допомогою Sculpture Synth у Logic Pro

Хоча багато синтезаторів спеціалізуються на емуляції синтетичних інструментів, синтезатор Sculpture у Logic Pro має унікальний підхід до моделювання інструментів.

Ви можете вибрати матеріал струни, де і як її щипнути, а також змінити багато її параметрів. Його величезний набір функцій може бути складним для вивчення; але ми покажемо вам, як працює кожен розділ, щоб ви могли експериментувати та створювати оригінальні та яскраві партії синтезатора.

Струнний матеріал

На центральній панелі «Матеріал» клацніть і перетягніть сіру крапку, щоб змішати чотири типи матеріалів для струн: нейлон, дерево, сталь і скло. Це змінює жорсткість і характеристики демпфування.

Звук кожного типу струни буде різним залежно від того, як об’єкт 1, 2 і 3 вдаряє по струні. Крім того, ви можете використовувати вбудовані точки морфінгу/прокладку або використовувати автоматизацію в DAW, щоб змінити тип рядка в режимі реального часу. Це може допомогти оживити ваш синтезатор.

Ось параметри в цьому розділі:

 • Втрата медіа: визначає, наскільки середовище струни послаблює її звук (наприклад, повітря чи вода).
 • Роздільна здатність: контролює максимальну кількість гармонік у звукі на середньому C.
 • Модуляція напруги: контролює величину тимчасового розстроювання навколо середнього C.
 • Приховати, масштаб ключа та відпустити: приховує або показує додаткові елементи керування повзунком.

Ефект усіх цих повзунків змінюватиметься, коли ви гратимете нижче та за межами середньої C. Щоб отримати більше чудових логічних синтезаторів, подивіться, як використовувати Retro Synth та як використовувати синтезатор ES2.

Конверт підсилювача

Праворуч від панелі матеріалів ви можете побачити спеціальну оболонку підсилювача. Він демонструє стандартні елементи керування ADSR (атака, затухання, підтримка, звільнення). Подивіться на різні типи синтезу, щоб оновити тему. Пам’ятайте, що на час випуску та затухання можуть впливати вибрані вами параметри в розділі рядків, як-от втрата носія.

Кнопки Key і Pickup Spread справа виконують окрему функцію. Клацніть і перетягніть вертикально кнопку Key, щоб визначити панорамування на основі висоти ваших нот MIDI. Зробіть те ж саме з опцією звукознімача, щоб розширити стереопозицію двох звукознімачів.

Глобальне управління та затримка

У верхній частині інтерфейсу ви можете знайти глобальні елементи керування, як-от три режими клавіатури: полі (може відтворювати до 16 нот одночасно); моно (може грати по одній ноті); легато (плавний перехід між нотами, коли перша утримується перед наступною).

Інші глобальні параметри включають:

 • Голоси: налаштуйте до 16 голосів для синтезатора.
 • Транспонування: зміна висоти звуку вгору або вниз на дві октави.
 • Налаштувати: змініть висоту звуку синтезатора в центах.
 • Ковзання: визначте, скільки часу потрібно, щоб одна нота перейшла до наступної.
 • Теплота: дещо розстроює кожен голос, щоб додати густоти та тепла.

Праворуч від панелі Material ви можете знайти вбудований ефект Delay. Унікальною особливістю є накладка Spread and Groove, з якою варто поекспериментувати.

Waveshaper

Waveshaper розташований безпосередньо над матеріалом і дозволяє додатково коригувати форму хвилі. Використовуйте меню «Тип», щоб вибрати одну з чотирьох кривих формування хвилі (м’яка насиченість, змінний драйв, трубчасте спотворення та крик).

Вхідна шкала дозволяє посилити або зменшити гармонічний вміст і вхідний сигнал. Диск варіації змінює баланс мокрого/сухого, коли вибрано VariDrv, і змінює симетрію кривої формування, коли інші параметри активні.

Об’єкти

Потрібні принаймні один або максимум три об’єкти, щоб збудити, заважати або пом’якшити вибраний тип струни. Завдання полягає в тому, щоб дізнатися, як ефект кожного об’єкта взаємодіє один з одним. Натисніть номер біля кожного об’єкта, щоб увімкнути або вимкнути їх.

Повертайте центральний диск, щоб змінити силу, і пересувайте лівий повзунок, щоб змінити тембр (тональний колір). Повзунок VeloSens (Velocity Sensitivity) змінює ступінь чутливості вашого MIDI до швидкості кожної ноти. Повзунок «Варіація» змінює та додає тональні елементи. Ефект кожного з цих повзунків змінюється між типами об’єктів.

Кнопки режиму воріт (KeyOn, Always і KeyOff) дозволяють контролювати, коли об’єкт працює. Використовуйте спливаюче меню «Тип», щоб вибрати спосіб впливу на струну, як-от «Удар», «Смик», «Вищипування» тощо.

Пікапи

Розділ Pickup ліворуч дає вам інший вимір контролю щодо того, як і де впливає на вашу струну. Подумайте про це як про медіатор для електрогітари. Товщина горизонтальної зеленої лінії відображає жорсткість струни. Натисніть Ctrl + клацніть > Увімкнути анімацію рядків, щоб побачити, як вібрує ваша струна.

Натисніть і перетягніть повзунки під номерами 1, 2 і 3, щоб перемістити положення кожного з об’єктів. Перетягніть повзунки для Pickup A і B, щоб перемістити їх; ці два датчики відображаються на дисплеї як прозорі дзвонові криві. Використовуйте кнопку «Інвертувати» внизу, щоб інвертувати фазу датчика B; ефект буде відрізнятися залежно від розташування звукознімачів.

Фільтри

Розділ фільтрів містить п’ять кнопок типу фільтрів (HiPass, LoPass, Peak, BndPass і Notch). Натисніть кнопку «Фільтр», щоб увімкнути або вимкнути його.

Параметри в цьому розділі включають:

 • Ключ: Визначає ефект частоти зрізу залежно від того, наскільки високо чи низько ви граєте.
 • Зріз: Визначає центральну (обрізну) частоту фільтра.
 • Резонанс: Визначає значення резонансу (підсилення на центральній частоті або навколо неї).
 • VeloSens: визначає інтенсивність ефекту фільтра на основі значень швидкості ноти.

Еквалайзер тіла

Body EQ функціонує одночасно як базовий еквалайзер і симулятор реакції тіла. Щоб використовувати стандартний еквалайзер, виберіть параметр «Низький Середній Високий» у списку «Модель». Перемістіть циферблати, щоб збільшити або зменшити кожну частотну ділянку.

Виберіть інші режими для симуляції еквалайзера тіла. Параметри відрізняються від елементів керування еквалайзером і можуть створювати різноманітні ефекти.

LFO і конверти

Скульптура має два LFO і конверти. Праворуч і ліворуч відповідно ви можете встановити мету модуляції (наприклад, обрізання) і відрегулювати інтенсивність за допомогою нижнього повзунка. Використовуйте опцію via для керування інтенсивністю модуляції за допомогою елементів керування швидкістю або MIDI. Увімкніть/вимкніть будь-яке джерело модуляції, натиснувши на відповідні цифрові значки.

Параметри LFO включають:

 • Форма хвилі: виберіть форму хвилі для LFO.
 • Крива: Зміна форми сигналу (як видно на дисплеї).
 • Швидкість: Визначає швидкість модуляції.
 • Sync/Free: синхронізуйте швидкість модуляції з BPM вашого проекту та довжиною нот; виберіть будь-яку частоту в Гц.
 • Envelope: Визначає час, необхідний для модуляції LFO для поступового входу/знищення.
 • Фаза: Виберіть або змішайте монофонічну (синхронізована модуляція) або поліфонічну (випадкову) модуляцію LFO.
 • RateMod: Визначає інтенсивність модуляції частоти LFO
 • Меню джерела RateMod: виберіть джерело модуляції для повзунка RateMod.

Ви можете ввімкнути Jitter (ефект заїкання), Vibrato (модуляція висоти), Velocity/Note on Rnd (довільна модуляція) і Ctrl A Ctrl B (модуляція, керована MIDI) за допомогою вкладок у нижній частині цього розділу. Параметри працюють так само, як і в LFO.

Ви можете встановити кожну фазу ADSR у розділі огинаючої, синхронізувати час до мілісекунд або BPM вашого проекту та налаштувати шкалу часу у верхньому правому куті. Повзунок VariMod визначає інтенсивність варіації модуляції.

Morph Pad і точки

Функція Morph у Sculpture дозволяє легко регулювати багато параметрів для створення динамічного та розвиваючого звуку. Ви можете намалювати та накреслити свої точки морфінгу та шлях між ними.

П’ять точок складаються з чотирьох кутів і центру. Червона кулька відображає поточну позицію точки. Кнопка «Автовибір» вибирає найближчу точку трансформації. Кнопка Rnd рандомізує всі параметри вибраних точок трансформації. А повзунок Int контролює інтенсивність рандомізації.

Огинаюча морфінгу дає змогу регулювати час відображення точок у режимі синхронізації або в режимі мс (мілісекунди). Переконайтеся, що Env увімкнено, щоб бачити ваші бали на панелі. Натисніть Ctrl + клацніть > Clear Morph Envelope, щоб очистити точки трансформації.

Створюйте унікальні звуки за допомогою скульптури

Вибравши режим клавіатури та основний звук струни, керуйте вібрацією за допомогою об’єктів і звукознімачів. Сформуйте тональні елементи за допомогою секцій Waveshaper, Body EQ і Filter. Потім додайте трохи різноманітності за допомогою затримки, LFO, конвертів та інших елементів керування модуляцією.

Додайте використання точок морфінгу, і ваші синтезатори набудуть динамічності та життєвої сили.