Як створити розширення Chrome з нуля за 3 кроки

| | 0 Comments| 12:55 PM
Categories:

Розширення браузера – це не що інше, як плагіни, які покращують функціональність браузера. Іншими словами, вони додають більше функцій до основної функціональності браузера.

Але чому розширення корисніше веб-програми? Тому що розширення може отримати доступ до всіх API браузера, що дає вам більше контролю над браузером.

За допомогою розширення ви можете:

✅ Налаштуйте інтерфейс користувача браузера та вкладок.

✅ Додайте нові ярлики для дій у браузері.

✅ Уважно стежте за браузером і Інтернетом.

У Google Chrome також є веб-магазин, у якому ви можете розмістити свої розширення Chrome для будь-кого. Ви можете подумати, що створення розширення Chrome — це складне завдання, але насправді це лише HTML, CSS і JavaScript.

Так, ви можете створити розширення Chrome за допомогою простих веб-технологій, таких як JavaScript, і ось навчальний посібник із цього!

Створення розширення Chrome

У цьому посібнику ви дізнаєтесь, як створити розширення Chrome, яке аналізує історію вашого веб-переглядача та показує її вам у спливаючому вікні.

Необхідні файли

Єдиним необхідним файлом для створення розширення Chrome є файл manifest.json. В іншому все, що ви кодуєте, ідентично створенню веб-додатку.

Створення файлу Manifest.json

Цей конкретний файл визначає конфігурацію та функції розширення. Ось приклад того, як зазвичай виглядає файл маніфесту:

{
 "manifest_version": 3,
 "name": "History",
 "description": "View Browsing History",
 "version": "0.1",
 "action": {
  "default_popup": "index.html"
 }
}

Остання версія файлу маніфесту на момент написання – v3, яка, згідно з Chromeудосконалює безпеку, конфіденційність і продуктивність розширень і дозволяє розширенням використовувати відкриті веб-технології, такі як сервіс-воркери та обіцянки.

  Як додати градієнт кордону в CSS [+3 Tools]

Ви також можете побачити властивість дії у файлі маніфесту. Він визначає, який файл HTML ви хочете відкрити у спливаючому вікні, коли користувач клацає піктограму розширення. Існує також властивість default_icon, яка дозволяє визначити піктограму розширення за умовчанням, яка буде відображатися.

Створення програми

Настав час створити програму, яка буде показана кінцевому користувачеві у вигляді спливаючого вікна. Це не має нічого спільного з розширеннями. Швидше, це звичайний веб-додаток.

По-перше, вам потрібно створити файл запису, який можна вказати у властивості default_popup маніфесту. Я створив index.html як точку входу для цього розширення.

<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
  <meta charset="UTF-8">
  <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
  <title>Chrome Extension</title>
  <link rel="stylesheet" href="https://wilku.top/how-to-create-a-chrome-extension-from-scratch-in-3-steps/style.css">
</head>
<body>
  <h2>Browsing History</h2>
  <ul class="list"></ul>
  <script src="./app.js"></script>
</body>
</html>

Я зв’язав таблицю стилів, щоб створити гарний вигляд сторінки у спливаючому вікні. Окрім цього, існує також файл javascript, пов’язаний із функцією розширення.

function searchHistory() {
  chrome.history.search({
    text: '',
    startTime: new Date("2023-10-01").getMilliseconds()
  }, (results) => {
    for (const result of results) {
      let liItem = document.createElement("li")
      let link = document.createElement("a")
      link.innerText = result.title
      link.href = result.url
      liItem.appendChild(link)
      document.querySelector(".list").appendChild(liItem)
    }
  })
}

document.addEventListener("DOMContentLoaded", () => {
  searchHistory()
})

Цей файл використовує API історії Chrome щоб запитати історію браузера та відобразити її у спливаючому вікні. Коли користувач натискає піктограму розширення, запускається подія DOMContentLoaded, яка викликає функцію searchHistory, яка містить фактичний код.

  Слухайте найменше відтворені пісні на Spotify від будь-якого виконавця

Метод пошуку в API історії приймає обов’язковий текст параметра, який є текстом пошуку, на основі якого ви хочете відфільтрувати історію. Якщо ви залишите його як порожній рядок, то історія буде повернена без будь-яких фільтрів.

Іншим корисним параметром є параметр startTime. Він фільтрує результати історії на основі часу, що минув від часу початку. Наприклад, якщо ви вкажете час початку в один тиждень, тоді буде отримано лише історію за минулий тиждень. Це необов’язковий параметр, і за замовчуванням він вказує на останні 24 години.

Щоб отримати результати, API надає функцію зворотного виклику, яка містить результати в масиві. Ви можете прокрутити масив і створити з нього список.

for (const result of results) {
  let liItem = document.createElement("li")
  let link = document.createElement("a")
  link.innerText = result.title
  link.href = result.url
  liItem.appendChild(link)
  document.querySelector(".list").appendChild(liItem)
}

Тепер для API історії в Chrome потрібен дозвіл на «історію», який потрібно визначити в нашому файлі маніфесту.

{
  "manifest_version": 3,
  "name": "History",
  "description": "View Browsing History",
  "version": "0.1",
  "action": {
   "default_popup": "index.html"
  },
  "permissions": [
    "history"
  ]
}

Запуск розширення

Це найпростіший крок для створення та виконання розширення Chrome. Натисніть на три крапки на панелі дій Chrome і перейдіть до «Керування розширеннями» в розділі «Розширення». Ви також можете перейти безпосередньо за цим посиланням chrome://extensions/.

  Усе, що ви хотіли знати про обсяг пошуку за ключовими словами для SEO у 2022 році

Увімкніть режим розробника, якщо він не включений.

Потім натисніть «Завантажити розпаковане», а потім виберіть папку проекту, у якій ви щойно створили розширення. Зробивши це, ви зможете побачити своє розширення у списку.

Щоб запустити розширення, перейдіть на панель дій Chrome і натисніть своє розширення для списку.

Це воно; ви щойно створили просте розширення Chrome. Якщо ви хочете більше прикладів, ви можете перевірити більше Зразки розширень Chrome в офіційному репозиторії Google Chrome.

Якщо ви хочете опублікувати своє розширення Chrome у веб-магазині Chrome, ви можете виконайте ці дії і сплатіть одноразову комісію, щоб ваше розширення було зареєстровано в магазині.

Заключні слова

Створити розширення Chrome дуже просто, якщо ви знаєте основи будь-якої веб-програми. Потрібно лише створити файл маніфесту, і ваша програма перетворюється на розширення.

Тепер, коли ви знаєте, як створити розширення Chrome, перегляньте найкращі розширення Chrome, щоб допомогти розробникам.