Як створити нову гілку Git як професіонал

Categories:

Розгалуження є основною функцією Git. Це те, як ви можете працювати над певною функцією чи програмним компонентом, не порушуючи свій код.

Це можливість для вас як розробника внести значні зміни у вихідний код і вибрати, що ви хочете зробити зі змінами. У будь-якому випадку ви можете об’єднати їх у весь проект або вилучити з нього.

Якщо ви працювали з Git, ви, можливо, вже помітили, що існує кілька способів створення гілок. Якщо ви – майбутній розробник і ще не стикалися з Git, знання того, як користуватися інструментами контролю версій, заощадить вам значний час; якщо ні, зробіть свій досвід розробника цікавішим.

Ця публікація тактично спрямована на те, щоб допомогти вам плавно створювати гілки Git як частину визначеного робочого процесу. Зрештою, ви отримаєте серйозні навички, які зможете використовувати для підтримки своїх репозиторіїв GitHub.

Примітка. Якщо ви новий розробник, перш ніж рухатися далі, дізнайтеся, як налаштувати обліковий запис GitHub. Якщо ви вже зробили це, перейдіть до розділу інструкцій. Тим не менш, перезаняття було б чудовим, щоб закріпити ваше навчання.

Що таке гілки Git?

Джерело: atlassian.com

Гілка в Git передбачає версію вашого репозиторію, яка відрізняється від вашого основного проекту (доступна в усіх сучасних системах контролю версій). Простіше кажучи, ви відходите від свого основного напряму розвитку та працюєте, не втручаючись у вихідну лінію.

Багато доступних інструментів керування версіями (VCS) використовують цю техніку, яка передбачає створення нової копії каталогу вихідного коду. Якщо мова йде про великі проекти, реплікація вихідного коду може зайняти деякий час. З іншого боку, це ваш шанс поекспериментувати зі змінами у вашому коді.

Модель розгалуження Git вважається «вбивчою функцією» і ставить Git на власний рівень серед інших інструментів у спільноті VCS. Операційна модель Git проста і робить операції розгалуження майже миттєвими, а також перемикання між кількома. Якщо ви освоїте модель розгалуження Git, ви відкриєте потужні функції та інструменти, які можуть покращити ваші навички розробки. Отже, що з філіями?

Навіщо потрібні гілки Git

Гілки Git відіграють ключову роль у системі контролю версій Git. Ось кілька причин, чому вам потрібні гілки Git:

✅ Паралельна розробка – сучасне програмне забезпечення складне, і багато розробників часто працюють разом, щоб створити програмне забезпечення. Гілки дозволяють різним розробникам працювати над різними функціями. В інших випадках це може бути виправлення помилок без робочих колізій. Кожна філія – це ворота на нову лінію розвитку. Ви можете легко перемикатися між гілками під час роботи над окремими функціями.

  9 найкращих платформ для розміщення ігрових серверів для всіх

✅ Співпраця – гілки Git дозволяють вам працювати з іншими розробниками на основі спільного коду. Ви можете створювати нові гілки, вносити зміни в код і надсилати їх у спільне сховище, де інші розробники можуть переглядати ваші внески перед об’єднанням у основну гілку.

✅ Експериментування – ви можете використовувати гілки git для тестування нових функцій перед об’єднанням і без впливу на основну гілку. Це ваш шанс спробувати новий підхід до вирішення проблеми. І якщо нові методи у вашому коді працюють правильно, ви можете об’єднати їх у основну гілку.

✅ Керування випусками – ви можете використовувати гілки для керування випусками. Ви можете створити кожну гілку, прив’язану до конкретного випуску у вашому робочому проекті. Це дозволяє виправляти помилки та вносити зміни, не впливаючи на основну гілку розробки.

✅ Управління версіями – ви можете використовувати гілки Git для керування версіями; у цьому випадку кожна гілка представлятиме нову версію вашого програмного забезпечення. Як розробнику, найкраще використовувати гілки для кожного випуску програмного забезпечення та відстежувати зміни, які ви використовуєте для керування різними версіями кодової бази.

Початок роботи з Git – підготовка

Тепер, коли ви розумієте «чому», настав час переходити на нову зміну і приділяти увагу «як».

Рухаючись вперед, ви повинні вже налаштувати свій обліковий запис GitHub. Якщо все ще потрібно, зробіть це. Цей розділ є практичним.

Команда git checkout у Git передбачає перемикання між різними версіями вашої цільової сутності. У деяких онлайн-спільнотах розробників термін «перевірка» стосується виконання команди перевірки. Ця команда працює з трьома сутностями; гілки, файли та коміти.

Перевірка філії

Ви можете використовувати команду git branch, щоб створювати гілки, по яких ви переходите за допомогою git checkout. Коли ви перевіряєте гілку, ви оновлюєте файли у своєму робочому каталозі відповідно до версії, яка там зберігається.

Іншими словами, ви наказуєте Git записувати всі ваші коміти у гілку (змінюючи лінію розробки). Використання виділених гілок для нових функцій у вашій розробці є переходом від старого робочого процесу Subversion (SVN) і полегшує роботу з кодом у всіх випадках, виділених у розділі Навіщо вам потрібні гілки.

Команду git checkout не слід плутати з git clone. Перший використовується для перемикання між версіями коду, а другий отримує код із віддаленого сховища.

Використання існуючих відділень

Якщо репозиторій, над яким ви працюєте, має існуючі гілки, ви можете візуалізувати їх в інтерфейсі командного рядка за допомогою команди git branch.

У списку доступні гілки, а зелена – це та, над якою ви зараз працюєте, припускаючи, що ви використовуєте операційну систему Windows і код Visual Studio. Щоб переключатися між гілками, використовуйте git checkout branchname. Фраза “назва гілки” означає назву вашої гілки, і у своїх операціях ви можете дотримуватися будь-якої угоди про найменування.

  Як оновити VMware Workstation Pro v15.5.7 до v16?

Створення гілок Git

Припустімо, що ви перебуваєте в середині розробки програмного забезпечення та хочете додати нову функцію. Найкращий спосіб підійти до цього — створити нову гілку за допомогою ‘гілки git’.

Практично це те, що ви вводите в командному рядку:

git branch branchname

Це означає, що ви створили гілку від головної/основної гілки (у більшості випадків це місце, де ви запускаєте свій живий проект). Ім’я вашої нової гілки, у цьому випадку, є “назва гілки”.

Щоб перейти до нової гілки, ви використовуєте git checkout ; Дивись нижче:

git checkout branchname

Якщо ви розробник, який любить економити час, як я, ви можете створити гілку та негайно переключитися на неї, використовуючи ‘git checkout’ з аргументом ‘-b’ і назвою вашої гілки. На практиці ви могли просто зробити це, щоб отримати результати, подібні до наших попередніх кроків, див.

git checkout -b branchname

Параметр ‘-b’ повідомляє Git запускати гілку git безпосередньо перед її перевіркою. Давайте розглянемо інші техніки, які можна використовувати для створення гілок git.

Давайте розглянемо додаткові прийоми, які можна використовувати для створення гілок відповідно до ваших потреб:

#1. Створення гілки з поточної гілки

Якщо ви хочете створити нову гілку на основі вашої поточної, найкращим способом буде скористатися нашими нещодавно набутими навичками:

git checkout -b <branchname>

Цей метод автоматично створює та перемикає вас на нову гілку. Щоб підтвердити, що ви перебуваєте на новій гілці, ваш термінал має відобразити повідомлення – переключено на нову гілку «назва гілки».

Якщо ви новачок, вам варто вводити команди на консолі без дужок (<>). Вони життєво важливі для ілюстрацій і пояснень, і їх не слід плутати або використовувати неправильно.

#2. Створення гілки з іншої гілки

Ви можете створити нову гілку на основі іншої існуючої гілки, додавши назву цієї гілки як початкову точку. Ось команда:

git branch <new branch> <base branch> 

А на практиці це буде:

git branch new-branch branchname

Це означає, що «нова гілка» — це наша нова гілка, а «назва гілки» — це наша базова (фундаментальна) гілка.

#3. Створення гілки з коміту

Якщо ви хочете базувати свою нову гілку з коміту (а не гілки), вам потрібно надати хеш коміту як відправну точку. А щоб знайти хеш коміту, який ви створюєте для гілки, запустіть git log.

Хеш фіксації зазвичай являє собою довгий рядок символів, що починається з «коміта». За допомогою хешу фіксації ви можете створити його, виконавши команду:

 git branch <branch name> <commit-hash>

Потім ви можете перейти до нової гілки, перевіривши її.

#4. Створення гілки з тегу

Щоб створити гілку з певного тегу, знайдіть назву тегу, з якого ви хочете створити гілку. Виконайте команду git tag, щоб отримати список усіх доступних тегів у вашому сховищі.

Після того, як ви визначили ім’я тегу, запустіть git branch <нова гілка> <назва тегу>, після чого ви зможете перейти до нової гілки та почати вносити зміни в код.

  Як додати зміст до Microsoft Word

#5. Створення гілки за допомогою відокремленого стану HEAD

Ви можете використовувати відокремлений стан HEAD, щоб створювати нові гілки, які починаються з певного коміту, не переходячи до цієї гілки негайно. Ця техніка корисна, коли ви хочете поекспериментувати зі своїми новими змінами, не впливаючи на гілку, над якою ви працюєте. Почніть із пошуку хешу коміту, який ви хочете створити git-журнал використання гілки.

З хешем фіксації виконайте: git checkout <хеш фіксації>. Ця команда передбачає, що ви перебуваєте у відокремленому стані HEAD, тобто ви зараз не перебуваєте на гілці, а вказуєте на певний комміт. Далі ви можете використовувати git branch <назва гілки>, щоб створити гілку на основі вашого поточного коміту.

#6. Створення гілки з віддаленої гілки

Почніть зі створення локального відділення. Наразі ви маєте добре користуватися: git checkout -b <назва гілки>. Віддалена гілка створюється автоматично, коли ви надсилаєте створену локально у віддалений репозиторій.

Ви надсилаєте гілку до віддаленого за допомогою: git push origin <назва гілки> У цій команді «origin» означає віддалене сховище, до якого ви надсилаєте зміни та створюєте гілки. Ви можете замінити його назвою свого віддаленого репо; він працює ідеально.

#7. Створення гілки у віддаленому сховищі

Щоб створити гілку у віддаленому сховищі, отримайте останні зміни зі свого віддаленого сховища, виконавши команду git fetch. Отримавши останні оновлення, ви можете створити нову гілку, перевіривши її. А після перевірки ви можете внести нові зміни, виконавши такі дії:

git push -u <remote repo> <new branch name>

У ваших операціях було б найкраще використовувати джерело (наприклад, як ви створили гілку з віддаленої гілки). Це економить ваш час і зменшує ймовірність помилки під час введення назв віддаленого репо.

Онлайн-інтерфейс GitHub

Усі завдання, виконані в командному рядку, можна відтворити за допомогою інтерфейсу командного рядка. Щоб створити нову гілку, перейдіть на сторінку репозиторію проекту та перевірте наявність гілок у верхньому лівому краї – зазвичай головна/основна.

Якщо клацнути на ньому, нижче буде показано список ваших доступних гілок, текстове поле, за допомогою якого можна знайти або створити гілку.

Щоб створити гілку, введіть її назву в текстове поле. Онлайн-інтерфейс автоматизований і дозволяє створювати гілки з певних елементів, таких як теги, гілки та коміти. І якщо ви новачок у розгалуженні, перевірка документів щодо розгалужень GitHub може врятувати вас від проблем у майбутніх починаннях розробників.

Заключні слова

Ознайомившись із кількома прийомами створення гілок Git, тепер ви можете використовувати свої нещодавно набуті навички у розробці програмного забезпечення за допомогою плавного робочого процесу Git.

Найкращий варіант розгалуження значною мірою покладається на вашу команду: критерії робочого процесу та випадки подій. Наприклад, якщо ви просите внесок співавтора, він може створювати філії віддалено та чіпувати безцінні внески.

Ви бачили, як розгалуження Git надає вам потужний механізм для більш ефективної та результативної роботи над програмними проектами. І хоча існують інші параметри керування Git, ця публікація показала вам, як орієнтуватися за допомогою гілок Git у командному рядку, і я зроблю вас впевненішими, користуючись Git.

Удосконаливши своє мистецтво створення гілок, ви з великим задоволенням ознайомитеся з нашим посібником із видалення гілок GitHub.