Як створити культуру вдячності

Все, що вам потрібно знати про визнання співробітників за позитивне робоче місце!

Компанії залучають і володіють найкращими людьми, пропонуючи чудові переваги, гнучкий графік роботи та багато іншого. Але інколи надання кредиту там, де воно належить, є найкращим способом дії.

Визнання співробітників є потужним стимулом, який піднімає настрій співробітників, дає їм відчуття перемоги та дає зрозуміти, що їхня робота цінується. Крім того, ефект пульсації призводить до підвищення продуктивності та лояльності, покращуючи утримання. Це не просто вистава для однієї особи.

Справа не лише в тому, щоб людина отримала визнання. Наявність культури вдячності на робочому місці встановлює планку успіху, демонструючи основні переконання компанії іншим. Це схоже на отримання двох за одного: вдосконалення командної культури та особиста вигода для однієї людини.

Налаштування стратегії визнання співробітників — це міцний початок, тож якщо у вас її немає, це фантастичний перший крок! Але хороші компанії роблять крок далі. Вони незмінно переоцінюють те, як вони поступаються та винагороджують своїх працівників, бачачи їхній вплив на культуру їхньої компанії. У міру розширення компанії це завдання стає ще більш складним, що спонукає керівників переосмислити те, як вони збагачують визнання співробітників.

Переваги визнання співробітників

Це не лише добрий жест визнання та подяки персоналу. Це суттєва потреба людини. Люди розвивають міцніші зв’язки зі своєю роботою, командою та організацією, коли їх визнають за винятковий внесок, і така вдячність є частиною організаційної культури.

Окрім того, що працівники почуваються добре, визнання працівників має й інші переваги:

Рівень залученості та продуктивності стрімко зростає: визнання співробітників є адекватною стратегією, яка піднімає настрій і пропонує переваги для бізнесу. Опитування Gallup показує, що компанії з високим рівнем залучення співробітників мали на 21% вищу прибутковість.

Менша плинність кадрів: зменшення добровільної плинності також вимагає регулярного визнання. Компанії з регулярними програмами визнання мали на 31% нижчий відсоток добровільного обороту. Ці дані підкреслюють, наскільки важливим є визнання співробітників для збереження великих талантів, підвищення рівня задоволення від роботи та створення здорової робочої атмосфери.

Зростає загальне задоволення роботою та щастя: визнання співробітників значною мірою стосується кінцевого результату та показує, як успішний бізнес пов’язаний із щасливим персоналом.

Колективний зворотний зв’язок від менеджерів і колег: було продемонстровано, що комбінований внесок колег і керівництва або «краудсорсинговий» зворотний зв’язок покращує робочу рутину більше, ніж зворотний зв’язок лише від керівника.

Згідно з опитуванням, 56% респондентів сказали, що отримання відгуків від менеджерів як групи збагачувало продуктивність, а 48% сказали, що отримання відгуків лише від менеджерів мало такий самий вплив.

Оцінки задоволеності та лояльності споживачів надзвичайні: визнання співробітників має більше переваг, ніж просто поплескування по плечу. Вони призводять до вищої прибутковості та кращої продуктивності, судячи з різних джерел зворотного зв’язку — від цього виграють як персонал, так і організація.

Чудові співробітники, швидше за все, залишаться: це підкреслює, наскільки важливо мати різні точки зору, які слід пам’ятати, і цінувати конструктивний внесок. Крім того, за допомогою конструктивного порівняльного аналізу заробітної плати можна втримати таланти, забезпечивши їм компенсацію, на яку вони заслуговують.

Цікаво, що ви можете бути інноваційними у способах відображення цього визнання, деякі з найкращих із яких описано нижче.

Різні типи визнання співробітників

Словесна похвала і вдячність

Висловлення особистої подяки співробітникам за їхню роботу називається словесною похвалою. Сказати «дякую» може бути важливим для того, щоб висловити вдячність і дати їм зрозуміти, що їхні внески цінуються. У публічному чи приватному контексті це також передбачає висловлення вдячності, визнання цінності їхніх зусиль або підкреслення їх прогресу.

Колеги, менеджери або керівники можуть отримати це усне визнання в групах і один на один. Слова визнання та ствердження мають велике значення для тих, кого розбудив пошук визнання та підтвердження.

Письмові подяки

Вітальні листи подяки або електронні листи від ваших співробітників — це чудовий спосіб показати їм, наскільки ви цінуєте та поважаєте їхню роботу. Це додає їм індивідуальний підхід і ділиться з ними цінністю їхньої роботи. Висловлення письмової подяки — це простий і ефективний спосіб переконати їх у тому, що їхня робота має значення. Це здорово для людей, які цінують відданість і особисту взаємодію.

Нагороди та грамоти

Нагороди та сертифікати будуть відзначені співробітниками, які значно покращили свою роботу. Це звертає увагу на їх надзвичайну відданість і наполегливість у розвитку своєї майстерності, що значною мірою сприяє успіху компанії.

Ці невеликі подарунки вдячності зазвичай дарують співробітникам, які зробили щось унікальне. Приклади включають сертифікати, кубки або футболки з емблемою компанії та титулом нагороди.

Публічне визнання на зборах команди або загальнокорпоративних заходах

Суспільне визнання полягає в тому, щоб впізнавати співробітників помітно та радісно. Оскільки він підкреслює досягнення та наполегливу роботу однієї людини на благо всієї організації, він інтригує та мотивує.

Роботодавці можуть публічно висловити свою вдячність за допомогою внутрішніх інформаційних бюлетенів, соціальних мереж, електронних листів усієї компанії та групових зборів. Оголошення на публіці є одним із найкращих способів показати співробітникам, що ви їх цінуєте; це змушує їх відчувати себе зірками шоу!

Фінансове заохочення (премії, підвищення)

Надання співробітникам премій та інших фінансових стимулів є одним із способів повідомити їм, наскільки ви цінуєте їхні внески. Надання невеликих бонусів за досягнення цілей або постійну відмінність може створити культуру справжньої мотивації та відкритості на роботі. Крім того, комісійні та сезонні бонуси є фінансовими заохоченнями, які підкреслюють цінність зусиль співробітників і демонструють вдячність за їхню важку роботу.

Невеликі жести для співробітників — це спонтанний і продуманий спосіб виразити вдячність за допомогою подарунків. Ці символи визнання фантастичні, тому що вони можуть бути досить простими.

Варто розглянути такі варіанти, як подарункові картки, шанси на кар’єрний розвиток або навіть додаткову відпустку. Підтвердження того, що вибрані вами нагороди безпосередньо пов’язані з особистими досягненнями та зусиллями персоналу, буде першорядним у забезпеченні того, щоб визнання було надихаючим і виразним.

Стратегії побудови програми визнання співробітників

Створення програми вдячності співробітникам, яка об’єднує та мотивує, вимагає ретельного планування. А тепер давайте обговоримо ключові стратегії, щоб розпочати роботу.

#1. Ставте чіткі цілі та завдання

Встановлення конкретних цілей є першим кроком до запуску успішної програми визнання. Переконайтеся, що ваші цілі відповідають принципам вашої організації. Важливо створювати стратегії визнання, які підтримують і розвивають культуру вашого бізнесу.

#2. Залучення керівництва та управління:

Успіх вашої компанії значною мірою залежить від оцінки вашої програми вищим керівництвом. Включайте менеджерів і керівників на ранній стадії вашої програми, щоб переконатися, що вона справляє позитивне враження.

Решта команди може продовжити справу, якщо боси продемонструють, що вони залучені до програми та використовують її для надання зворотного зв’язку. Варто зробити все можливе, щоб отримати схвалення керівників, перш ніж запускати цю ініціативу в усій організації для підвищення морального духу співробітників.

#3. Проектування критеріїв розпізнавання

Розробка критеріїв для визнання вимагає ретельного розгляду передового досвіду. Важливо розглянути, хто має право на винагороду, скільки часу вони повинні залишатися, щоб отримати заохочення, а також особливості, наприклад, як часто видаються винагороди та чи можуть члени персоналу розділити радість.

Упорядкувавши ці факти, ви можете розробити програму визнання, яка надихне ваших співробітників і сприятиме успіху бізнесу.

#4. Створення бюджету

Створення бюджетної програми вимагає ретельного розгляду податкових наслідків для співробітників. Пам’ятайте, що податкове законодавство штату може відрізнятися та залежить від характеру винагороди.

Багато підприємств вважають за краще «збільшувати» винагороди, щоб зменшити податковий тягар на своїх працівників. Рекомендується використовувати розрахунки справедливої ​​ринкової вартості (FMV), щоб полегшити цю процедуру. Це зменшує суму, витрачену на валову суму, і оподатковувану вартість винагороди для працівника.

#5. Розробка хронології

Визнання ваших зусиль означає набагато більше, коли це відбувається негайно. Якщо менеджери надто довго впізнають своїх співробітників, це може здатися не таким справжнім. Отже, життєво важливо визначити пріоритети визнання співробітників і мати офіційні системи на місці, розробивши графік. Таким чином, ви можете віддати належне, коли це потрібно, коли настане свіжий момент.

#6. Інклюзивність і різноманітність

Звільнення місця для інклюзивності та різноманітності є важливим, але це лише частина картини. Не менш важливим є створення інклюзивної атмосфери. Коли люди відчувають себе в безпеці та цінуються на роботі, вони, як правило, більш продуктивні та відкриті у своїх ідеях, посилюючи інновації в компанії. Кожен в організації повинен прийняти правильне ставлення та поведінку, щоб змінити ситуацію.

#7. Вимірювання та оцінка визнання тощо.

Уважно стежте за своєю програмою визнання, щоб вона відповідала потребам вашої робочої сили. Переконайтеся, що винагороди, які він пропонує, достатні, справедливі та конкурентоспроможні. Оцініть, як часто співробітники отримують визнання, і переконайтеся, що це справедливо для всіх. Визначте, чи вплинула програма на будь-які зміни процесу та чи узгоджується вона з ширшими ініціативами компанії щодо ефективності.

Поділіться висновками з усіма зацікавленими сторонами після ретельної оцінки програми визнання. Ви також можете спробувати ціннісну пропозицію для співробітників, щоб далі визначити сфери, які потребують вдосконалення, і представити дані, щоб сприяти змістовним обговоренням щодо збагачення програми.

KPI для відстеження розпізнавання впливу на робочому місці

Ці ключові показники ефективності (KPI) дають підприємствам глибокі дані про щасливих працівників і продуктивне робоче середовище.

Важливо вибрати KPI, які відповідають галузі, культурі та конкретним цілям компанії.

  • Оцінка задоволеності працівників (ESS): ця статистика визначає загальний рівень задоволеності, використовуючи дані, зібрані з анкет працівників.
  • Оцінка чистого просування співробітників (eNPS): eNPS оцінює можливість того, що працівники запропонують компанію як місце роботи.
  • Рівень плинності працівників: ця цифра вказує на частку працівників, які залишають компанію за певний період.
  • Рівень прогулів: цей показник можливого невдоволення чи незалученості серед працівників вимірює, як часто працівники пропускають роботу.
  • Коефіцієнт рекомендацій співробітників: цей показник адвокації та залученості показує, скільки нових наймів прийшло за рекомендаціями співробітників.
  • Оцінки продуктивності співробітників: ці оцінки враховують продуктивність працівника на індивідуальній або командній основі та показують рівень мотивації та залученості.
  • Коефіцієнт вдячності співробітників: вимірює успішно реалізовані ініціативи або програми для вдячності співробітників.
  • Показники різноманітності та інклюзивності: показники DEI відстежують, наскільки добре компанія створює приємне робоче місце.
  • Рівень участі в опитуваннях залученості співробітників: вимірює, як часто співробітники беруть участь в опитуваннях залученості.
  • Рівень внутрішньої мобільності: цей індикатор шансів на залучення та прогрес відстежує, як часто співробітників просувають по службі або переводять в межах компанії.

Організації можуть знаходити сфери для розвитку та відстежувати успішність програм залучення шляхом регулярного моніторингу та оцінки цих показників.

Висновок

Створення позитивної корпоративної культури вдячності є однозначним. Лідери та менеджери повинні налаштуватися на цінності своєї команди та на те, як це підвищує продуктивність.

Ви можете дотримуватися запропонованих стратегій або мислити творчо, щоб відповідати атмосфері вашої компанії. Це все про розуміння того, що клацає вашій команді. Крім того, ви також можете взяти до уваги емпіричне правило: ставтеся до інших так, як хочете, щоб ставилися до вас.

Далі зробіть крок далі та зробіть своїх співробітників внутрішніми підприємцями. Більше про це читайте в Intrapreneurs: секретний соус для корпоративного успіху.