Як стати сертифікованим хмарним архітектором

Хмарні архітектори є важливими для створення обчислювальних стратегій у будь-якому віртуальному середовищі, включаючи, але не обмежуючись, хмарним проектуванням, керуванням, безпекою та моніторингом.

Що таке хмарний архітектор?

Розділ нижче допоможе вам досягти своєї мети, якщо ви шукаєте детальну інформацію про хмарних архітекторів, їхні роботи та обов’язки, а також готуєтеся отримати сертифікат хмарного архітектора.

Професіонал, який створює, будує та обслуговує хмарні обчислювальні системи, є хмарним архітектором. Масштабованість, безпека, інфраструктура та зберігання даних є одними з технічних аспектів хмарних обчислень, оскільки хмарні архітектори є експертами.

Вони досконало розуміють віртуалізацію, аналітичне програмне забезпечення, мови кодування, мережеві технології та розробку програмного забезпечення.

Він відповідає за комплексне планування, створення та застосування стратегії хмарних обчислень компанії.

Вони співпрацюють з усіма підрозділами компанії, від ІТ до бізнесу, щоб гарантувати, що хмарна інфраструктура задовольняє вимоги галузі.

Вони добре розбираються як у хмарних технологіях, так і в бізнес-операціях, які вони підтримують.

Найкращі хмарні товари та послуги обирають хмарні архітектори у співпраці з постачальниками та групою інженерів, щоб задовольнити потреби підприємства.

Розробники та хмарні архітектори працюють разом, щоб забезпечити сумісність створених ними програм із хмарним середовищем.

Посадові обов’язки

Незважаючи на те, що хмарний архітектор відповідає за створення, розгортання та керування хмарними рішеннями, давайте розглянемо деякі конкретні роботи та обов’язки, які вони повинні виконувати:

 • Складіть плани успішної інтеграції технологій хмарних обчислень.
 • Створіть інструкції та правила для забезпечення безпеки та надійності систем хмарних обчислень.
 • Підтримка безпеки, надійності та відповідності хмарних систем за допомогою керування та моніторингу.
 • Розробляйте залучення хмарної стратегії, розгортання хмари, а також дії з міграції в хмару за потреби.
 • Потрібно співпрацювати з іншим ІТ-персоналом для забезпечення ефективної роботи, безпечного зберігання даних і продуктивності мережі.
 • Впровадження заходів безпеки та спостереження за ними, керування хмарними службами та забезпечення найкращої роботи хмарної інфраструктури.
 • Здатність створювати хмарні рішення, спеціально адаптовані до вимог клієнта.
 • Відповідає за діагностику, аналіз і вирішення проблем із хмарними системами.
 • Відповідає за допомогу у встановленні процедур і процесів, які гарантують дотримання найкращих практик під час використання хмари.
 • Хмарні архітектори повинні бути добре обізнані з останніми технологічними досягненнями та тенденціями ринку, а також мати аналітичне мислення та навички вирішення проблем.

Далі обговоріть необхідні навички, щоб стати хмарним архітектором.

Необхідні попередні навички

Створення, планування та підтримка хмарних обчислювальних систем для бізнесу входять до компетенції хмарних архітекторів. Це надзвичайно важливо в сучасну комп’ютерну еру, коли компанії в основному покладаються на хмарні технології.

Щоб досягти успіху, хмарні архітектори повинні досконало розуміти багато елементів апаратного та програмного забезпечення, таких як мережа, сховище, віртуалізація та безпека, які входять у систему хмарних обчислень.

Оскільки вони повинні пропонувати своїм клієнтам надійні та доступні рішення, вони також повинні мати хороші здібності до вирішення проблем і здатність планувати.

Хмарні архітектори часто мають освіту в галузі інформатики чи інженерії та знають про найкращі практики хмарних обчислень.

Вони повинні перевести бізнес-цілі й завдання організації в хмарне рішення, яке задовольняє ці вимоги. Усунення несправностей і вирішення проблем, що виникають у хмарному середовищі, є додатковими навичками, якими повинні володіти хмарні архітектори.

Сертифікати

У цьому розділі розглядатимуться різні організації, які пропонують сертифікацію для того, щоб стати хмарними архітекторами.

Сертифікат Microsoft: експерт з розробки рішень Azure

Сертифікація Microsoft Azure Solutions Architect Expert надає людям знання та вміння створювати та впроваджувати рішення, які використовують Microsoft Azure, платформу хмарних обчислень компанії.

Ця сертифікація, яка є найвищим рівнем у галузі архітектора рішень Azure, вимагає глибокого розуміння особливостей і можливостей рішень Azure.

  Як відсканувати кілька сторінок в одну сторінку PDF?

Професіонали, які бажають продемонструвати своє володіння архітектурою рішень Azure, а також створювати та керувати рішеннями, які використовують платформу Microsoft Azure, повинні отримати цю сертифікацію.

Професіонали, які отримали сертифікат, також матимуть знання та вміння проектувати рішення, створювати та розгортати програми, створювати безпечне середовище та контролювати зберігання даних, мережі та служби додатків.

На додаток до багатьох інших наборів навичок, професіонали з цим сертифікатом компетентні в питаннях безпеки, конфіденційності, масштабованості, аварійного відновлення, мереж і зберігання даних. Щоб максимізувати віддачу від інвестицій, вони також мають навички планування розгортання рішень на основі потреб клієнтів і бізнес-цілей (ROI).

Деталі іспиту

Кандидат має відповідати наведеним нижче вимогам, щоб отримати сертифікацію Microsoft Certified: Azure Solutions Architect Expert.

 • Попередні вимоги: необхідно отримати сертифікат Microsoft Azure Administrator Associate (Іспит: AZ-104).
 • Скласти іспит: Проектування рішень для інфраструктури Microsoft Azure (Іспит AZ-305).
 • Спосіб складання іспиту: іспит, що проходить через Інтернет, або в центрі тестування.

Для отримання додаткової інформації кандидати можуть завантажити посібник з іспиту «Переумови для сертифікації помічника адміністратора Microsoft Azure» (Іспит: AZ-104) і «Проектування рішень для інфраструктури Microsoft Azure» (Іспит AZ-305).

Google Professional Cloud Architect

Сертифікація Google Professional Cloud Architect була створена, щоб допомогти компаніям і людям краще зрозуміти платформу та технологію хмарних обчислень Google.

В отриманні цієї кваліфікації зацікавлені як досвідчені професіонали, так і особи, які тільки починають працювати.

Ця програма має на меті підготувати професіоналів хмарних технологій, які мають знання про проектування, розробку та керування надійними, безпечними та масштабованими програмами та послугами на платформі хмарних обчислень Google.

Щоб стати сертифікованим Google Professional Cloud Architect, особа має скласти іспит із мережевої архітектури, безпеки, керування ресурсами та розробки програм.

Деталі іспиту

 • Тривалість: дві години
 • Формат іспиту: 50–60 запитань із варіантами відповіді та варіантами відповіді
 • Метод іспиту: іспит під наглядом онлайн або в центрі тестування
 • Передумови: немає
 • Рекомендований досвід: три роки досвіду роботи в галузі, включаючи принаймні один рік розробки та керування рішеннями за допомогою Google Cloud.

Повну навчальну програму можна завантажити на цій сторінці Google Professional Cloud Architect.

AWS Certified Solutions Architect – Associate (Іспит – SAA-C03)

Для тих, хто бажає продемонструвати свою майстерність у створенні та управлінні рішеннями на базі AWS, сертифікація AWS Certified Solutions Architect – Associate є дуже популярним іспитом.

AWS — це платформа хмарних обчислень, яка надає користувачам доступ до різноманітних послуг, таких як мережеві, обчислювальні та сховища даних. Крім того, AWS пропонує різноманітні продукти та послуги, які допомагають користувачам керувати своїми хмарними ресурсами.

Це широко визнана сертифікація, яка засвідчує вміння людини розробляти та впроваджувати масштабовані системи на платформі AWS.

Він призначений для того, щоб надати заявникам навички та знання, необхідні для розробки, керування та усунення несправностей хмарних рішень на основі Amazon Web Services (AWS).

Отримання цього сертифіката свідчить про те, що людина може створювати та розгортати системи на платформі AWS, які є високодоступними та економічно ефективними.

Сертифікаційний іспит призначений для людей, які раніше працювали з платформою AWS і мають фундаментальні ідеї хмарних обчислень.

Деталі іспиту

 • Формат іспиту: в іспиті є 65 запитань у розділах з вибором відповідей і відповідями.
 • Тривалість: 130 хв
 • Метод іспиту: іспит під наглядом онлайн або в центрі тестування

Деталі іспиту та його зміст можна завантажити з розділу посібника з іспиту AWS.

Сертифікований професійний архітектор IBM – Cloud v5 (Іспит C1000-118)

Сертифікація IBM Certified Professional Architect – Cloud v5, яка є лідером у галузі, відповідає елітному рівню експертних знань у галузі хмарних обчислень.

Це вимогливе оцінювання, яке перевіряє здібності та досвід кандидатів у сферах, пов’язаних із платформою IBM, таких як інфраструктура хмарних обчислень, розробка та розгортання хмарних додатків, мережа та сховище, безпека та керування хмарою.

Щоб отримати сертифікат, кандидати повинні бути досконало обізнані з екосистемою хмарних обчислень і нюансами хмарної безпеки.

Ті, хто отримав сертифікат, довели свою здатність планувати та створювати комплексні рішення за допомогою спеціальних функцій і сервісів хмарної платформи.

Сертифікація пропонує глибоке розуміння хмарних технологій, включаючи програмне забезпечення як послугу (SaaS), платформу як послугу (PaaS) та інфраструктуру як послугу (IaaS). Він також охоплює віртуалізацію, роботу центрів обробки даних, зберігання та роботу в мережі.

  Захистіть свої веб-програми та API за допомогою G-Core Labs Web Protection

Ця сертифікація IBM охоплює найновіші хмарні технології. Отримавши сертифікат, професіонали можуть розвивати свою кар’єру завдяки визнанню своїх здібностей і досвіду.

Деталі іспиту

 • Кількість питань: 61
 • Кількість питань для проходження: 39
 • Дозволений час: 90 хвилин

Якщо ви бажаєте детально ознайомитися з навчальною програмою IBM Certified Professional Architect – Cloud v5 (екзамен C1000-118), відвідайте сторінку сертифікації IBM.

Oracle Cloud Infrastructure (OCI) Architect-professional (Іспит 1Z0-997-22)

Професійна сертифікація архітектора Oracle Cloud Infrastructure (OCI) є всесвітньо визнаною, провідною в галузі обліковою грамотою. Корпорація Oracle надає службу хмарних обчислень під назвою Oracle Cloud Infrastructure (OCI).

OCI надає різні послуги, включаючи обчислення, зберігання, мережу та розробку додатків, і орієнтований на корпоративних клієнтів. Для ІТ-фахівців, які хочуть підтвердити свою майстерність роботи з платформою, OCI також пропонує програму сертифікації.

Найвищий рівень сертифікації, доступний для цієї платформи від Oracle, — OCI Architect-professional. Одна з найбільш відомих і шанованих кваліфікацій в ІТ-секторі.

Щоб належним чином планувати, створювати та впроваджувати рішення Oracle Cloud Infrastructure, особа повинна володіти навичками, знаннями та компетенціями, які має підтвердити програма сертифікації OCI Architect-professional.

Деталі іспиту

 • Необхідна умова: необхідно скласти Associate Oracle Cloud Infrastructure 2022 Certified Architect (Іспит 1Z0-1072-22)
 • Формат: множинний вибір
 • Тривалість: 120 хвилин
 • Кількість питань: 50
 • Прохідний бал: 65%

Сертифікація Oracle пропонує безкоштовне навчання, практичну лабораторію та практичний іспит. Якщо ви виконаєте ці кроки, ви матимете право скласти підсумковий іспит для професійної сертифікації OCI Architect.

Ресурси

Основи Microsoft Azure – AZ-900

Udemy пропонує сертифікат Microsoft Azure Fundamentals – AZ-900, який допомагає професіоналам розвивати навички та знання, необхідні для використання хмарних технологій, зокрема Microsoft Azure.

Іспит AZ-900 не вимагає попередніх знань про хмару чи ІТ; замість цього він зосереджений на фундаментальних концепціях Microsoft Azure. Ця сертифікація чудова для тих, хто вперше знайомиться з платформою Microsoft Azure.

Виявлення та розуміння критично важливих служб Azure, розуміння цін Azure та варіантів підтримки, а також керування безпекою та відповідністю — це лише деякі з найважливіших аспектів, які охоплює ця сертифікація.

Курс включає 50 нових практичних тестів, 24-сторінковий навчальний посібник, повний ремастеринг аудіо, аудіофайли та слайди, які можна завантажити.

Вступ до хмарних служб Microsoft Azure

Цей курс із хмарних служб Microsoft Azure від Coursera надасть вам усе, що вам потрібно для початку роботи, незалежно від того, чи ви тільки починаєте працювати з хмарою, чи вже маєте досвід роботи з хмарою, але не знайомі з Microsoft Azure.

Він знайомить вас із основними ідеями та функціями Microsoft Azure. Буде розглянуто основи хмарних обчислень, їх переваги та те, як вибрати найкраще рішення Microsoft Azure для різних бізнес-сценаріїв.

Курс пропонує відео, практичні іспити, відгуки та варіанти самостійного навчання.

Сертифікаційний навчальний курс Microsoft Azure (AZ 305)

Edureka пропонує це навчання для Microsoft Azure AZ 305, яке проводить інструктор і включає такі функції, як довічний доступ до матеріалів курсу, цілодобову допомогу, практичні заняття тощо.

Ви можете отримати сертифікат Azure Solutions Architect Expert, підготувавшись до нового іспиту Microsoft Azure AZ-305, який замінює застарілі та зняті з експлуатації іспити AZ-303 і AZ-304.

За допомогою курсу Edureka Azure ви можете успішно розробляти рішення хмарних архітекторів, використовуючи служби Microsoft. Навчання Azure допоможе вам створювати ідентифікаційні рішення та рішення для управління, зберігання даних, безперервності бізнесу та інфраструктури.

Професійний сертифікат Google Cloud Architect

Курс Coursera Професійний сертифікат Google Cloud Architect надасть вам навички, необхідні для просування вашої кар’єри в області хмарної архітектури, і пропонує шлях до отримання сертифіката Google Cloud Professional Cloud Architect, який добре визнаний у цій галузі.

Цей курс містить сім професійних навчальних тем, які гарантують, що абітурієнти зможуть успішно виконувати обов’язки Google Cloud Architect. Він охоплює принципи Google Cloud, хмарну інфраструктуру, масштабування та автоматизацію, методологію проектування, Google Kubernetes Engine тощо.

У цьому курсі ви дізнаєтесь, як розгортати частини рішення, зокрема мережеву, системну та інфраструктуру служби додатків.

Цей курс передбачає значні практичні заняття, аналіз прикладів, визначення технічної точки спостереження та розробку пропозицій щодо вирішення.

Кращий сертифікований Google професійний хмарний архітектор

Курс Ultimate Google Certified Professional Cloud Architect від Udemy містить понад 300 практичних запитань і 21 статтю охоплює широкий спектр тем, зокрема BigData, машинне навчання, IoT, мережі, сховища та бази даних, автомасштабування/HA, IAM та безпеку.

  5 найкращих доповнень Kodi для фітнесу та тренувань

Понад 25300 студентів заявили, що цей курс допоміг їм скласти сертифікаційні іспити. Понад 405 тисяч людей підписалися на дослідження та отримали найкращі відгуки.

Будь-хто, хто бажає вдосконалити свої навички за допомогою сертифікатів Cloud Architecture або підготуватися до іспиту Google Cloud Architect Exam, може зареєструватися на курсі.

Сертифікаційний навчальний курс Google Cloud Platform (GCP).

Проектування, розробка та керування надійними, безпечними та високодоступними хмарними рішеннями – це лише кілька тем програми сертифікації Google Cloud від Edureka.

Ця програма Google Cloud Platform під керівництвом інструкторів гарантує, що заявники мають практичний досвід роботи над реальними проектами та ілюструє різні аспекти майстерності Google Cloud Platform.

Відповідно до потреб і вимог галузі, професіонали в цій галузі розробили зміст курсу. Ви матимете міцну основу та будете краще підготовлені для проходження тесту Google Certified Professional Cloud Architect.

AWS Cloud Practitioner Essentials

Основні концепції хмари AWS є головним акцентом курсу Coursera AWS Cloud Practitioner Essentials. Навіть ті, хто не є ІТ-фахівцями, можуть зрозуміти основи AWS Cloud і брати участь у хмарних ініціативах своїх організацій.

Ви можете підготуватися до сертифікації AWS Certified Cloud Practitioner, використовуючи інформацію з цього курсу.

Матеріали курсу охоплюють основи хмари AWS та її всесвітню архітектуру, а також основні сервіси AWS, пов’язані з обчисленнями, мережею, базами даних і сховищами.

Професіонали з досвідом фінансів також отримають переваги від розуміння фінансових переваг хмари AWS, зокрема її виставлення рахунків, інструментів ціноутворення та моделей ціноутворення.

Ultimate AWS Certified Cloud Practitioner (Іспит – CLF-C01)

Сертифікований хмарний спеціаліст Udemy AWS був би найкращим вибором для початку вашої кар’єри, якщо ви прагнете вийти в хмару AWS.

Він забезпечує поглиблене висвітлення всіх нових тем цього курсу для сертифікованих спеціалістів із хмарних технологій AWS, які також охоплюють основи AWS, зокрема EC2, ELB, ASG, RDS, ElastiCache та S3. Вміст розроблено для участі в іспиті Ultimate AWS Certified Cloud Practitioner (Exam – CLF-C01)

Курс насичений корисною інформацією про те, як використовувати AWS у всіх аспектах. Абітурієнти можуть отримати понад 300 презентацій у форматі PDF на додаток до практичного іспиту.

Сертифікований хмарний спеціаліст AWS

Кандидати, які мають базове розуміння концепцій AWS Cloud і мають намір скласти іспит початкового рівня AWS Certified Cloud Practitioner (CLF-C01), повинні пройти курс Whizlabs.

Після закінчення цього курсу кандидати отримають знання про принципи хмари, безпеку, відповідність, технології, виставлення рахунків і ціноутворення в хмарній інфраструктурі AWS.

Щоб скласти іспит CLF-C01 з першої спроби, курс включає дев’ять практичних іспитів із 390 практичними запитаннями та 112 відео.

Асоційований іспит Oracle Cloud Infrastructure (OCI) Foundations – практичні тести

Ви готуєтеся до іспиту Oracle Cloud Infrastructure Foundations Associate Exam (1Z0-1085-22)? Якщо так, то цей курс допоміжного іспиту Oracle Cloud Infrastructure (OCI) Foundations Associate Exam задовольнить ваші потреби, якщо ви прагнете практикувати запитання чи стимулювання.

Незважаючи на те, що в цьому курсі є 110 практичних питань, кожне з них має докладне пояснення, яке допомагає кандидатам зрозуміти ідею запитання.

Питання створено з використанням стилю тесту OCI, і курс пропонує допомогу SME цілодобово.

Безкоштовні ресурси

Наведені нижче веб-сайти можуть допомогти вам розпочати навчання в хмарі або отримати сертифікат, якщо ви шукаєте безкоштовні ресурси.

Заключні слова

Інженери старшого рівня, які розробляють і впроваджують хмарні обчислювальні рішення, є хмарними архітекторами. Вони повинні добре знати концепції та інструменти хмарних обчислень, включаючи AWS, Azure і GCP.

Оскільки більшість ІТ-інфраструктури переміщується в хмару, хмарні архітектори користуються великим попитом і залишатимуться таким у майбутньому. Якщо кандидати мають сертифікати, їх резюме, безсумнівно, завоюють довіру. Сертифікати, які я згадав, допоможуть вам наблизитися до того, щоб стати хмарним архітектором.

Далі ви можете пройти практичні тести AWS, які допоможуть вам скласти іспити.