Як створити завантажувальний USB для будь-якої настільної операційної системи

Кілька років тому створити завантажувальний USB було непросто. Здебільшого це було пов’язано з тим, що компакт-диски були основним методом розповсюдження операційних систем. Якщо ви купили ноутбук або настільний комп’ютер десь п’ять-сім років тому, швидше за все, він був із «інсталяційним диском». Якщо ви повернетеся назад, то апаратне забезпечення для ПК, виготовлене на замовлення, мало власні інсталяційні диски. З тих пір все змінилося, і ви можете завантажувати операційні системи онлайн і легко створити завантажувальний USB для будь-якої ОС, якщо у вас є відповідна програма для неї. Ось що вам потрібно зробити.

Завантажте файл ISO

Для того щоб створити завантажувальний USB для настільної операційної системи, потрібен образ диска. Образ диска — це інсталяційні файли ОС, упаковані у вигляді файлу ISO. ISO — це в основному файл, який містить файли, записані на оптичний диск, наприклад CD або DVD. По суті, це те, що було на цих інсталяційних дисках, але в м’якій формі, а не в жорсткій формі.

Для Windows 10 ви можете завантажити ISO-образ за допомогою інструмента Microsoft Media Creation. Можливо, вам знадобиться шукати на торрент-сайтах ISO Windows 7. Для всіх дистрибутивів Linux ви можете завантажити ISO з офіційної сторінки дистрибутива. Ви зіткнетеся з проблемами, лише якщо спробуєте знайти ISO для версії macOS, оскільки вони нелегко доступні. Знову ж таки, вам може знадобитися шукати їх у торрентах.

  Як редагувати відео на вашому iPhone або iPad

Якщо вам потрібно завантажити через торрент, переконайтеся, що він має хороший рейтинг і файл можна перевірити, перш ніж використовувати його. Ми також повинні зазначити, що у вас повинен бути ліцензійний ключ для будь-якої ОС, яка вимагає цього. Це не допоможе вам піратувати ОС.

Записати на USB

Деякі операційні системи, такі як macOS, мають утиліти для запису образу диска на USB, але інші не мають. Дискова утиліта в macOS дещо складна, і якщо ви новачок, вам потрібно щось простіше. Дайте Етчер інструмент спробуйте. Він доступний для Windows, Linux і macOS. Все, що вам потрібно, це ваш файл ISO і USB. Він подбає про все за три прості кроки. Переконайтеся, що на USB-накопичувачі достатньо місця для запису файлу, і що він знаходиться у правильній файловій системі.

  Як завантажити музику зі Spotify для відтворення в автономному режимі

Завантаження через USB

Коли у вас є завантажувальний USB, ви можете підключити його та завантажити операційну систему, яку ви записали на нього. У деяких випадках вам може знадобитися змінити порядок завантаження з BIOS вашого комп’ютера, щоб він зчитував UBS, перш ніж зчитувати жорсткий диск, але, крім цього, нічого немає.