Як створити спеціальну версію Ubuntu за допомогою Ubuntu Minimal

Чи хотіли ви коли-небудь налаштувати свій ПК Ubuntu під час його встановлення? За допомогою офіційного мінімального інсталятора ви можете. Ubuntu Minimal — це менш відома версія популярної операційної системи на базі Linux. Якщо ви підете до Ubuntu.com, ви не побачите завантаження для нього. Це тому, що компанія, що стоїть за Ubuntu, насправді не просуває альтернативний інсталятор. Тим не менш, з кожним випуском інсталятор Minimal отримує останні пакунки Ubuntu, і ви можете використовувати його для створення спеціальної версії Ubuntu.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Щоб все було, завантажте файл ISO. Тоді ознайомтеся з нашим підручником із запису образів ISO та запишіть інсталяційний образ Ubuntu на CD/DVD або USB-накопичувач. Коли мінімальний інсталятор закінчить запис, вам потрібно буде завантажити його на комп’ютері. Це робиться шляхом зміни порядку завантаження в BIOS вашого ПК. Коли ви завантажуєте його, змініть його так, щоб він завантажував USB-накопичувач (або CD/DVD) перед будь-яким іншим. Це гарантує, що інсталятор Ubuntu завантажиться правильно.

Примітка: пам’ятайте, що кожен комп’ютер відрізняється. На деяких ПК натискання клавіші F2 завантажує область BIOS. Інший раз працює DEL або ESC. Для доступу до BIOS потрібна спеціальна комбінація клавіш. Щоб з’ясувати це, зверніться до системного посібника вашого комп’ютера.

Використання мінімального інсталятора

Інструмент встановлення Ubuntu Minimal значно відрізняється від традиційного інсталятора Ubiquity. Замість того, щоб завантажувати середовище робочого столу Ubuntu, ви потрапите на сторінку ncurses інструмент, за допомогою якого ви повільно створюєте інсталяцію Ubuntu. Першим кроком є ​​вибір мови. Перегляньте програму встановлення, виберіть мову (якщо інсталятор не визначив її автоматично) та натисніть клавішу введення. Далі виберіть свою країну та натисніть Enter, щоб продовжити ще раз.

На наступній сторінці Ubuntu попросить вас налаштувати розкладку клавіатури. Такі речі зазвичай визначаються автоматично, тому натисніть клавішу Enter, щоб перейти до наступного кроку.

Після вибору мови, країни, розкладки клавіатури тощо інсталятор попросить вас налаштувати ім’я хоста. Ім’я хоста – це псевдонім, який ви даєте своєму ПК з Linux. Цей псевдонім побачать інші комп’ютери в мережі, тому використовуйте його на свою користь. Зітріть стандартне ім’я хоста «ubuntu», введіть нове та натисніть клавішу enter.

Наступним кроком є ​​налаштування користувача за замовчуванням для Ubuntu. Введіть у поля повне ім’я користувача, а також бажане ім’я користувача та пароль. Коли система завершить створення нового користувача, Ubuntu запитає, чи бажаєте ви «зашифрувати свій домашній каталог». Виберіть так, якщо вам потрібен додатковий захист. В іншому випадку виберіть «ні», щоб продовжити.

  Як змусити Outlook завантажувати зображення (якщо ви впевнені, що це хороша ідея)

Наступним кроком у процесі інсталяції є розділення диска. Є кілька варіантів на вибір: керований – використовувати весь диск, керований – використовувати LVM, керований – зашифрований LVM та ручний.

Не хочете налаштувати повну настройку спеціального розділу? Виберіть перший варіант «керований – використовувати весь диск». В іншому випадку виберіть вручну, щоб налаштувати власний макет розділу. Не вибирайте LVM, якщо ви насправді не знаєте, що означає LVM.

Якщо вибрано метод розділу, Ubuntu займе деякий час і внесе необхідні зміни на ваш жорсткий диск, щоб решта операційної системи могла встановитися. Будьте терплячі. Після завершення встановлення основи перша частина процесу встановлення завершена.

Налаштування вашої установки Ubuntu

Після встановлення базової системи наступним кроком є ​​налаштування вашої інсталяції за допомогою «вибору програмного забезпечення». Вибір програмного забезпечення — це велике вікно, яке відкривається, через яке користувач може пройти та вибрати окремі елементи для встановлення.

Ubuntu Minimal дозволяє користувачеві перетворити цю інсталяцію на сервер, вибравши кілька параметрів сервера, наприклад «сервер samba», «сервер LAMP», «сервер DNS» тощо. Крім того, користувачі можуть встановити мета-пакет робочого столу для будь-якого окремих варіантів Ubuntu. Що це означає?

  Ось як це зробити швидко

Наприклад, якщо вибрати програмне забезпечення, щоб вибрати «Lubuntu Desktop», Ubuntu Minimal візьме всі пакунки Lubuntu і перетворить цю інсталяцію на ПК Lubuntu. Програми, екран завантаження, все.

Аромати в інсталяторі включають: Lubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Mate, Vanilla Gnome Ubuntu, традиційну Ubuntu та інші варіанти.

Щоб перетворити вашу інсталяцію на особливий варіант Ubuntu, скористайтеся клавішами зі стрілками на клавіатурі та знайдіть потрібну опцію та натисніть пробіл, щоб поставити прапорець. Майте на увазі, що інсталятор дозволить вам встановити кілька речей. Це означає, що якщо ви хочете настільні комп’ютери Lubuntu і Kubuntu на одному ПК, ви можете вибрати та встановити їх.

Завершення

Після вибору програмного забезпечення Ubuntu завантажить його та встановить на вашому ПК. Оскільки жодного з цих пакетів немає на самому ISO, все потрібно завантажити з Інтернету. Коли завантаження завершиться, інсталятор покаже повне повідомлення та запропонує вам перезавантажитися. Після входу ваша нова користувальницька Ubuntu готова до роботи!