techukraine.net techukraine.net Як створити музику AI за допомогою MusicGen від Meta

Як створити музику AI за допомогою MusicGen від Meta

| | 0 Comments| 7:05 PM
Categories:

Meta випустила код для MusicGen, ще одного музичного генератора штучного інтелекту, який може перетворювати текстові описи на музичні мелодії. Демонстрацію можна знайти в Інтернеті, і вам потрібен лише браузер, щоб спробувати її. Результати непогані, але більше того, вони демонструють, наскільки далеко просунулися музичні моделі ШІ.

Ось що вам потрібно знати про MusicGen і про те, як створювати музику.

Що таке MusicGen?

У червні 2023 року Meta випустила модель створення музики зі штучним інтелектом під назвою MusicGen. Це не перша компанія, яка вирішила складну проблему синтезу необробленої музики з простого текстового опису; поки що ви можете створювати музику за допомогою Jukebox OpenAI або створювати фрагменти пісень за допомогою MusicLM.

Але це перша компанія, яка зробила код відкритим, дозволяючи запускати програмне забезпечення локально на вашому комп’ютері, якщо у вас є GPU з мінімум 16 ГБ пам’яті, хоча нам вдалося змусити його працювати лише з 11 ГБ.

Не хвилюйтеся, якщо у вас немає апаратного забезпечення, адже ви можете безкоштовно спробувати веб-програму MusicGen за допомогою браузера. З онлайн-демонстрації ви можете очікувати, що створення аудіофрагмента тривалістю приблизно 12 секунд займе трохи більше хвилини.

  Як видалити профіль Marco Polo

Як звучить MusicGen?

Відповідно до Meta, MusicGen може створювати високоякісні музичні зразки, хоча ми виявили, що залучені дослідники визначили високу якість як 32 кГц. Це знаходиться десь посередині між вимогами до синтезу мови (16 кГц) і стандартом для цифрової музики (44,1 кГц).

Насправді аудіо не відповідає мінімальним стандартам якості, які ви, можливо, звикли чути на радіо чи платформах потокового передавання. Однак, порівняно з іншими музичними генераторами зі штучним інтелектом і враховуючи стан технології на момент написання, якість аудіо досить хороша з низьким рівнем шуму у файлі.

Наскільки музика співпадає з підказками? Ви можете швидко це зрозуміти, прослухавши наведені нижче приклади. Загалом, йому вдається дотримуватися популярних музичних жанрів, зберігаючи більш узгоджену музичну структуру порівняно з його попередниками.

Як створити музику за допомогою MusicGen

MusicGen простий у використанні та не потребує реєстрації. Інтерфейс також простий, що дозволяє легко випробувати його для задоволення.

Ось як створити музику за допомогою MusicGen:

 • Відкрийте Веб-додаток MusicGen.
 • У текстовому полі під назвою «Опишіть свою музику» введіть запит. Ви можете спробувати щось таке просте, як «ірландська народна мелодія», або зробити його більш детальним, включивши інструмент, темп, жанр або емоцію.
 • Натисніть кнопку Generate, щоб розпочати процес. Через хвилину-дві праворуч у модулі Generated Music з’явиться аудіопрогравач.
 • Наведіть курсор на модуль, щоб показати елементи керування програвачем і прослухайте файл, або натисніть значок завантаження у верхньому правому куті, щоб зберегти файл на комп’ютері. Зауважте, що його можна завантажити лише у форматі .mp4.
 • Якщо ви хочете спробувати обумовити результати за допомогою наявної мелодії, ви можете завантажити запис у модуль поруч із текстовим полем. Крім того, ви можете вибрати Мікрофон, щоб записати мелодію за допомогою мікрофона.
 •   Як використовувати віртуальні фони в Microsoft Teams

  Умовлення мелодії використовуватиме як текстовий опис, так і мелодію, яку ви надаєте як посилання. Це корисний інструмент для формування результатів, які ви отримуєте від MusicGen.

  Які є обмеження щодо використання MusicGen Audio?

  Код для MusicGen вільно розповсюджується за ліцензією MIT з деякими обмеженнями. Щодо аудіо, яке ви створюєте за допомогою моделі, незрозуміло, чи існують якісь юридичні вказівки. Натомість ви можете прислухатися Попередження Meta щодо використання MusicGen:

  «Ця модель не повинна використовуватися для навмисного створення або поширення музичних творів, які створюють вороже або відчужене середовище для людей. Сюди входить створення музики, яка, ймовірно, вважатиметься тривожною, тривожною або образливою; або контент, який пропагує історичні чи поточні стереотипи».

    8 найкращих інструментів «Інфраструктура як код» (IaC) на 2023 рік

  Meta далі пояснює, що MusicGen призначений для дослідників, які бажають досліджувати створення музики штучним інтелектом, а не для «використання на нижньому рівні», що, як ми припускаємо, означає такі дії, як завантаження та розповсюдження музики штучного інтелекту на потокових платформах.

  Етичні плюси та мінуси відображають покоління мистецтва ШІ. Отримання згоди на використання даних для навчання моделей штучного інтелекту, а також проблема компенсації/кредитування художників, коли це доречно, є причиною для Meta перестрахуватися.

  Коротше кажучи, вивчення моделі для розваги навряд чи завдасть шкоди, але це може бути більш складною проблемою, коли мова йде про використання аудіо для комерційної музики. Багатьом людям залишається цікаво, як виглядає майбутнє поп-музики з штучним інтелектом.

  Додаючи ще одну модель створення музики до того, що існує, Meta випустила MusicGen, модель штучного інтелекту з відкритим кодом, здатну створювати необроблену музику з простого текстового опису. Якщо вам цікаво випробувати технологію, ви можете спробувати демонстрацію, використовуючи лише веб-браузер.