Як створити тему командного рядка в Windows 10

Командний рядок у Windows за замовчуванням відображає білий текст на чорному тлі. Він має параметри для зміни кольору тексту, а також кольору фону. Користувачі можуть змінити колір фону та перевірити кольори тексту, щоб побачити, що працює найкраще, або вони можуть використовувати Console ColorTool від Microsoft, щоб створити тему командного рядка.

Спеціальна тема

Щоб створити спеціальну тему для командного рядка, відкрийте командний рядок і клацніть правою кнопкою миші рядок заголовка. Виберіть Властивості з контекстного меню. У вікні Властивості перейдіть на вкладку Кольори.

На вкладці «Кольори» можна встановити колір тексту на екрані, колір фону, колір спливаючого тексту та колір фону спливаючого вікна, використовуючи значення кольору RGB. Виберіть елемент, для якого потрібно встановити колір, а потім введіть значення RGB для кольору, який потрібно встановити. Ви можете отримати значення RGB з Paint у Windows 10. Просто відкрийте зображення, кольори якого вам подобаються, і скористайтеся інструментом вибору кольору, щоб вибрати колір, або виберіть колір із колірного кола за замовчуванням у Paint.

  Як видалити оновлення Windows 10, завантажене у вашу систему

Ви можете керувати непрозорістю фону командного рядка за допомогою повзунка внизу.

Натисніть OK, щоб застосувати зміни.

Теми Microsoft ColorTool

Якщо у вас немає часу та енергії, щоб витрачати на визначення кольорової теми для командного рядка, ви можете використовувати безкоштовний ColorTool від Microsoft, щоб створити тему командного рядка.

Завантажте ColorTool, і витягніть його. Відкрийте командний рядок і перейдіть до папки, до якої ви розпакували інструмент. У витягнутій папці є ще одна папка з темами, які ви можете застосувати.

Використовуйте наступну команду, щоб застосувати тему.

Синтаксис

colortool ColorSchemeName

Приклад

colortool solarized_dark

Ви можете використовувати додаткові перемикачі з інструментом, щоб записати тему до значень за замовчуванням, а також застосувати її до поточного вікна. Перемикач -d запише значення за замовчуванням, а перемикач -b запише значення за замовчуванням і також змінить тему поточного вікна.

  Як перевірити FPS в грі на Windows 10

Є деякі користувацькі теми, доступні за межами того, що надає ColorTool, але вам доведеться їх шукати. Не так багато людей створюють теми для командного рядка, оскільки кожен має власні переваги.

Якщо ви вирішите шукати більше тем, знайдіть .itermcolors у своєму пошуку Google. Це розширення файлу, з яким зберігається тема для командного рядка. Ви знайдете розумну кількість, створену для macOS, але вони виглядатимуть так само добре в Windows. Не всі з них працюватимуть у Windows, тому це обмежує ваш вибір, і якщо ви не можете знайти те, що вам подобається, ви все одно можете створити власну тему.

  Як увімкнути захист від програм-вимагачів у Windows 10