Як створити діаграми Парето [5 Tools]

Categories:

Компанії в усьому світі використовують аналіз діаграми Парето, щоб визначити наслідки для бізнесу та їхні відносні ефекти. Це допомагає їм долати різні обмеження і неухильно досягати досконалості.

Діаграма Парето — це окремий випадок гістограми з комбінацією лінійних графіків. Це діаграма, де стовпчики представляють дискретні значення в порядку зменшення, а лінійний графік представляє кумулятивну суму.

Ця діаграма базується на принципі Парето, згідно з яким 80% результатів походять від 20% причин. За цим спостереженням стояв Вільфредо Парето, італійський економіст. Оскільки ця діаграма працює за принципом Парето, її називають діаграмою Парето.

Простіше кажучи, діаграма Парето дозволяє нам визначити частоту наслідків та їх кумулятивний ефект. За допомогою цієї діаграми компанії можуть визначити свої обмеження та визначити пріоритетність сфер, які потребують раннього вдосконалення.

Різні компоненти діаграми Парето

Діаграма Парето має такі компоненти або параметри для введення:

 • Стовпчики та лінія є основними компонентами діаграми Парето, які представляють дані.
 • Кожна смужка представляє тип проблеми, дефекту або наслідку. Висота стовпчика відображає вартість або частоту появи.
 • Смужки представляють значення кожної категорії в порядку спадання. Це означає, що діаграма починається з найвищого стовпчика і закінчується найкоротшим стовпчиком.
 • Лінія демонструє сукупний відсоток дефектів.

Використання діаграми Парето

Ви можете проаналізувати закономірність, яка негативно або позитивно впливає на бізнес. Таким чином, використовуючи різні доступні ресурси та дані, аналіз діаграми Парето може допомогти вам ефективно визначити пріоритети вашого бізнесу. Використання цих діаграм не обмежується певною галуззю; він застосовний у найрізноманітніших сферах. Деякі з його застосувань включають:

 • Визначення областей, звідки надходить найбільше проблем із якістю бізнес-продуктів чи послуг.
 • Вивчення та залучення більших облікових записів клієнтів для максимізації продажів.
 • Вирішення проблем зі скаргами на послуги або продукти шляхом аналізу виникнення та частоти виникнення проблеми.
 • Пріоритетність ключових сфер, де бізнес потребує негайного вдосконалення, щоб задовольнити клієнтів або ділових партнерів.
 • Вивчення бізнес-можливостей, таких як аналіз основних причин фінансування та основних причин великого трафіку для бізнесу тощо.

Розглянемо приклад, щоб краще зрозуміти використання діаграми Парето. Він ідеально підходить для керівників проектів, якщо вони хочуть:

 • Визначте 20% завдань, які впливатимуть на проект. Відповідно до їх більшого чи меншого впливу, вони можуть бути пріоритетними пізніше.
 • Визначте 20% завдань, на виконання яких знадобиться більша частина часу. Тож керівник проекту може виділити більше часу на виконання цих завдань.
 • Визначте 20% ризиків або наслідків з найбільшим впливом на бізнес. Після цього визначення вони можуть підготувати план усунення впливу цих ризиків.

Як створити діаграму Парето?

Ось етапи створення діаграми Парето.

 • Визначте конкретні категорії різних причин або факторів і згрупуйте їх відповідно до цих категорій.
 • Виберіть правильний тип вимірювання, тобто вартість, частоту або кількість.
 • Наступні кроки передбачають визначення часу, наприклад тижня, дня чи години.
 • Для кожної категорії причин або факторів використовуйте зібрані дані та обчисліть проміжні підсумки.
 • Тепер побудуйте бруски так, щоб найвищий брусок був ліворуч, а найменший – праворуч.
 • Для кожної категорії проміжних підсумків обчисліть відсоток шляхом ділення на суму всіх значень категорії.
 • Вам потрібно обчислити кумулятивні суми зліва направо, а потім намалювати лінійний графік. Це представлятиме суми у відсотках.

Ось кілька найкращих інструментів для створення діаграми Парето.

Візуальна парадигма

Візуальна парадигма пропонує онлайн-конструктор діаграм Парето, який швидко аналізує ваші дані та перетворює їх на діаграму Парето. У ньому є кілька шаблонів діаграм, які можна налаштувати, щоб додати свої персональні дані. Він пропонує вам велику колекцію значків і фотографій, щоб додати пікантності вашому дизайну. За допомогою інструментів перетягування ви можете легко налаштувати значення діаграми.

Колекція VisualParadigm містить понад 50 професійних різновидів діаграм, які ви можете вибрати для свого проекту. Це також дозволяє застосувати відповідні ефекти до вашої діаграми відповідно до вашого бренду. За допомогою цього інструменту створення діаграм Парето ви можете легко публікувати, завантажувати та ділитися своєю діаграмою в Інтернеті.

Mathcracker

Mathcracker це графічний інструмент, який допоможе вам будувати діаграми Парето онлайн. Вам просто потрібно ввести дані в текстові поля, надані на цьому порталі. На основі даних, які ви введете, він за секунди створює діаграму.

Його онлайн-інтерфейс має три текстові поля, у які можна ввести свої дані. У першому текстовому полі необхідно ввести дані у вигляді значень, розділених комою. У другому текстовому полі вас просять ввести категорії, розділені комами. Третє текстове поле призначене для заголовка. Перше поле є обов’язковим для створення діаграми Парето. Інші два поля необов’язкові.

ЧартЕкспо

ЧартЕкспо доступний для завантаження у двох версіях. Один призначений для візуалізації даних із Google Таблиць, а другий – для MS Excel. Обидві версії оплачуються з щомісячною платою. Ви можете спробувати будь-яку з цих двох версій протягом 7-денного пробного періоду.

За допомогою інструмента ChartExpo ви можете легко візуалізувати дані у форматі діаграми Парето, щоб отримати допомогу в прийнятті рішень. Ви можете легко налаштувати свої діаграми та опублікувати їх у блогах, на веб-сайтах тощо. Він інтерпретує ваші таблиці Google або дані Excel і створює діаграму Парето за кілька кліків.

Qtcharts

Qtcharts це простий у використанні інструмент для побудови діаграми Парето, який дозволяє вводити дані онлайн і миттєво створювати діаграми. Цей онлайн-інструмент містить попередньо визначені поля, у які потрібно додати свої дані.

Qtcharts також пропонує програмне забезпечення для комп’ютерів і мобільних пристроїв, яке можна завантажити, щоб допомогти вам створювати діаграми. Це програмне забезпечення доступне безкоштовно та пропонує найпростіший спосіб швидкого створення діаграм без водяних знаків.

Творіть

Творіть пропонує чудовий шаблон діаграми Парето, який можна налаштувати відповідно до ваших даних. Шаблон діаграми доступний у вигляді діаграми, яку можна редагувати за допомогою зручного редактора діаграм. Це дозволяє експортувати результуючу діаграму в декілька форматів зображень.

Щоб редагувати цей шаблон діаграми Парето, зареєструйтеся в Creately або просто увійдіть, якщо ви вже є користувачем. Тепер вам потрібно відредагувати шаблон із власними значеннями, і ваша діаграма готова до завантаження.

Висновок

Діаграми Парето можуть бути дуже ефективними для покращення бізнес-обмежень і виявлення можливостей. Створення діаграм Парето більше не складе клопоту, якщо ви виберете ці ефективні інструменти. Отже, використовуйте ці фантастичні інструменти та найефективніше візуалізуйте дані.

Вам сподобалось читати статтю? Як щодо того, щоб поділитися зі світом?

  6 найкращих брокерів повідомлень для сучасних програм