Як створити блок-схему в Word

Categories:

Microsoft Word надає вбудовані інструменти для створення та впорядкування різних типів блок-схем. Ви можете створити власну блок-схему, використовуючи різні фігури та SmartArt. Ось як це зробити.

Створення блок-схеми в Word

Під час роботи з фігурами в будь-якій програмі Office завжди корисно використовувати лінії сітки, щоб переконатися, що все має розмір і правильно розміщено. Щоб лінії сітки відображалися, перейдіть на вкладку «Перегляд» і поставте прапорець «Лінії сітки».

Тепер ваші лінії сітки з’являться у вашому документі Word.

Далі перейдіть на вкладку «Вставка», а потім натисніть кнопку «Фігури» (ми розглянемо SmartArt пізніше).

У спадному меню відображається велика бібліотека фігур, з яких ви можете вибрати. Тут ми зосередимося на двох речах — з’єднувачах у групі «Лінії» вгорі та фігурах у групі «Блок-схема» внизу.

Перш ніж продовжити, важливо зрозуміти цільове призначення фігур. Можливо, ви захочете прочитати цей вичерпний список, де детально описано значення фігур блок-схем, але ось короткий огляд основ.

  Відтворюйте музику з будь-якої папки або вашої музичної бібліотеки у Firefox

Прямокутник: використовується для кроків процесу.
Діамант: використовується для відображення точок прийняття рішень.
Овал: Використовується як фігура термінатора, що вказує на початок і кінцеву точки процесу.

Якщо навести курсор на будь-яку з фігур у спадному меню, з’явиться текстова підказка, яка показує призначення фігури.

Давайте вставимо нашу першу фігуру. Повернувшись до меню фігур, виберіть фігуру, яку ви хочете використовувати на блок-схемі. Оскільки це наша перша фігура, яка використовується на блок-схемі, ми будемо використовувати овальну форму.

Вибравши фігуру, ви помітите, що ваш курсор перетвориться на перехрестя. Щоб намалювати фігуру, клацніть і перетягніть.

Після малювання фігури ви помітите, що з’являється нова вкладка «Формат» з командами, які дозволяють форматувати фігуру, змінювати контур і колір заливки тощо.

Щоб вставити текст усередину фігури, виділіть фігуру та почніть вводити.

Давайте вставимо іншу фігуру, а потім з’єднаємо дві фігури. Ми додамо прямокутник, щоб позначити іншу частину процесу. Повторіть наведені вище дії, щоб вставити фігуру.

  Як на льоту налаштувати свою адресу Gmail

Щоб з’єднати дві фігури, поверніться до меню фігур і виберіть потрібний з’єднувач. Для цього прикладу ми будемо використовувати просту стрілку.

Вибравши стрілку, клацніть центральний маркер на першій фігурі, а потім, утримуючи кнопку миші, перетягніть до центрального маркера наступної фігури.

Як і у випадку з фігурами, ви також можете відформатувати стрілку з різною шириною ліній, кольорами тощо.

Якщо ви плануєте використовувати один і той же формат рядка для всієї блок-схеми, клацніть правою кнопкою миші вставлений рядок після того, як ви його відформатували, і виберіть «Встановити як рядок за замовчуванням». Ви також можете зробити це за допомогою фігур.

Створення блок-схеми за допомогою SmartArt

Окрім використання фігур для створення блок-схеми, у SmartArt також є кілька досить зручних параметрів. Перейдіть на вкладку «Вставка», а потім натисніть кнопку «SmartArt».

  Як переглянути всі фотографії, надіслані через ланцюжок розмови iMessages

У вікні Виберіть графік SmartArt виберіть категорію «Процес» ліворуч, виберіть тип процесу (тут ми використовуємо параметр «Процес акцентування зображення»), а потім натисніть «ОК».

Ця графіка SmartArt розроблена спеціально для деталізації процесу. Він групує фігури для додавання фотографій (1) і тексту (2).

Введіть відповідну інформацію. Якщо вам не потрібен конкретний об’єкт, ви можете позбутися від нього, виділивши його та натиснувши клавішу Delete. З іншого боку, якщо ви можете скопіювати об’єкти, якщо вам потрібно додати додаткову інформацію.