Як створити резервну копію вашого профілю Geary Mail в Linux

Categories:

Geary — чудова програма електронної пошти для Linux. Він елегантний, простий у налаштуванні та має багато корисних функцій, як-от швидке налаштування для багатьох постачальників послуг електронної пошти. На жаль, оскільки Geary є багатофункціональним, користувачі не можуть створювати резервні копії профілю Geary Mail.

Не хвилюйся! Навіть якщо ваша програма Geary не дозволяє зробити резервну копію, командний рядок Linux зробить!

Створіть резервну копію профілю Geary Mail

Програма електронної пошти Geary для Linux зберігає різні файли конфігурації в папці ~/.config/geary/ домашнього каталогу кожного користувача. Крім того, програма Geary зберігає пошту та інші речі в ~/.local/share/geary/. Якщо ви хочете створити повну резервну копію всього в Geary, вам потрібно переконатися, що обидві ці папки безпечні.

Перш ніж створити резервну копію своєї пошти, скористайтеся командою ls і перегляньте свої дані, щоб переконатися, що все є. У терміналі запустіть:

ls -a ~/.config/geary
ls -a ~/.local/share/geary

Якщо під час виконання цих двох команд нічого не відбувається, можливо, вам доведеться повторно налаштувати поштовий клієнт Geary. Повторно ввійдіть, і все має бути в порядку.

  Як грати в Warhammer 40,000: Space Marine на Linux

Використовуйте команду mkdir, щоб створити нову папку на робочому столі Linux. У цій папці ми будемо зберігати всі дані Geary, щоб спростити резервне копіювання.

mkdir -p ~/Desktop/geary-mail-backup

mkdir -p ~/Desktop/geary-mail-backup/config

mkdir -p ~/Desktop/geary-mail-backup/local

Ваша папка резервного копіювання Geary готова. Тепер настав час перемістити в нього всі конфігурації облікового запису та дані електронної пошти. Почніть з використання команди cp, щоб зробити копію файлів конфігурації електронної пошти.

cp -r ~/.config/geary/ ~/Desktop/geary-mail-backup/config/

Далі створіть копію решти ваших даних Geary за допомогою cp і помістіть її в папку ~/Desktop/geary-mail-backup.

cp -r ~/.local/share/geary/ ~/Desktop/geary-mail-backup/local/

З усіма файлами на місці, настав час створити архів TarGZ папки резервної копії на робочому столі Linux. Щоб створити архів, скористайтеся командою tar.

tar -czvf geary-mail-backup.tar.gz ~/Desktop/geary-mail-backup/

Стиснення резервної копії поштового клієнта може зайняти деякий час, тим більше, що більшість поштових клієнтів зберігає багато даних. Дозвольте команді tar створити архів і наберіться терпіння. Коли процес стиснення завершиться, поверніться до терміналу та скористайтеся командою mv, щоб перемістити geary-mail-backup.tar.gz до ~/Documents.

  Як встановити Plex Media Player на Linux

Стиснення папки geary-mail-backup в архів TarGZ є відмінним і дозволяє легко завантажувати в хмарні служби сховища, як-от Dropbox, Google Drive тощо. Однак майте на увазі, що, оскільки вона не зашифрована, будь-хто може змінити вашу електронною поштою за правильних обставин.

Шифрування резервної копії Geary Mail за допомогою GPG

Ваші дані електронної пошти Geary стискаються до одного архіву TarGZ. Наступним кроком у цьому процесі є використання інструменту шифрування GPG, щоб лише ви могли отримати доступ до даних резервної копії.

Щоб зашифрувати поштові дані Geary за допомогою GPG, спершу його потрібно встановити. Запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, щоб отримати останню версію GPG на вашій ОС Linux.

Ubuntu

sudo apt install gpg

Debian

sudo apt-get install gpg

Arch Linux

sudo pacman -S gnupg

Fedora

sudo dnf install gpg

OpenSUSE

sudo zypper install gpg

Загальний Linux

GPG є одним з провідних інструментів шифрування для платформи Linux. В результаті навіть найневідоміші дистрибутиви Linux мають його у своїх сховищах пакунків. Щоб встановити його, знайдіть «GPG» у менеджері пакетів.

Після встановлення GPG поверніться до терміналу та використовуйте його, щоб зашифрувати свій архів Geary TarGZ.

gpg -c geary-mail-backup.tar.gz

Запуск команди шифрування відкриє запит на пароль у терміналі. Використовуйте підказку та введіть безпечний пароль. Не можете придумати хороший пароль? Зробіть собі послугу та перевірте strongepasswordgenerator.com.

  5 найкращих альтернатив VirtualBox на Linux

Відновити резервну копію профілю Geary Mail

Відновлення резервної копії електронної пошти Geary в Linux починається із запуску вікна терміналу та переміщення його з домашньої папки до папки ~/Documents.

cd ~/Documents

У Geary є налаштування, які переходять до кількох каталогів, тому неможливо виконати швидке та просте відновлення. Натомість це потрібно робити вручну. Почніть процес, розшифрувавши резервну копію. Потім розпакуйте розшифрований архів Tar у папку «Документи».

gpg geary-mail-backup.tar.gz.gpg
tar xvf geary-mail-backup.tar.gz

Використовуйте команду CD та перейдіть до щойно розпакованої папки резервної копії.

Примітка: змініть ім’я користувача на своє ім’я користувача за допомогою наведеної нижче команди, інакше компакт-диск не працюватиме.

cd home/username/Desktop/geary-mail-backup/

Перейдіть до папки резервної копії config і скопіюйте налаштування в ~/.config.

cd config
cp -r geary/ ~/.config/

Зробіть те ж саме з локальною папкою резервного копіювання.

cd ..
cd local 
cp -r geary/ ~/.local/share/

Відновивши налаштування, знову відкрийте Geary. Ваш обліковий запис електронної пошти разом із усіма повідомленнями буде там і готовий до роботи!