Як створити спеціальні сповіщення про акумулятор для ноутбука Linux

| | 0 Comments| 11:07 AM
Categories:

Система акумулятора для більшості настільних середовищ у Linux досить проста. Він надішле вам повідомлення, коли ваш ноутбук заряджається, коли батарея ось-ось розрядиться та коли акумулятор заряджається. Для пересічних користувачів це, мабуть, здається достатньо хорошим. Однак, якщо ви хочете відстежувати час роботи батареї свого ноутбука та відстежувати, скільки енергії ви використовуєте, вам знадобиться щось більш надійне. Представляємо Battery Monitor: програму на базі Python 3, яка дозволяє користувачам створювати власні сповіщення про заряд акумулятора. Щоб використовувати Battery Monitor, вам потрібно запустити Ubuntu, Debian або мати можливість скомпілювати вихідний код і запустити його.

Ubuntu

Розробник інструменту Battery Monitor націлений на Ubuntu. Оскільки Ubuntu є основною ОС для цього програмного забезпечення, у користувачів не буде проблем із його встановленням. Щоб він працював, спочатку додайте архів PPA.

Примітка. Здається, Ubuntu 18.04 ще не підтримує моніторинг батареї. Однак попередні випуски працюють нормально.

sudo add-apt-repository ppa:maateen/battery-monitor

Просто додавання PPA до системи не означає, що Battery Monitor встановлено. Спочатку ви повинні оновити джерела програмного забезпечення Ubuntu.

sudo apt update

Запуск інструмента apt update зазвичай показує оновлення програмного забезпечення для Ubuntu. Будь ласка, встановіть ці нові оновлення програмного забезпечення, оскільки Battery Monitor може знадобитися. Оновлення можна легко встановити, запустивши команду apt upgrade.

sudo apt upgrade -y

Оскільки PPA працює та все оновлено, Battery Monitor готовий до встановлення. Щоб встановити, виконайте цю команду:

sudo apt install battery-monitor

Якщо ви хочете видалити Battery Monitor, запустіть:

sudo apt remove battery-monitor -y

Debian

Battery Monitor працює на Debian, хоча розробник цього прямо не сказав. Зокрема, пакет Ubuntu 16.04 Xenial, здається, працює чудово. Щоб встановити Battery Monitor, спочатку скористайтеся wget, щоб завантажити файл пакету Debian.

  Як оновити до Linux Mint 20.2

Примітка. Монітор акумулятора добре працює на Debian Stable. Використовуйте на свій страх і ризик у нестабільних і тестових.

wget https://launchpad.net/~maateen/+archive/ubuntu/battery-monitor/+files/battery-monitor_0.5.4-xenial_all.deb

Використовуйте програму dpkg, щоб встановити Battery Monitor.

sudo dpkg -i battery-monitor_0.5.4-xenial_all.deb

Використання команди dpkg для інсталяції програми Ubuntu на Debian є незрозумілим. У цьому випадку це відбувається тому, що залежності не розв’язуються автоматично. На щастя, вирішити цю проблему легко. Щоб виправити помилки залежностей, запустіть команду apt install -f.

sudo apt install -f

Після встановлення apt -f завершує виправлення проблем залежностей; Моніторинг батареї повинен працювати нормально.

Встановити з джерела

Якщо ви не користуєтеся Ubuntu чи Debian, але все одно хочете використовувати інструмент Battery Monitor, вам доведеться вдатися до компіляції всього з джерела. Почніть з встановлення пакета Git. Цей пакет дозволить вам завантажувати та взаємодіяти з кодом із сайтів на базі Git.

  Як створити резервну копію фотографій з мобільного пристрою в Linux за допомогою Daemon Sync

Операційна система не вказана? Просто знайдіть у своєму інструменті керування пакетами «Git» та встановіть його!

Примітка: щоб запустити це програмне забезпечення; вам потрібно буде встановити правильні файли залежностей.

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

За допомогою Git завантажте останній вихідний код Battery Monitor.

git clone https://github.com/maateen/battery-monitor.git

CD у щойно клоновану вихідну папку.

cd battery-monitor

У вихідному каталозі запустіть make для компіляції Battery Monitor.

sudo make install

Коли компіляція закінчиться, Battery Monitor має бути готовий до роботи!

Використання моніторингу батареї

Коли ви встановите Battery Monitor, ви помітите, що в меню програми є два параметри. Зокрема, ви побачите, що є параметри запуску «Монітор батареї» та «Графічний інтерфейс монітора батареї». Щоб почати використовувати інструмент, запустіть «Монітор батареї». Цей параметр запуску відкриває інструмент монітора та запускає його у фоновому режимі.

Після запуску Battery Monitor запустіть інструмент GUI, щоб відредагувати налаштування.

Battery Monitor має кілька налаштувань, які користувач може редагувати для свого використання. За замовчуванням у Battery Monitor налаштовано лише два попереджувальні сповіщення. Ці попередження зникають, коли програма визначає, що термін служби акумулятора становить 10% і 30%.

Хочете частіше отримувати попередження? Шукайте «Перше користувацьке попередження о», «Друге користувацьке попередження о» та «Третє спеціальне попередження о». Біля кожного з цих текстових полів напишіть число, що відповідає відсотку заряду акумулятора.

  Як визначити поточний обліковий запис користувача в Linux

Наприклад, якщо ви хочете, щоб функція «Монітор батареї» повідомляла вам, коли ваш ноутбук майже наполовину розрядився, напишіть «50» в одному зі спеціальних слотів для сповіщень.

Щоб отримати максимальну віддачу від Battery Monitor, ми рекомендуємо дотримуватися цього налаштування для спеціальних попереджень.

Спочатку змініть значення «попередження про низький рівень заряду батареї» з 30 на 20. Далі додайте 50 як одне із спеціальних попереджень (щоб ви побачили попередження, коли акумулятор розряджено на 50%). Після встановлення числа 50% додайте 75 до іншого спеціального слота. Ця зміна дозволить моніторингу батареї сповіщати вас, коли з вашого ноутбука розряджається 25%.

Нарешті, змініть «дуже низький заряд батареї» з 10 на 8. За допомогою цих налаштувань ви обов’язково отримаєте максимальну віддачу від Battery Monitor. Коли ви задоволені налаштуваннями, натисніть кнопку «Зберегти», щоб миттєво застосувати нові зміни.

Якщо вам потрібні спеціальні сповіщення про заряд акумулятора в Windows, перегляньте цю публікацію, в якій показано, як їх легко створити.