Як створити віртуальну машину KVM в Ubuntu

Вам потрібна віртуальна машина KVM в Ubuntu, але не знаєте з чого почати? Як виявилося, додаток Gnome Boxes дозволяє легко налаштувати віртуальну машину KVM в Ubuntu. У цьому посібнику ми покажемо вам, як це зробити!

Віртуальна машина KVM в Ubuntu

Як створити віртуальну машину KVM в Ubuntu – Gnome Boxes

Найпростіший і найшвидший спосіб створити віртуальну машину KVM в Ubuntu – це інструмент Gnome Boxes. Ця програма знімає головний біль із налаштування середовища KVM в Linux, роблячи майже все за користувача.

Тим не менш, програма Gnome Boxes, хоча і є чудовою, не попередньо встановлена ​​в Ubuntu. Отже, перш ніж ми розглянемо, як створити будь-що за допомогою програми, нам потрібно розглянути, як встановити її на Ubuntu.

Встановити через програмне забезпечення Ubuntu

Якщо ви звичайний користувач Ubuntu, ви, можливо, віддасте перевагу встановлювати програмне забезпечення через програму Ubuntu Software, а не мати справу з терміналом. Щоб встановити Boxes через програмне забезпечення Ubuntu, виконайте наступне.

Спочатку запустіть програмне забезпечення Ubuntu, натиснувши Win, знайшовши «Ubuntu Software» та відкрийте програму з помаранчевим значком сумки для покупок. Відкривши його, знайдіть поле пошуку у верхньому лівому кутку та клацніть на ньому мишею.

У полі пошуку введіть «Gnome Boxes» і натисніть клавішу Enter. Програма Gnome Boxes має бути першим результатом пошуку. Клацніть на ньому мишею, щоб отримати доступ до сторінки програмного забезпечення.

На сторінці програмного забезпечення Gnome Boxes знайдіть кнопку «Встановити» та клацніть її мишею, щоб почати інсталяцію Boxes в Ubuntu. Це має зайняти лише пару секунд.

Встановити через термінал

Якщо ви використовуєте Ubuntu і любите термінал, ви можете швидко запустити програму Gnome Boxes за допомогою командного рядка. Щоб почати, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Ubuntu, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши «Термінал» у меню програми.

Коли вікно терміналу відкриється та готове до роботи, скористайтеся командою apt install, щоб встановити пакет «gnome-boxes» на свій комп’ютер. Ця установка займе всього пару секунд.

sudo apt install gnome-boxes

Встановити через Flatpak

Gnome Boxes також доступний як пакет Flatpak у магазині додатків Flathub. Отже, якщо ви віддаєте перевагу Flatpak тому, що входить до складу Ubuntu, ви можете швидко змусити його працювати. Для початку вам потрібно буде встановити середовище виконання Flatpak на Ubuntu.

Щоб встановити середовище виконання Flatpak, дотримуйтесь цього посібника з цього питання. Коли ви завершите налаштування середовища виконання Flatpak для Ubuntu, вам потрібно буде ввімкнути магазин додатків Flathub за допомогою команди нижче.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Нарешті, ви можете встановити програму Gnome Boxes із магазину програм Flathub, скориставшись такою командою встановлення flatpak.

sudo flatpak install flathub org.gnome.Boxes

Як створити віртуальну машину KVM в Ubuntu – Налаштування віртуальної машини

Спочатку відкрийте Gnome Boxes на робочому столі Ubuntu. Відкривши його, натисніть символ + у лівому кутку. Натиснувши цю кнопку, з’явиться меню «Створити віртуальну машину».

У цьому меню знайдіть меню «Пропоновані завантаження». У цій області ви можете завантажити Red Hat Enterprise Linux, Fedora, а також Fedora Silverblue. Крім того, якщо ви хочете завантажити іншу ОС, знайдіть «Виберіть джерело ОС» ​​та виберіть параметр «Завантаження операційної системи», щоб завантажити будь-яку ОС безпосередньо в Gnome Boxes.

Коли ви виберете завантаження, Gnome Boxes покаже панель завантаження. Потім він спробує завантажити програмне забезпечення на ваш комп’ютер. Майте на увазі, що це завантаження займе деякий час, оскільки більшість операційних систем мають розмір у кілька гігабайт.

Після завершення процесу завантаження з’явиться вікно «Переглянути та створити». У цьому вікні Gnome Boxes відобразить конфігурацію за замовчуванням для вашої віртуальної машини KVM в Ubuntu. Знайдіть і натисніть кнопку «Створити», щоб створити віртуальну машину.

Після вибору кнопки «Створити» ваша віртуальна машина KVM миттєво запуститься. Звідси вам потрібно буде пройти процес встановлення, щоб встановити ОС віртуальної машини KVM на Gnome Boxes.

Після завершення встановлення перезавантажте його. Після перезавантаження не соромтеся вимикати його.

Як створити віртуальну машину KVM в Ubuntu – доступ до віртуальної машини

Звідси, коли ви хочете отримати доступ до віртуальної машини, просто клацніть її в Gnome Boxes, щоб запустити її. Коли ви клацнете на піктограмі віртуальної машини в Gnome Boxes, вона запуститься і буде готова до використання.

Якщо вам потрібно отримати доступ до інших функцій у віртуальній машині, натисніть на меню поруч із кнопкою згортання. Він розкриває багато корисних функцій, які можуть додати до роботи віртуальної машини KVM.