Як створити резервну копію налаштувань робочого столу Cinnamon на Linux

| | 0 Comments| 3:02 PM
Categories:

Якщо ви хочете створити резервну копію налаштувань робочого столу Cinnamon для подальшого використання, таке рішення, як Deja-Dup, не працюватиме. Натомість, щоб створити повну резервну копію того, як виглядає ваша установка Cinnamon, вам потрібно буде взаємодіяти з різними файлами конфігурації, вивантажити їх і залишити в якості резервної копії.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Резервне копіювання робочого столу Cinnamon

Щоб розпочати резервне копіювання, вам потрібно відкрити вікно терміналу та скористатися інструментом dconf. Усередині терміналу скористайтеся dconf, щоб завантажити всі ваші налаштування Cinnamon у файл.

Примітка. Не робіть цього як root або sudo, оскільки звичайний користувач може не отримати доступ до файлу. Ви також можете експортувати неправильні налаштування.

dconf dump /org/cinnamon/ > cinnamon_desktop_backup

Запуск дампу dconf надрукує всі конфігурації середовища робочого столу Cinnamon у файл у вашому каталозі /home/username/ з позначкою cinnamon_desktop_backup. Хочете побачити, що містять налаштування? Перегляньте файл за допомогою команди cat.

cat cinnamon_desktop_backup | more

Крім того, не соромтеся відкривати файл конфігурації в текстовому редакторі Cinnamon за замовчуванням. Зробіть це, натиснувши Ctrl + F2 на клавіатурі та введіть gedit cinnamon_desktop_backup. Пам’ятайте, що будь-які зміни, які ви внесете до файлу, вплинуть на подальше відновлення резервної копії. Якщо ви зіпсуєте резервну копію, вам може знадобитися повторно запустити команду dconf dump, щоб отримати новий файл.

  Як легко знайти файли за допомогою TagSpaces у Linux

Відновіть робочий стіл Cinnamon

Корисно створити резервну копію файлу конфігурації для Cinnamon, особливо якщо ви перевстановите операційну систему. Щоб відновити резервну копію, відкрийте термінал (не root). Відновлення резервних копій дуже схоже на створення їх у Cinnamon і включає команду dconf.

dconf load /org/cinnamon/ < cinnamon_desktop_backup

Зрозумійте, що робочий стіл Cinnamon вийде з ладу після відновлення резервної копії. З якоїсь причини робочий стіл не може впоратися з раптовими змінами. Щоб вирішити цю проблему, вам потрібно вийти з комп’ютера, а потім знову ввійти. Якщо вхід і вихід не допомогли, можливо, вам доведеться повністю перезавантажитися.

Після повторного входу на робочий стіл все має виглядати так, як під час виконання резервного копіювання.

Скиньте робочий стіл Cinnamon до значення за замовчуванням

Якщо ваша резервна копія Cinnamon не працює або пошкоджена, ви можете скинути робочий стіл Cinnamon і почати заново. Для цього вам потрібно буде скористатися командою скидання dconf. Щоб скинути Cinnamon, відкрийте термінал і виконайте таку команду.

dconf reset /org/cinnamon

У більшості випадків цієї команди має бути достатньо, щоб очистити всі налаштування конфігурації Cinnamon.

  5 найкращих клієнтів IRC для Linux

Сам по собі скидання Dconf не працює 100% часу, тому вам може знадобитися використовувати -f. Використання «примусу» повідомляє інструменту Dconf застосувати зміни до системи, незважаючи ні на що. Використовуйте цю команду лише в разі потреби, тому що якщо вся ваша установка пошкоджена, примусове скидання може не виправити все.

dconf reset -f /org/cinnamon/

Резервне копіювання налаштувань аплету Cinnamon

У цій статті ми окреслили, як користувачі можуть використовувати інструмент Dconf для легкого експорту та імпорту конфігурацій. Однак це не єдиний спосіб створити резервну копію робочого столу Cinnamon. Виявилося, що робочий стіл дозволяє користувачам резервувати налаштування аплетів на панелі. Щоб створити резервну копію, спочатку клацніть правою кнопкою миші аплет панелі, щоб відкрити меню правою кнопкою миші. У цьому меню знайдіть «налаштувати».

Примітка: деякі настільні аплети можуть вимагати, щоб користувач спочатку натиснув «налаштування» в меню правою кнопкою миші, перш ніж відкрити «налаштувати».

Кожен аплет має вікно налаштування, і кожне вікно конфігурації відрізняється. У цій області користувач може вільно змінювати налаштування аплету. Щоб створити повну резервну копію налаштувань аплету панелі, знайдіть меню, яке можна натискати, у верхньому правому куті вікна. Натиснувши його, знайдіть «експортувати у файл» і виберіть його.

  Як встановити Inkscape на Linux

Вибір параметра «експорт у файл» дозволить користувачеві експортувати налаштування та конфігурації цього конкретного аплету. Не забудьте назвати його чимось незабутнім і створіть резервну копію файлу конфігурації в безпечному місці (наприклад, Dropbox, Google Drive або домашній сервер).

Відновіть налаштування аплету Cinnamon

Потрібно відновити налаштування аплету? Для цього додайте аплет на панель і не налаштовуйте його. Клацніть правою кнопкою миші на аплеті на панелі, знайдіть «налаштувати» та натисніть його. Звідси подивіться на меню у верхньому правому куті. Цього разу замість вибору «експортувати у файл» виберіть опцію «імпортувати з файлу». Скористайтеся браузером файлів, знайдіть файл конфігурації JSON з попередньої версії та відкрийте його.

Коли ви завантажуєте конфігураційний файл у браузері файлів, Cinnamon має миттєво застосувати ваші налаштування конфігурації до аплету панелі. Повторіть цей процес для кожного аплету, резервну копію якого ви створили.

Примітка: якщо ви завантажили аплет із магазину аплетів Cinnamon, вам потрібно буде зробити це знову, перш ніж відновлювати його резервні копії.