Як створити резервну копію та відновити профіль Google Chrome на Linux

Якщо вам набридло переналаштовувати всі ваші розширення Google Chrome у Linux щоразу, коли ви перевстановлюєте операційну систему, ви повинні знати, що насправді є спосіб створити резервну копію профілю Google Chrome під Linux.

Він працює шляхом копіювання різних файлів конфігурації, які Chrome використовує для налаштування профілю, і збереження його для пізніше. Пам’ятайте, що це найкраще робити, якщо для використання Chrome налаштовано лише один користувач. Якщо у вас кілька користувачів, це все ще легко зробити, але ви можете заплутатися з різними папками.
ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Резервне копіювання профілю Chrome – традиційний спосіб

Щоб створити резервну копію свого профілю Chrome, спершу відкрийте вікно терміналу, але НЕ надайте йому root-доступ. Це погано, і ви можете випадково зробити резервну копію профілю за межами дозволів вашого звичайного користувача. Натомість залиште його звичайним користувачем і скористайтеся командою CD, щоб перейти до ~/.config всередині домашньої папки.

cd ~/.config

У папці config міститься більшість програмних налаштувань і профілів, і саме тут зберігається інформація про профіль Chrome для користувачів. Використовуючи команду tar, вам потрібно буде повністю створити архів GZip каталогу профілю.

tar -jcvf google-chrome-profile.tar.bz2 google-chrome

Стиснення повинно бути швидким і легким. Коли процес завершиться, скористайтеся командою MV, щоб помістити резервну копію в папку ~/.

mv google-chrome-profile.tar.bz2 ~/

Звідси ви можете перемістити свою резервну копію на Dropbox, зовнішній жорсткий диск або навіть іншу інсталяцію Linux. Пам’ятайте, що якщо ви завантажуєте свій профіль Chrome у незашифрованому стані, ви стаєте вразливими для хакерів. Якщо ви не хочете блокувати свої резервні копії, спробуйте зберегти їх у безпечному місці та скористайтеся надійним паролем на обліковому записі/пристрої, де зберігається резервна копія.

Відновіть резервну копію

Щоб відновити резервну копію, виконайте:

mv google-chrome-profile.tar.bz2 ~/.config

cd ~/.config

tar -xvf google-chrome-profile.tar.bz2

Шифруйте резервну копію профілю Chrome

Щоб зашифрувати резервну копію профілю Chrome, спершу потрібно стиснути папку Chrome в архівний файл (виконайте наведений вище спосіб). Такий спосіб значно полегшує шифрування, оскільки GPG буде просто шифрувати архів, а не оброблятиме папку з окремими файлами всередині. Після цього встановіть GnuPG на свій ПК з Linux, якщо він ще не встановлений. Потім відкрийте термінал і скористайтеся інструментом GnuPG для шифрування архіву профілю Chrome:

gpg -c google-chrome-profile.tar.bz2

Якщо ввести gpg -c у терміналі, користувачеві буде запропоновано встановити новий пароль. Введіть надійний пароль, щоб лише ви могли отримати доступ до зашифрованого профілю. Коли процес шифрування буде завершено, видаліть файл «google-chrome-profile.tar.bz2». Замість цього збережіть «google-chrome-profile.tar.bz2.gpg», оскільки це зашифрований архів.

Щоб розшифрувати свій профіль Chrome і відновити резервну копію, скористайтеся:

gpg google-chrome-profile.tar.bz2.gpg

Трансплантуйте профіль Chrome у Chromium

Можна пересадити профіль Google Chrome Linux для використання з браузером Chromium. Це дуже простий процес, і він працюватиме щоразу через характер роботи Chromium і Chrome. Починається з видалення всього, що вже є в папці Chromium.

Примітка: це можна зробити в зворотному порядку. Якщо ви хочете скопіювати профіль Chromium в Google Chrome, дотримуйтесь цих же інструкцій, але змініть ~/.config/chromium на ~/.config/google-chrome.

cd ~/.config/chromium

rm *

rm -rf *

Це залишає каталог конфігурації Chromium повністю порожнім. Звідси ви зможете легко скопіювати всі конфігурації безпосередньо з каталогу Google Chrome. Використовуйте команду CP, щоб скопіювати все всередині до ~/.config/chromium.

cp -a ~/.config/google-chrome/. ~/.config/chromium

Після переміщення файлів відкрийте Chromium. Переконайтеся, що ви ще не відкривали браузер, тому що якщо ви відкривали, вам потрібно буде видалити все та почати заново. Причина цього полягає в тому, що перший запуск браузера створить порожній профіль.

Якщо копіювання профілю пройшло успішно, з’являться всі ваші налаштування. Крім того, всі розширення, закладки, зареєстровані веб-сайти тощо також будуть працювати — з однією проблемою. Оскільки ви скопіювали свій профіль з одного браузера в інший, Chrome «заблокував» його (ви знатимете, що він заблокований, тому що браузер підкаже вам про це).

Щоб зняти блокування, натисніть своє ім’я в Chromium і повторно введіть облікові дані Google. Незабаром ваш профіль знову розблокується.

Резервне копіювання профілю Chrome за допомогою Deja Dup

Хочете швидкий і простий спосіб завжди створювати резервну копію профілю вашого веб-переглядача? Розгляньте можливість налаштування Deja Dup як плану Б. Дотримуйтесь нашого посібника і дізнайтеся, як налаштувати повну резервну копію всієї домашньої папки. Це дозволить вам створювати періодичні зашифровані резервні копії всього, що є у вашій домашній папці, включаючи профіль вашого браузера Google Chrome.

Найкраще те, що ви можете створити кілька резервних копій, якщо відновлення одного зі знімків порушується. Разом з цим, завжди добре мати дублікат на випадок, якщо традиційна резервна копія tar.bz2, зроблена раніше, не вийде.