Як створити вокальні відрізки у вашій DAW

| | 0 Comments| 11:19 PM
Categories:

Вокальні фрагменти — це термін, який використовується для опису коротких, нарізаних фрагментів вокальних аудіофайлів або зразків. Вони часто зустрічаються в EDM та інших музичних жанрах, оскільки додають різноманітні та бажані текстури.

Багато з найбільш привабливих і популярних електронних треків включають вокальні відриви як центральну функцію. Ми покажемо вам деякі з найкращих способів знайти або записати гарний вокал, щоб нарізати його, і як відредагувати його в вражаючі вокальні функції.

Виберіть зразки вокалу для нарізки

Першим кроком у створенні вокальних відрізків є, звичайно, вибір правильного аудіозапису або зразка для нарізки. Як правило, вокальні зразки, які добре працюють як вокальні відрізки, мають певні тональні риси. Вони часто складаються з наступного:

  • Рівний тон із невеликим вібрато чи нальотом.
  • Відкриті голосні звуки.
  • Мало або взагалі немає приголосних.

Пам’ятайте, що ці риси служать лише загальним орієнтиром, і вам слід поекспериментувати, щоб побачити, які звуки та ефекти ви можете створити поза нормою. Давайте розглянемо різні методи, які можна застосувати для джерела правильних зразків голосу.

Запишіть власні вокальні зразки

Запис власного вокалу для використання як вокальних семплів є найекономічнішим способом створення вокальних відрізків. Не хвилюйтеся, якщо ваш співочий голос не викликає жодних сумнівів, деякі вокальні зразки справді не потребують вокального навчання чи досвіду. Якщо ви коли-небудь були у стоматолога й успішно склали тест, коли вам сказали сказати «ааа», тоді ви більш ніж здатні самостійно вимовляти деякі базові вокальні відрізки.

Тепер, коли ви намагаєтеся створити власні записи голосу, важливо мати пристойний мікрофон. Якщо у вас обмежений бюджет, ознайомтеся з найкращими USB-мікрофонами для створення звуку; якщо вам потрібно інвестувати трохи більше, подивіться, який студійний мікрофон вам найкраще підійде. Якщо ви не використовуєте USB-мікрофон, пам’ятайте, що вам знадобиться вхідний монітор для підключення всього вашого обладнання.

  Як створити кінематографічні фотографії в Google Photos

Після того, як ви встановите темп проекту в DAW, запишіть деякі базові голосні звуки з однієї або двох нот. Якщо ви користуєтеся Mac, ви можете легко записати свій вокал у GarageBand. Пізніше ми розглянемо інструменти плагінів, які можна використовувати для очищення цих основних вокальних записів.

Використовуйте фрагменти записаного вокалу

Одним із найпоширеніших методів створення вокальних відрізків є перегляд наявного запису вокалу. Наприклад, куплет, приспів або бридж раніше записаного вокалу.

Цей метод може бути обмеженим, оскільки ви, можливо, не навчалися як співак або не мали можливості записувати інших вокалістів. Якщо ви можете переглянути наявні вокальні записи, то спробуйте знайти сегменти, тонально узгоджені з використанням голосних звуків. Збільште масштаб сигналу, щоб краще визначити та вибрати потрібний вам сегмент.

Використовуйте готові вокальні зразки

Автор зображення: Зрощення

Якщо особисто записаний вокал, створений вами або іншим вокалістом, непридатний, ви можете скористатися Інтернетом, щоб знайти кілька готових до використання зразків сторонніх розробників. Подивіться на найкращі веб-сайти для зразків аудіо, де ви можете звузити пошук за допомогою фільтрів. Зазвичай ви можете вказати темп (BPM) і навіть тональність.

Пам’ятайте, що ви можете вибрати або готові до використання вокальні фрагменти, або мелодичні та ліричні вокальні лінії, які потім можна перетворити на вокальні фрагменти.

Як відредагувати та нарізати свій вокал

Отримавши перед собою хорошого кандидата для вокального відсіку, продублюйте область аудіо, щоб бути безпечними, а потім виріжте весь зайвий звук навколо звуку, який ви шукаєте. Загальне емпіричне правило під час редагування вокалу у вокальні відрізки полягає в тому, щоб остаточна нарізана версія була красивою та короткою.

Пам’ятайте про те, що початок і кінець кожної аудіообласті потрібно зменшувати, щоб уникнути вискакувань і клацань. Якщо ви користувач Logic Pro, подивіться, як за секунди зменшити звук.

  Як видалити все форматування з тексту буфера обміну за допомогою комбінації клавіш

Щоб виправити будь-які помилки синхронізації, збільште форму хвилі аудіообласті, яку ви хочете використовувати, і переконайтеся, що початок вокального фрагмента вирівняно відповідно до сітки та такта у вашій DAW. Увімкніть функцію прив’язки до сітки, доступну в більшості DAW, щоб швидко вирівняти ваші області відповідно до сітки.

Якщо на початку вашого аудіофайлу є дихання або тиша, то ваш аудіосемпл залишиться поза часом. Виправте це, видаливши будь-яку непотрібну тишу з початку вокальних зразків.

Ви можете максимізувати використання прив’язки до сітки, встановивши конкретні поділки нот, до яких прив’язуватимуться ваші звукові області. Це не тільки забезпечує вирівнювання темпу, але й дозволяє легко експериментувати з різними розташуваннями вокальних відрізків. Наприклад, налаштуйте аудіорегіони так, щоб вони прив’язувалися до кожної поділки долі або 16-ї ноти (1/16), а потім ви зможете легко спробувати нові синхронізації для своїх вокальних семплів, ідеально узгоджуючи їх із темпом вашого проекту.

Експерименти неминуче дадуть захоплюючі результати. Ви також можете використовувати Flex Time у Logic Pro, щоб швидко налаштувати та вирівняти свою вокальну партію.

Потім ви можете придумати та втілити мелодійну ідею, поекспериментувати з різними комбінаціями голосних звуків, ритму та висоти або поєднати ці методи. Вокальні зразки, які включають кілька ритмів і висоти, часто можуть бути розбиті на складові частини, наприклад, окремі ноти або голосні звуки. Потім їх можна з’єднати разом новими способами.

Це може означати, що останні дві ноти вашого вокального зразка повторюються в кінці, або перша нота повторюється швидко як ефект заїкання в перехід. Експериментуйте як з простими, так і з більш складними комбінаціями, поки не знайдете те, що залишиться з вами.

Використовуйте ефекти для свого частого вокалу

Серед найкорисніших ефектів, які можна використовувати для вокальних відрізків, – плагіни для зміни висоти та форманти.

  Як отримати темний режим для всіх веб-сайтів на Mac

Ви можете використовувати Flex Pitch у Logic Pro, щоб відрегулювати висоту заданого звукового зразка. Плагін Sampler від Logic може робити те саме, але коригування висоти призведе до зміни швидкості. Більшість DAW нададуть плагін для зміни висоти звуку, який варто спробувати. Поекспериментуйте зі збільшенням/зниженням семплу на октаву (12 півтонів) та іншими значеннями гармонічної ноти відносно тональності вашого проекту.

Зсув форманти змінює гармонійний зміст даного тону, і може зробити ту саму ноту звучаючою, ніби її співає бурундук або найглибший голос. Це може зробити сегмент чоловічого голосу більш жіночним, і навпаки. Різні налаштування форманти можуть призвести до досить нелюдських, спотворених голосових звуків, які часто служать високоякісними звуковими ефектами. Soundtoy Little AlterBoy є одним із найкращих плагінів для зміни тону та форманти.

Не забудьте еквалайзерувати свої вокальні зразки та застосувати деякі ефекти вокальної реверберації для додаткового відчуття глибини та простору. Якщо ви хочете додати додаткову гостроту своєму голосу, ознайомтеся з різними типами спотворення звуку. Тип і інтенсивність цих ефектів і будь-яких інших, які ви розміщуєте, повинні відповідати загальному стилю та звуковим цілям вашого проекту.

Створюйте яскраві вокальні текстури

Вокальні відрізки — це музичний компонент і текстура, які можуть істотно покращити привабливість і якість ваших аудіопроектів. Після того, як ви вибрали кілька відповідних вокальних семплів, щоб нарізати їх із власних записів або семплів сторонніх розробників, настав час оживити їх.

Перетворіть свої зразки на короткі кліпи, включаючи відкриті голосні звуки та затухання. Потім додайте деякі ефекти, а також зсув висоти та форманти для різноманітних тонів і кольорів. Експериментуйте з різними мелодичними і ритмічними поєднаннями, і ваші творіння можуть перетворитися на щось незабутнє.