Як створити свою першу гру [9 Tools]

| | 0 Comments| 10:54 AM
Categories:

Створення ігор є прибутковим і бентежить більшість претендентів. Ми намагаємося демістифікувати цю область за допомогою цих найкращих інструментів для створення ігор.

Згідно зі звітом, у 2022 році ринок відеоігор становив понад 190 мільярдів доларів США, і, за прогнозами, він зростатиме на 13% щорічно, щоб досягти 650 мільярдів доларів у 2032 році. Отже, ця галузь налаштована на експоненціальне зростання та величезну кількість можливостей.

І хоча кожен хоче бути розробником ігор, це не для кожного. Без експертного керівництва та досвіду з перших рук це здебільшого припущення, ніж будь-що інше.

Якщо вам потрібна професійна орієнтація, пов’язана з цим потоком, цей посібник Coursera допоможе вам.

А в Інтернеті повно нудних порад щодо навичок, які вам знадобляться, щоб почати працювати розробником ігор. В першу чергу все це зводиться до двох: вміння використовувати ігровий движок і кодування.

Кодування дає вам повну свободу щодо вашої гри; однак це не обов’язково для новачків. Ви можете створити пристойну 2D гру без програмування.

Інша частина цієї головоломки, ігровий движок, зазвичай є програмним забезпеченням, яке пропонує середовище розробки для створення гри з мінімальними зусиллями. Він стосується всього: зображень, відео, анімації, сцен, звукових ефектів, фізики ігор тощо.

Ця публікація розповідає про декілька інструментів, які допоможуть вам створити свою першу гру, щоб прокласти шлях у цю прибуткову індустрію ігор.

Давайте почнемо.

GameMaker

GameMaker допомагає розробляти 2D-ігри, які можна публікувати на різних платформах, включаючи Android, iOS, PlayStation, Windows, macOS тощо.

Він поставляється з власною мовою GameMaker Language (GML). Отже, у вас є два режими розробки гри: код GML або візуальний GML. Зайве говорити, що режим кодування надасть вам максимальну свободу.

Однак GML visual також може використовувати попередньо закодовані ігрові елементи.

Кожна сцена, яку ви створюєте, відбувається в «кімнаті», де ви налаштовуєте елементи керування камерою, змінюєте дизайн, додаєте більше кімнат тощо. Крім того, кожен створений вами об’єкт можна персоналізувати відповідно до вимог гри. Можна також створювати індивідуальні ігрові ресурси або імпортувати їх для швидкого повернення.

Крім того, ви можете легко перевірити будь-які помилки для плавного кінцевого результату.

Ви також можете надсилати push-повідомлення безпосередньо своїм користувачам і додавати внутрішньоігрові покупки для збільшення прибутку.

Базуючись на активах і платформі публікації, GameMaker пропонує чотири підписки, включаючи потужний безкоштовний план, щоб почати, не інвестуючи ні копійки.

А YoYo Games, компанія, що стоїть за GameMaker, уточнює, що всі ігри, створені за допомогою цього інструменту, не передбачають жодних додаткових зборів або скорочень прибутку та є абсолютним правом власності відповідних розробників ігор.

GDevelop

GDevelop — найкращий вибір для початківців розробників ігор для створення двовимірних ігор без коду. Хоча це в першу чергу призначено для 2D, я грав в одну 3D-гонку, розроблену за допомогою цього інструменту, що свідчить про величезні можливості цього ігрового движка.

  Як використовувати свій iPhone як веб-камеру

Усі ігри, розроблені за допомогою GDevelop, доступні на LiLuo для ретельного вивчення. Спроба цього дасть вам чітке уявлення про те, чого очікувати.

Подібно до попереднього інструменту, ви можете розвивати свої ресурси або імпортувати їх, щоб швидко створювати цікаві сцени для свого інді-проекту.

Можна також кількома клацаннями миші застосувати візуальні ефекти, щоб змінити атмосферу ігрового процесу відповідно до сюжетної лінії.

Крім того, він підтримує додавання поведінки, розробленої спільнотою, до об’єктів одним клацанням миші. Крім того, редактор сцен дозволяє налаштовувати візуальні ефекти, звукові ефекти, діалоги, спрайти тощо, щоб створити цікавий ігровий процес.

Він також має налагоджувач для усунення проблем і попередній перегляд ваших змін, щоб миттєво перевірити наслідки. Крім того, можна протестувати гру через Wi-Fi/LAN без експорту за допомогою Network Preview.

Крім того, ігри, створені за допомогою GDevelop, є виключною власністю їх розробників. Цей конструктор ігор можна завантажити безкоштовно, а додаткові функції мають платну підписку.

Нарешті, простота публікації вашої гри на кількох платформах робить GDevelop розробником ігор, який вам варто спробувати.

Buildbox

Builbox доступний у двох варіантах: Buildbox 3 і Buildbox Classic, які базуються на можливості створювати 2D та/або 3D ігри.

Buildbox classic призначений для розробки двовимірних ігор, які містять конструктори перетягування без написання жодного рядка коду. На відміну від цього, Buildbox 3 — це набагато досконаліший інструмент, який можна застосувати для створення 3D-ігор за допомогою інструментів із низьким кодом або повністю без коду за допомогою Brainboxes і Smart Assets.

Крім того, підписка пропонує доступ до BuildBox Shop для імпорту активів для вашої гри. Цікаво, що ви можете заробляти, продаючи активи іншим розробникам ігор, відкриваючи ще один спосіб монетизації.

Обидві версії Buildbox мають безкоштовні рівні з обмеженими можливостями, включаючи відсутність експорту. Платні версії залежать від кількості світів і сцен, які ви хочете створити.

Ігри Buildbox є безкоштовними, і ви отримуєте 100% прибутку, за винятком монетизації Ad-box, яка передбачає частку доходу 10% або 30% залежно від підписки. Однак Buildbox не позбавляється будь-якої спеціальної інтеграції реклами або якщо ви зберігаєте свою гру без реклами.

Конструювати

Construct дає змогу створювати 2D-ігри без жодного програмування. Однак він підтримує Javascript і допомагає вам поступово переходити до розробки коду.

А оскільки Javascript не прив’язаний до жодного окремого ігрового движка, все, що ви дізнаєтеся, стає навичкою, яку можна передавати, яку можна застосувати в іншому місці.

Найкраще в Construct — це веб-інтерфейс, який можна запускати в будь-якому браузері. Після завантаження він працює навіть без підключення до Інтернету.

І хоча Construct називає себе найкращим движком 2D-ігор, він має кілька можливостей 3D, включаючи багатовимірні об’єкти та спотворення сітки.

Крім того, цей ігровий механізм дозволяє з легкістю додавати вдосконалені анімації. Крім того, його фізичний механізм, вбудований редактор зображень, спеціальні зіткнення, відмінне визначення шляху тощо роблять його улюбленим для початківців та експертів.

Крім того, безкоштовні та платні доповнення покращують досвід створення гри. Усе це добре поєднується з миттєвим попереднім переглядом без тривалих затримок і віддаленим попереднім переглядом, який можна мати на різних пристроях, скануючи QR-коди.

  Що таке економіка концертів і чому вона настільки суперечлива?

У Construct є безкоштовна версія з великими обмеженнями, яку ви можете спробувати без оплати або реєстрації. Нарешті, усі ігри, створені за допомогою Construct, є 100% безоплатними без будь-якої схеми розподілу доходу.

Flowlab

Flowlab — це веб-браузерний конструктор ігор, який не потребує програмування. Це насамперед спрямовано на студентів, які намагаються розробити ігри.

Досконалість Flowlab полягає в його простоті та детальній документації.

Редактор гри дає змогу легко додавати об’єкти з різними атрибутами, включаючи їх гравітаційну поведінку, ефект зіткнення та обертання, властивості щільності та відскоку тощо. Як і інші інструменти, Flowlab має бібліотеку об’єктів для імпорту та редагування елементів.

Крім того, можна додати поведінку до об’єктів і зв’язати декілька таких елементів для створення вдосконаленої логіки гри. Так само Flowlab має потужний Sprite Editor для редагування нативних об’єктів, або ви можете імпортувати з локального пристрою.

Flowlab — це безкоштовний інструмент, за який потрібно платити, щоб експортувати свої творіння, і мати розширені функції для повноцінної розробки ігор. Проте безкоштовна версія достатньо здатна реалізувати свій потенціал.

Нарешті, все, що ви створюєте за допомогою Flowlab, повністю належить вам без жодних роялті, і є багато варіантів для легкого експорту на різні платформи.

ГБ Студія

GB Studio призначена для фанатів геймбоїв, щоб втілити в життя свої ретро-уяви у веб-браузерах і аналогових кишенькових пристроях.

Цей безкоштовний конструктор ігор із відкритим вихідним кодом не потребує вивчення мови програмування. Хоча просунуті розробники можуть змінювати код за допомогою плагінів.

GB Studio керує один розробник Кріс Малтбі. Незважаючи на це, це активно розробляється та має гідну документацію для початківців.

Редактор проекту надзвичайно простий, із можливістю додавати сцени, тригери, об’єкти тощо. Крім того, можна імпортувати ресурси, оскільки у GB Studio наразі відсутній власний вбудований редактор зображень.

Крім того, він підтримує створення кількох сцен, стратегічне їх з’єднання, додавання діалогів тощо, щоб зробити ігровий процес цікавішим.

Нарешті, ви можете зіграти в гру на будь-якому емуляторі GB і завантажити вдосконалений продукт на Itch.io разом зі своєю аудиторією.

Аркада

Відділ аркадних ігор у MakeCode — це ініціатива Microsoft, яка допоможе вам почати ностальгічні аркадні ігри.

Основна мета — навчитися уявити розробку аркадних ігор за допомогою байтових посібників.

Редактор MakeCode пропонує вам кілька збірок для зміни та вдосконалення ваших навичок програмування на JavaScript. Інтерфейс також містить блоковий інструмент редагування для створення ігор без коду поруч із вкладкою JavaScript, де можна побачити код під ним, щоб вивчити або застосувати зміни.

Сильною стороною цього редактора є простий інтерфейс, з яким можна почати без реєстрації та завантаження. Це дозволяє змінювати файли та завантажувати їх одразу.

Однак вам буде запропоновано ввійти, щоб зберегти прогрес.

Загалом, це цікавий та інтуїтивно зрозумілий спосіб створення ігор для всіх, хто цікавиться аркадними іграми.

  Як очистити та прискорити Ubuntu

Єдність

Unity призначений для амбітних команд або самостійних розробників, які намагаються створювати 2D або 3D-ігри з графікою наступного рівня для захоплюючого ігрового процесу.

Цей потужний ігровий механізм потребує кодування на C# для розробки ігор.

Однак новачки можуть завантажити його безкоштовну версію з вбудованою міні-грою та спробувати свої сили, перш ніж взятися за більші проекти та підписку, звичайно.

Існують пробні версії платних планів на додаток до двох безкоштовних версій, одна для студентів (віком до 16 років), а інша для осіб, які мали менше ніж 100 тисяч доларів доходу або фінансування за останній рік.

Unity має активну спільноту, де ви можете отримати поради щодо просування цього ігрового движка та загальної розробки гри. Крім того, кожна підписка відкриває вам доступ до свого магазину активів, які ви можете використовувати у своїх іграх, і до навчальної платформи Unity, щоб опанувати мистецтво розробки ігор.

Крім того, ігри, створені за допомогою Unity, є безоплатними та підтримують кілька платформ, включаючи віртуальну реальність.

Ви можете перейти на YouTube, щоб перевірити деякі ігри, створені за допомогою Unity, щоб отримати уявлення про їх ефективність.

Загалом, це підходить для більшості випадків використання, незалежно від розміру, і я рекомендую Unity будь-якому серйозному розробнику, як новому, так і досвідченому.

Двигун Unreal Engine

Unreal використовується професіоналами галузі та зазвичай не сприймається початківцями через дещо круту криву навчання.

Однак Unreal запустив Blueprints, візуальний інструмент для створення сценаріїв, щоб допомогти людям, які не займаються програмуванням.

Тим не менш, Unreal призначений для претендентів, які переважно прагнуть отримати 3D-візуалізацію рівня потрійного А та хочуть навчитися програмувати попутно.

Цей ігровий редактор поєднується з безкоштовним ринком ресурсів, що працює від Epic Games (її материнської компанії) і базою користувачів двигуна Unreal. Окрім можливостей, сильними сторонами Unreal є детальна документація, величезна спільнота та безкоштовні навчальні посібники.

Unreal можна безкоштовно завантажити та використовувати, доки ваша конкретна гра не заробить понад 1 мільйон доларів. Після цього в гру вступає 5% роялті.

У Unreal також є програма Enterprise, і ви також можете отримати спеціальну ліцензію, зв’язавшись з ними. Індивідуальне ліцензування може включати приватне навчання, платну підтримку, безоплатне розповсюдження тощо.

Зрештою, це найпотужніший розробник ігор у цьому списку, який також потребує максимум зусиль від своїх користувачів.

Код — це (Останній) шлях!

Це гірка правда про розробку ігор, якщо ви досягнете певного рівня досвіду або попросите максимальної гнучкості.

Однак ці інструменти є ідеальним початком для створення вашої першої гри та повільного знайомства з програмуванням.

Більшість із цих редакторів мають безкоштовні версії, тож ви можете перевірити їх відповідність.

PS: Признаймося! Створити свою першу гру важко. Однак було б корисно, якщо ви перевірите ці онлайн-курси розробки ігор, щоб дізнатися від експертів.