Як створити резервну копію налаштувань робочого столу LXDE на Linux

Налаштування середовища робочого столу в Linux – це весело та корисно, але займає багато часу. Замість того, щоб витрачати цілий день на переналаштування робочого середовища LXDE щоразу, коли ви його встановлюєте, ви повинні створити резервну копію налаштувань робочого столу LXDE і відновлювати з нього, коли вам потрібно.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Резервне копіювання налаштувань LXDE

LXDE все ще залишається популярним середовищем для робочого столу, незважаючи на його вік. Через його вік ви не зможете зробити швидке резервне копіювання, експортуючи файли в Dconf. Натомість, якщо ви хочете зберегти середовище робочого столу LXDE, вам потрібно створити повну резервну копію папки ~/.config.

Створити резервну копію ~/.config найкраще за допомогою архіву TarGZ. За допомогою цих типів архівів користувачі можуть легко зберегти всі дозволи на файли в резервній копії. Хоча збереження дозволів для файлів конфігурації в кінцевому підсумку не є таким важливим, це все-таки розумний захід обережності.

Відкрийте термінал і скористайтеся командою tar, щоб створити новий архів TarGZ.

tar -cvpf my-configuration-folder.tar.gz ~/.config

Шифрування резервних копій

Створення GPG-шифрування середовища робочого столу, здебільшого, не потрібно. Однак у цьому підручнику ми створюємо повну резервну копію всієї папки ~/.config (у якій є профіль вашого браузера та інші параметри входу в програму), а не лише кілька папок LXDE.

Перш ніж спробувати зробити повну резервну копію GPG, вам потрібно переконатися, що у вас є GnuPG на вашому ПК з Linux. Відкрийте термінал і дотримуйтесь інструкцій, які відповідають вашій операційній системі.

Ubuntu

sudo apt install gpg

Debian

sudo apt-get install gpg

Arch Linux

sudo pacman -S gnupg

Fedora

sudo dnf install gpg

OpenSUSE

sudo zypper install gpg

Загальний Linux

Вам потрібно встановити GPG на свій ПК з Linux, але не знаєте, як це зробити? Відкрийте вікно терміналу, знайдіть у менеджері пакетів «gpg» та встановіть його. Крім того, знайдіть двійковий пакет, який можна завантажити Pkgs.org.

Почніть процес шифрування, виконавши команду gpg разом із перемикачем «c».

gpg -c my-configuration-folder.tar.gz

Заповніть запит на пароль, який з’явиться у вашому терміналі, щоб завершити процес шифрування. Не забудьте використовувати a надійний пароль! Коли шифрування буде завершено, ви побачите my-configuration-folder.tar.gz.gpg у своєму домашньому каталозі. Не соромтеся завантажувати цей файл у хмару або домашній сервер для безпечного зберігання.

Після завантаження резервної копії в безпечне місце скористайтеся командою rm, щоб видалити незашифрований архів TarGZ.

rm my-configuration-folder.tar.gz

Теми та іконки

Параметри конфігурації середовища робочого столу LXDE є безпечними в зашифрованому GPG архіві. Однак процес резервного копіювання LXDE не завершено, оскільки нам все ще потрібно створити копію ваших власних піктограм і тем.

Створення резервної копії користувацьких піктограм і тем у Linux передбачає стиснення папок ~/.icons та ~/.themes в окремі архіви TarGZ. Почніть процес резервного копіювання, відкривши термінал і виконаючи наступні команди.

Примітка: чи встановлювали ви значки та теми для всієї системи? Якщо так, створіть резервну копію каталогів /usr/share/icons/ і /usr/share/themes/, а не ~/.icons і ~/.themes.

tar -cvpf custom-icons.tar.gz ~/.icons

tar -cvpf custom-themes.tar.gz ~/.themes

Для загальносистемних піктограм і тем виконайте наступне.

sudo -s

cd /usr/share/

tar -cvpf custom-icons.tar.gz icons

tar -cvpf custom-themes.tar.gz themes

mv *.tar.gz /home/username/

Тепер, коли всі користувацькі теми та значки знаходяться в архівах TarGZ, резервне копіювання завершено. Перемістіть ці файли TarGZ в хмару або на домашній сервер для безпечного зберігання.

Відновлення резервної копії

Завантажте файл my-configuration-folder.tar.gz.gpg і помістіть його в папку ~/Downloads. Зробіть те ж саме для файлів custom-icons.tar.gz та custom-themes.tar.gz. Коли всі файли будуть на місці, відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки ~/Downloads.

cd ~/Downloads

У ~/Downloads скористайтеся командою gpg, щоб розшифрувати файл my-configuration-folder.tar.gz.gpg.

gpg my-configuration-folder.tar.gz.gpg

Після розшифрування відновіть файл у свій домашній каталог за допомогою команди tar.

tar --extract --file my-configuration-folder.tar.gz -C ~/ --strip-components=2

Після відновлення файлів конфігурації розпакуйте файли архіву піктограм і теми за допомогою tar.

Відновлення піктограм і тем для одного користувача

tar --extract --file custom-icons.tar.gz -C ~/ --strip-components=2

tar --extract --file custom-themes.tar.gz -C ~/ --strip-components=2

Відновлення піктограм і тем для всієї системи

sudo tar --extract --file custom-icons.tar.gz -C /usr/share/ --strip-components=1 --overwrite 

sudo tar --extract --file custom-themes.tar.gz -C /usr/share/ --strip-components=1 --overwrite

Коли піктограми будуть на місці, на робочому столі LXDE вам потрібно буде перезавантажити ПК з Linux. Це тому, що середовище робочого столу LXDE не може автоматично застосувати зміни до налаштувань.

Після перезавантаження знову увійдіть в LXDE, і все має виглядати так, як було перед створенням резервної копії!