Як створити резервну копію фотографій і відео Android у хмару

Ваші фотографії та відео – це безцінні спогади, і ви не хочете їх втрачати. Ось чотири переважно безкоштовні служби, які ви можете використовувати для автоматичного резервного копіювання фотографій і відео та доступу до них з будь-якого місця.

Якщо ви схожі на більшість людей, ваш телефон є вашою основною камерою. Таким чином, він містить основні моменти вашого життя або життя ваших дітей, і ви не хочете втрачати ці спогади. Якщо ваш телефон загубиться, вкрадений або зламаний, усі ваші фотографії та відео можуть бути разом із ним. Але є кілька сервісів, більшість з яких безкоштовні, де ви можете безпечно зберігати свої фотографії та відео в хмарі. Однією з найкращих частин хмарного сховища є те, що ви можете завантажувати ці фотографії або легко ділитися ними з будь-якого місця.

Google Photos

Google Photos — це один із найкращих і найпростіших способів зберегти ваші фотографії Android у безпеці. Більшість пристроїв отримують необмежене зберігання фотографій і відео, з невеликим застереженням: ваші фотографії та відео будуть збережені у «високій роздільній здатності», а не в оригінальній роздільній здатності. Google використовує машинне навчання, щоб зменшити розмір цих фотографій і відео, зберігаючи при цьому високий рівень деталізації та чіткості — більшість користувачів навіть не помітять різниці. Єдиним винятком тут є телефони Pixel (за винятком 3a), які отримують безкоштовне необмежене сховище з оригінальною роздільною здатністю.

Якщо у вас немає телефону Pixel і ви не задоволені опцією «висока якість», Google дозволяє зберігати фотографії та відео в оригінальній якості, використовуючи доступний простір у вашому обліковому записі Google Drive. Безкоштовний план пропонує 15 ГБ, що здається чимало, але якщо ви невдаха, ви можете швидко забрати це місце. Ви можете, однак, придбайте додатковий обсяг пам’яті на Диску.

Окрім переваги безкоштовного необмеженого сховища, у Google Photos також є Асистент, який допоможе вам отримати більше від ваших фотографій. Він може автоматично пропонувати фільтри для ваших фотографій, але зверніть увагу, що оригінальна фотографія це не впливає. Він може показати вам спогади на кшталт «У цей день два роки тому». Крім того, Google Photos дозволяє шукати обличчя, які вона розпізнає поблизу (якщо вам це не надто моторошно). Він також може шукати місця або речі, як-от «Нью-Йорк» або «статуї».

У вашому телефоні має бути попередньо встановлено Google Photos, але якщо ні, ви можете завантажте програму з магазину Google Play. Відкрийте програму, і вам буде запропоновано ввійти у свій обліковий запис Google. За замовчуванням він використовуватиме основний обліковий запис Google на телефоні. Ви також побачите налаштування завантаження та зберігання. За замовчуванням він використовує параметр «Висока якість» (знову ж таки, за винятком телефонів Pixel, які отримують необмежений обсяг пам’яті в оригінальній якості) і використовуватиме лише дані Wi-Fi. Щоб змінити ці налаштування, торкніться «Змінити налаштування».

Торкніться

Виберіть потрібні параметри та торкніться стрілки назад у верхньому лівому куті.

Торкніться «Підтвердити».

Це воно! Ваш телефон почне завантажувати будь-які фотографії на ваш пристрій автоматично та у фоновому режимі. У майбутньому, якщо ви створите нову папку на пристрої (наприклад, Instagram, знімки екрана тощо), вам також буде запропоновано завантажити ці фотографії. Надалі, коли ви входите в Google Фото на будь-якому телефоні чи на photos.google.com, ви побачите всі свої фотографії.

OneDrive

OneDrive — це особисте хмарне сховище Microsoft, яке також може автоматично завантажувати та зберігати ваші фотографії. На відміну від Google Photos, OneDrive не пропонує безкоштовного зберігання фотографій, тому все, що ви завантажуєте, зараховується до вашої квоти. Функціональність пошуку в додатку досить обмежена, хоча сервіс дозволяє позначати фотографії, що може допомогти з організацією, якщо ви так схильні. Позитивним є те, що за 9,99 доларів США на місяць план 1 ТБ постачається разом із Office 365, який надає вам доступ до пакету програмного забезпечення Microsoft Office – Word, Excel, Powerpoint тощо. Це досить солідна угода.

Щоб почати, завантажте програму OneDrive і торкніться «Увійти».

Торкніться

Увійдіть за допомогою свого облікового запису Microsoft.

Якщо припустити, що ви вперше відкриваєте програму, одразу після входу вам буде запропоновано завантажити свої фотографії. Торкніться «Почати завантаження камери». Потім натисніть «Дозволити» на екрані дозволів, що відкриється.

Якщо ви ввійшли раніше, але не використовуєте функцію резервного копіювання фотографій, розпочати цей процес також дуже легко. Відкрийте програму та натисніть кнопку «Фотографії» внизу. Потім натисніть «Увімкнути» у верхній частині цього екрана.

Торкніться

Підтвердьте, що ви хочете створити резервну копію своїх фотографій в OneDrive. Потім підтвердьте ще раз, щоб полегшити незахищеність Microsoft.

Натисніть

І ви закінчили! Ваші фотографії синхронізуватимуться з OneDrive > Pictures > Camera Roll автоматично та у фоновому режимі, вам навіть не потрібно думати про це. Найпростіший спосіб побачити їх, натиснувши кнопку «Фотографії» у додатку.

Торкніться значка

Якщо ви хочете налаштувати параметри синхронізації фотографій у програмі, торкніться кнопки «Я» у нижньому лівому куті програми. Потім торкніться «Налаштування».

Потім натисніть «Завантажити камеру».

Налаштуйте налаштування, і все готово.

Dropbox

Dropbox є одним із найстаріших імен у хмарному сховищі, не зважаючи на те, що він досить швидкий і простий у використанні. Коли ти вперше завантажте програму, увійдіть у свій обліковий запис. На наступному екрані натисніть «Дозволити».

Натисніть

Під час налаштування Dropbox запропонує створити резервні копії фотографій. Торкніться «Резервне копіювання фотографій». (Так, замість «резервна копія» має бути «резервна копія», але що ви можете зробити?) Потім торкніться «Дозволити» у вікні дозволів, що відкриється.

Торкніться

Якщо ви вже є користувачем Dropbox і хочете почати використовувати його для резервного копіювання фотографій, торкніться кнопки гамбургера у верхньому лівому куті. Потім натисніть «Фотографії».

Натисніть

Угорі торкніться кнопки з написом «Увімкнути завантаження з камери».

Торкніться

Якщо ваш пристрій підключено до Wi-Fi і заряд акумулятора не розряджений, Dropbox автоматично почне синхронізацію ваших фотографій.

Щоб налаштувати параметри синхронізації, торкніться кнопки «Гамбургер» > «Налаштування».

Торкніться

Торкніться «Завантаження з камери».

Торкніться

Ось і все. Dropbox не пропонує безкоштовного сховища для фотографій, тому все, що ви завантажите, буде зараховано до вашої квоти. Ви отримуєте мізерні 2 ГБ безкоштовно, після чого вам потрібно буде викласти гроші один із платних рівнів.

Amazon Prime

Це варіант, який часто упускають із уваги, якого насправді не повинно бути. Якщо ви є передплатником Amazon Prime, Amazon пропонує необмежене сховище фотографій і 5 ГБ відеопам’яті всім учасникам Prime. Члени, які не є першими, отримують 5 ГБ фотографій і відео разом. Навіть краще, необмежене сховище містить фотографії з повною роздільною здатністю, а не фотографії «високої якості», які рекламує Google. Але і тут є застереження: вам доведеться мати справу з рекламою, пропозиціями та акціями. Насправді, нічого в житті не є безкоштовним.

Щоб розпочати роботу з Amazon Photos, завантажте програму. Коли ви вперше відкриєте його, вам потрібно буде ввійти (або створити обліковий запис). Якщо ви вже використовуєте інший додаток Amazon, вам просто потрібно підтвердити свій обліковий запис — торкніться «Продовжити».

Торкніться

На наступному екрані натисніть «ОК». Потім прийміть дозвіл дозволити Amazon Photos доступ до медіа-файлів вашого пристрою, натиснувши «Дозволити».

Торкніться

Відразу ви зможете налаштувати такі параметри, як автоматичне резервне копіювання (яке ввімкнено за замовчуванням) і дозвіл завантаження під час використання мобільних даних. Торкніться «Готово», і ваші фотографії почнуть синхронізуватися.

Торкніться

Щоб змінити налаштування в додатку, торкніться «Більше» у нижньому правому куті. Прокрутіть вниз і торкніться «Налаштування».

Торкніться

Одним з налаштувань, які ми рекомендуємо ввімкнути, є «Розпізнавання зображень». Це дозволяє Amazon Photos шукати людей, місця та речі, що робить функцію пошуку набагато кориснішою. Цей параметр вимкнено за замовчуванням, тому, щоб увімкнути його, торкніться «Розпізнавання зображень», а потім пересуньте перемикач у положення «Увімкнено».

Висновок

Загалом, ми настійно рекомендуємо резервне копіювання фотографій і відео. Ви просто ніколи не знаєте, що може статися з вашим телефоном, і було б шкода втратити всі ці спогади. Крім того, якщо ви коли-небудь змінюєте телефон, це спрощує передачу фотографій. Якщо ви не використовуєте одне з цих рішень, ми рекомендуємо почати сьогодні, якщо не раніше.