Як створити резервну копію налаштувань робочого столу LXQt на Linux

Набридло переналаштовувати робоче середовище LXQt щоразу, коли ви його встановлюєте? Замість того, щоб сидіти за всіма своїми комп’ютерами, витрачаючи час на переналаштування робочого столу, може бути гарною ідеєю створити резервну копію налаштувань робочого столу LXQt. Таким чином, наступного разу, коли вам знадобиться переналаштувати середовище LXQt, це відбудеться за лічені хвилини, а не за години.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Резервне копіювання налаштувань робочого столу LXQt

Якщо ви намагаєтеся зберегти налаштування робочого столу LXQt, вам потрібно створити повну резервну копію вашої папки ~/.config. Під час створення резервної копії цієї папки найкраще стиснути її в архів TarGZ.

Щоб розпочати резервне копіювання, відкрийте термінал і скористайтеся командою tar, щоб створити новий архів. Обов’язково використовуйте перемикач «p». Використання перемикача «p» дозволить вам зберегти всі дозволи для всього в папці ~/.config.

Примітка: під час виконання цієї резервної копії закрийте всі програми, включно з FireFox і Chrome, оскільки це може вплинути на процес стиснення.

tar -cvpf config-folder-backup.tar.gz ~/.config

Ваші дані створені в архіві TarGZ. Не соромтеся завантажувати файл config-folder-backup.tar.gz на Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive тощо.

Шифрування резервних копій

Шифрування середовищ робочого столу зазвичай не потрібне. У цьому випадку це не є обов’язковим кроком, хоча користувачі все одно повинні його розглянути. Чому? Ми не створили резервні копії файлів конфігурації LXQt самостійно. Замість цього ми створили резервну копію папки конфігурації за замовчуванням, яка містить конфіденційні дані (наприклад, відомості про браузер, інформацію про програми та, можливо, навіть паролі).

Найшвидший спосіб шифрувати файли та папки в Linux – це GPG. Запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій нижче, щоб дізнатися, як його встановити.

Ubuntu

sudo apt install gpg

Debian

sudo apt-get install gpg

Arch Linux

sudo pacman -S gnupg

Fedora

sudo dnf install gpg

OpenSUSE

sudo zypper install gpg

Загальний Linux

GPG в тій чи іншій формі підтримує всі дистрибутиви Linux. Щоб встановити його на свою ОС, знайдіть у диспетчері пакунків «gpg» або «GnuPG». Не можете знайти? Перевірте Pkgs.org веб-сайт для завантажуваного двійкового файлу.

Зробіть резервну копію config-folder-backup.tar.gz, запустивши gpg за допомогою перемикача «c».

gpg -c config-folder-backup.tar.gz

У терміналі введіть a надійний пароль. Якщо шифрування пройшло успішно, у вашій домашній папці з’явиться config-folder-backup.tar.gz.gpg. Завершіть процес шифрування, видаливши незашифрований архівний файл.

rm config-folder-backup.tar.gz

Завершіть процес резервного копіювання LXQt, завантаживши config-folder-backup.tar.gz.gpg у безпечне місце в Інтернеті або у вашій мережі.

Теми та іконки

Після створення резервної копії папки ~/.config вам потрібно буде створити резервну копію ваших власних піктограм і тем. Якщо ви цього не зробите, LXQt не буде працювати відразу після відновлення резервної копії.

Як правило, більшість користувачів мають значки, налаштовані в папках ~/.icons і ~/.themes, тому ми будемо створювати резервні копії тих, хто використовує команду tar. Пам’ятайте, що якщо ви встановлюєте власні теми піктограм для всієї системи, вам доведеться натомість створити резервну копію /usr/share/icons/ та /usr/share/themes/.

Щоб розпочати резервне копіювання, відкрийте термінал і скористайтеся командою tar.

tar -cvpf custom-icons.tar.gz ~/.icons

tar -cvpf custom-themes.tar.gz ~/.themes

Для загальносистемного резервного копіювання користувацьких піктограм і тем виконайте наступні команди

sudo -s

cd /usr/share/

tar -cvpf custom-icons.tar.gz icons

tar -cvpf custom-themes.tar.gz themes
mv *.tar.gz /home/username/

Коли процес стиснення завершиться, закрийте термінал і відкрийте диспетчер файлів. У файловому менеджері перейдіть до своєї домашньої папки та завантажте custom-icons.tar.gz і custom-themes.tar.gz в хмару або на домашній сервер для зберігання.

Відновлення резервної копії

Візьміть копію ваших даних config-folder-backup.tar.gz.gpg і помістіть її в ~/Downloads на вашому ПК з Linux. Коли це буде зроблено, помістіть туди файли custom-icons.tar.gz та custom-themes.tar.gz. Після того, як усі файли архіву TarGZ будуть на місці, запустіть вікно терміналу та скористайтеся командою CD.

cd ~/Downloads

Розшифруйте файл config-folder-backup.tar.gz.gpg за допомогою команди gpg.

gpg config-folder-backup.tar.gz.gpg

За допомогою команди tar розпакуйте вміст розшифрованого архіву config-folder-backup.tar.gz у домашній каталог.

tar --extract --file config-folder-backup.tar.gz -C ~/ --strip-components=2

Після відновлення файлів конфігурації розпакуйте файли архіву піктограм і теми за допомогою tar.

Відновлення піктограм і тем для окремих користувачів

tar --extract --file custom-icons.tar.gz -C ~/ --strip-components=2

tar --extract --file custom-themes.tar.gz -C ~/ --strip-components=2

Відновлення піктограм і тем для всієї системи

sudo tar --extract --file custom-icons.tar.gz -C /usr/share/ --strip-components=1 --overwrite 

sudo tar --extract --file custom-themes.tar.gz -C /usr/share/ --strip-components=1 --overwrite

Тепер, коли користувацькі піктограми та теми встановлені, відновлення завершено. Завершіть роботу, перезавантаживши ПК з Linux. Коли ви знову ввійдете в систему, LXQt має виглядати так, ніби нічого не сталося.