Як створити базовий том LVM в Linux

Categories:

LVM (також відомий як керування логічними томами) — це чудовий спосіб, яким користувачі Linux можуть розширювати, зменшувати та змінювати розділи на жорстких дисках у режимі реального часу, без необхідності відключати файлову систему. У цьому посібнику ми розкриємо таємницю LVM. Ми розповімо, як налаштувати базовий том LVM в Linux, як створити групу томів та багато іншого!

Перш ніж ми почнемо

У цьому посібнику ми розглянемо, як створити базову установку LVM. Створення тому LVM передбачає стирання даних, тому перш ніж почати, створіть резервну копію системи.

Існує багато різних способів створити резервну копію системи в Linux. Якщо ви не знаєте, як його створити, перегляньте Deja-Dup. Це дозволяє користувачам створювати резервну копію та завантажувати її в Інтернет або мережевий сервер.

Встановіть LVM2

Тепер, коли ви зробили резервну копію, настав час встановити програмне забезпечення LVM. Відкрийте термінал і введіть інструкції з встановлення, які відповідають вашій операційній системі.

Ubuntu

sudo apt install lvm2*

Debian

sudo apt-get install lvm2*

Arch Linux

sudo pacman -S lvm2

Fedora

Fedora активно використовує керування логічними томами, тому є велика ймовірність, що пакет LVM2 та утиліти вже є на вашому комп’ютері. Проте, якщо ви не впевнені та все одно хочете його встановити, команда:

sudo dnf install lvm2*

OpenSUSE

sudo zypper install lvm2

Підготуйте свої пристрої

Отже, ви в живому середовищі. Звідси відкрийте панель Ubuntu, натиснувши клавішу Windows. Потім натисніть на поле пошуку, введіть «Термінал» і натисніть Enter, щоб запустити його.

  Падіння Макса Пейна в Linux

У терміналі отримати root-доступ. Отримання root є критичним, оскільки неможливо взаємодіяти з томами LVM без root.

sudo -s

Отримавши root-доступ, підтвердьте його, ввівши команду whoami. Якщо вихідним є «root», у вас є root-доступ.

whoami

Відкрийте жорсткий диск, на якому ви хочете створити LVM, за допомогою редактора розділів cfdisk.

Примітка: змініть sdX на диск, який ви плануєте використовувати. Перевірте lsblk для отримання додаткової інформації.

cfdisk /dev/sdX

Виділіть кожен із розділів на диску за допомогою клавіш зі стрілками вгору/вниз. Потім за допомогою клавіш зі стрілками вліво/вправо виділіть опцію «Видалити». Натисніть Enter, щоб підтвердити видалення. Робіть це до тих пір, поки всі розділи на диску не зникнуть і він не стане порожнім.

Коли всі розділи зникнуть, за допомогою клавіш зі стрілками вліво/вправо знайдіть «Новий» і натисніть його, щоб створити новий розділ.

Після вибору «Новий» вам буде запропоновано створити новий розділ. Використовуйте весь жорсткий диск. Наприклад, якщо диск, на якому я хочу налаштувати LVM, має 18 ГБ, я вводжу «18G» у підказці тощо.

  8 найкращих програм для Linux для спільного використання робочого столу

Виділіть «основний», коли запитають, і ще раз натисніть Enter на клавіатурі. Потім виділіть опцію «Тип» і виберіть Linux LVM.

Завершіть процес розбиття, виділивши «Записати». Виберіть «Вийти», щоб вийти з Cfdisk.

Налаштуйте фізичний том LVM

Перш ніж ми зможемо створити логічні томи LVM та відформатувати їх, ми повинні створити фізичний том LVM. Створення томів LVM в Linux виконується за допомогою інструмента pvcreate.

У терміналі запустіть команду pvcreate для розділу LVM на диску, який ви хочете використовувати для LVM. У цьому прикладі літера диска – /dev/sdb.

pvcreate /dev/sdb1

Запуск команди pvcreate поверх розділу /dev/sdb1 створює новий фізичний том LVM. Ми можемо підтвердити це, запустивши:

lsblk

Створіть групу томів LVM

Тепер, коли ми налаштували фізичний том LVM, наступним кроком є ​​створення групи томів LVM. Щоб створити новий VG, перейдіть до терміналу та виконайте таку команду vgcreate. Не забудьте замінити /dev/sdb1 на розділ LVM.

Примітка: у цьому прикладі наша група томів LVM називається LVM1. Якщо вам не подобається ця назва, сміливо змінюйте її на інше.

vgcreate -s 16M lvm1 /dev/sdb1

Якщо команда вище буде успішною, наша група томів LVM1 готова до роботи.

Налаштуйте логічні томи LVM

Логічні томи – це місця, де всі дані зберігаються в LVM. Щоб створити новий логічний том у вашому LVM, скористайтеся командою lvcreate.

  Як проаналізувати використання жорсткого диска в Linux за допомогою Qdirstat

Наприклад, щоб створити логічний том розміром 2 ГБ, ви повинні зробити:

lvcreate -L 2G -n lvm1a lvm1

Повторіть цей процес, щоб створити необхідну кількість томів. Основний синтаксис створення логічних томів:

lvcreate -L somenumberG -n logicalvolumename logicalvolumegroup

Коли ви задоволені розміром вашого нового логічного розділу LVM, настав час відформатувати його. Так, наприклад, щоб відформатувати наш новий розділ на 2 ГБ з міткою «LVM1A».

Спочатку вставте компакт-диск у каталог /dev/mapper і знайдіть мітку логічного розділу, який ми хочемо відформатувати. У нашому прикладі це /dev/mapper/lvm1-lvm1a.

cd /dev/mapper
ls

Щоб відформатувати том, виконайте таку команду як root:mkfs.ext4 /dev/mapper/lvm1-lvm1a

Після завершення форматування отримайте доступ до нового тома LVM, виконавши наступні команди з правами root.

Примітка: якщо ви створюєте кілька томів, замініть lvm1-lvm1a на те, що ви знайдете в /dev/mapper.

mkdir /mnt/vfs/
mount /dev/mapper/lvm1-lvm1a /mnt/vfs/
cd /mnt/vfs/