Як створити в кімнаті настрій за допомогою розумного освітлення

Categories:

Колір може впливати на ваш настрій. Підприємства витрачають тисячі доларів щороку досліджуючи, які кольори декору спонукатимуть клієнтів скинути найбільше тіста, коли вони проходять через двері. Ви також можете використовувати цей розумовий трюк, щоб створити настрій у кімнаті лише кольором вашого світла.

Холодно чи Тепло? Кожен має своє місце

Розумне освітлення доступне в різних кольорах, що дозволяє змінити колір кімнати відповідно до ваших потреб. Наприклад, «холодніше» освітлення робить когось більш продуктивним і зосередженим і найкраще підходить для офісу. Ось чому так багато офісних будівель використовують жорстке флуоресцентне освітлення.

З іншого боку, «тепліше» освітлення, як-от свічки або верхнє освітлення в ресторанах, сприяє відчуттю розслаблення.

Ви можете налаштувати колір освітлення у вашому домі, щоб змінити свій настрій, але спочатку ви повинні зрозуміти, як працює психологія кольору. Після цього залишається просто змінити освітлення відповідно до ваших потреб.

Психологія кольору

Психологія кольору – це обширна і складна область, причому наука про це не є остаточною. Проте, якщо ви хочете спробувати, ось кілька основ, які слід пам’ятати:

  Як вставити PDF-файл в Excel

Червоний є пов’язані з владою: Він може допомогти стимулювати ваш апетит, що робить його ідеальним кольором для кухні або їдальні. З точки зору освітлення, це забезпечує відчуття невідкладності. У менш інтенсивних відтінках він може допомогти розслабитися.
Синій заспокійливий: незважаючи на те, що він порушує циркадний ритм, м’яке блакитне світло може бути корисним в офісах і на робочих місцях як прискорювач продуктивності.
Фіолетовий допомагає стимулювати творчі здібності: якщо ви художник, письменник, дизайнер чи фотограф або просто вирішуєте складну проблему, м’яке фіолетове освітлення може допомогти.
Зелений спричиняє найменше напруження очей: це було б ідеально у спальні чи вітальні, щоб заспокоїти вас, коли ви відпочиваєте та переглядаєте улюблений серіал.
Помаранчевий і жовтий асоціюються зі сходом сонця: обидва ідеальні для м’якого освітлення вранці, коли ви готуєтеся заохочувати відчуття щастя і задоволення.

Звичайно, існують і колірні температури світла. Наприклад, холодний білий має блакитний відтінок, який стимулює концентрацію та пильність, але може порушити ваш цикл сну. Теплий білий колір — ідеальний варіант для розслаблення та відпочинку перед сном, але не найкращий вибір для офісу.

  Як використовувати спарклайни в Google Таблицях

Як створити в кімнаті настрій за допомогою розумного освітлення

Philips Hue та подібні розумні світильники дозволяють змінювати колір світла в кімнаті на льоту. Налаштування конкретних сцен дозволяє викликати ті самі налаштування одним натисканням кнопки.

Ми продемонструємо, як це зробити за допомогою освітлення Philips Hue, але ви можете використовувати будь-яку розумну систему освітлення, яка пропонує кольори, які можна налаштувати.

Для цього вам знадобиться додаток Philips Hue на вашому мобільному пристрої, Hue Bridge і принаймні одна лампочка Hue з кольором. Відкрийте програму Philips Hue. У нашому прикладі вже створено три кімнати, але ваша буде виглядати по-різному залежно від планування вашого будинку. Виберіть одну з кімнат.

Після вибору кімнати з’являється колірне коло.

Ви можете переміщати вказівник навколо колеса, щоб вибрати потрібний колір і відтінок. Крім того, якщо ви торкнетеся значка палітри художника у верхньому правому куті, ви можете вибрати з серії попередньо встановлених сцен. Якщо в кімнаті є кілька лампочок, кожна з них буде відображати інший колір як частина сцени.

  Найкращі жарти, ігри та писанки для Google Assistant

Ви також можете створити власну сцену. Для цього просто натисніть «Нова сцена» у верхньому лівому куті. На наступному екрані введіть назву для вашої сцени та виберіть кольори, які ви хочете додати до неї.

Цей інструмент особливо потужний; Ви навіть можете вибрати зображення та запропонувати вашій сцені включити її кольори навколишнього середовища. Існує кілька попередньо встановлених зображень, але ви також можете вибрати одне зі своєї камери.

На додаток до основних функцій, які пропонують лампи Philips Hue, є також деякі експериментальні функції Hue Labs. Ця платформа дозволяє власникам Philips Hue використовувати ранні функції прототипу, як-от можливість мерехтіння світла, як свічка.

Якщо ви хочете побачити доступні параметри, просто натисніть «Дослідити» внизу екрана, а потім торкніться «Лабораторії відтінку».

Торкніться

Philips Hue надає потужну платформу налаштування, за допомогою якої люди можуть створювати настрій у своїх домівках за допомогою розумного освітлення, але вона не єдина. Люди з освітленням LIFX можуть отримати доступ до багатьох подібних функцій, а також до тих із освітленням Sengled, Tradfri або GE.