Як спробувати робочий стіл Manokwari на Ubuntu

Manokwari — це заміна оболонки для Gnome на робочому столі Linux. Він використовує багато технологій Gnome Shell і організовує їх у акуратний інтерфейс користувача, схожий на Windows. Хоча це не перше середовище робочого столу, яке реорганізує Gnome, його все одно варто перевірити, якщо ви шукаєте новий робочий стіл для використання в Ubuntu.

Користувачі Ubuntu мають доступ до середовища робочого столу Manokwari завдяки Launchpad PPA. Проблема в тому, що цей PPA не готовий до використання в Ubuntu 18.04 LTS та майбутніх випусках. На даний момент лише 16.04 LTS і 17.04 мають підтримку.

Щоб змусити Манокварі працювати над сучасними системами, необхідно трохи повозитися. Можна встановити робочий стіл на останніх випусках Ubuntu, з деякими змінами в офіційному файлі джерел програмного забезпечення.

Перш ніж ми почнемо

Отримати Manowarki на сучасних версіях Ubuntu легко, але потенційно ризиковано. Ось чому вкрай важливо створити повну резервну копію вихідного файлу Ubuntu. Таким чином, якщо виникнуть проблеми, скасувати зміни буде легко.

Щоб створити резервну копію джерел програми Ubuntu, запустіть команду cp у вікні терміналу.

sudo cp /etc/apt/sources.list ~/Documents/sources.list.bak

Зберігайте цей файл у папці «Документи» в Ubuntu для безпечного зберігання. Крім того, розгляньте можливість взяти цей файл і завантажити його на Dropbox, Google Drive або іншу онлайн-систему хмарного сховища для безпечного зберігання.

Відновіть резервну копію за допомогою:

sudo -s

rm /etc/apt/sources.list

mv /home/username/Documents/sources.list.bak  sources.list

mv /home/username/Documents/sources.list /etc/apt/

Додайте Manokwari PPA до Ubuntu

Після завершення резервного копіювання можна почати модифікацію. Почніть з додавання «#Manokwari Shell» до вихідного файлу. Додавання цього рядка дозволить вам швидко визначити, де у файлі джерел знаходяться джерела програмного забезпечення Manokwari.

sudo -s
echo '#Manokwari Shell' >> /etc/apt/sources.list

echo ' ' >> /etc/apt/sources.list

Після додавання мітки Manokwari до /etc/apt/sources.list вам доведеться додати PPA до файлу джерел. Щоб додати його, поверніться до вікна терміналу та виконайте команду echo.

Примітка: цей PPA необхідно додати в Ubuntu вручну. Не намагайтеся використовувати стандартну команду add-apt-repository. Додавання джерела програмного забезпечення PPA таким чином дозволяє користувачеві вказати старішу версію Ubuntu, що важливо для того, щоб Manokwari працював на сучасних системах.

echo 'deb https://ppa.launchpad.net/dotovr/manokwari/ubuntu xenial main' >> /etc/apt/sources.list

echo 'deb-src https://ppa.launchpad.net/dotovr/manokwari/ubuntu xenial main' >> /etc/apt/sources.list

Завершіть процес налаштування Manokwari PPA, додавши вручну ключ PPA на свій ПК Ubuntu.

apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com EF54E20E465FF80C

Додайте архів пакетів Ubuntu 16.04

Версія Manokwari PPA 16.04 працює. Наступним кроком є ​​додавання в офіційний архів пакетів Ubuntu 16.04. Без цього архіву Manokwari не зможе встановити необхідні файли залежностей, і установка не вийде.

echo ' ' >> /etc/apt/sources.list
echo '#Ubuntu 16.04 packages' >> /etc/apt/sources.list

echo ' ' >> /etc/apt/sources.list

echo 'deb https://us.archive.ubuntu.com/ubuntu/ xenial main universe multiverse restricted' >> /etc/apt/sources.list

Тепер, коли всі необхідні джерела програмного забезпечення налаштовані на Ubuntu, процес модифікації завершено. Завершіть виконання, виконавши команду оновлення.

apt update

Встановіть Manokwari

Щоб встановити Manokwari на Ubuntu, запустіть вікно терміналу. У терміналі скористайтеся менеджером пакетів Apt, щоб встановити робочий стіл.

sudo apt install manokwari

Щоб отримати повний досвід, подумайте також про встановлення додаткових пакетів:

sudo apt install tebu-flat-icon-theme bromo-theme

Видалення Manokwari

Випробували Manokwari, але не задоволені цим? Хочеться видалити його! Ось як! Спочатку отримайте кореневу оболонку у вікні терміналу, виконавши команду sudo -s.

sudo -s

Маючи root-доступ, замініть файл sources.list на резервну копію, зроблену на початку підручника:

rm /etc/apt/sources.list

mv /home/username/Documents/sources.list.bak  sources.list

mv /home/username/Documents/sources.list /etc/apt/

Запустіть оновлення Ubuntu, щоб завершити зміни в sources.list.

apt update

Видаліть середовище робочого столу Manokwari з Ubuntu. Обов’язково використовуйте перемикач очищення, щоб видалити всі його сліди зі своєї системи.

apt remove manokwari --purge

Позбавтеся від усіх залежностей на вашому ПК Ubuntu, запустивши команду autoremove.

apt autoremove

Нарешті, перезавантажте ПК з Linux. Після перезавантаження Manokwari повністю зникне з Ubuntu!

Увійдіть в Manokwari

Середовище робочого столу Manokwari багато запозичує з Gnome Shell, тому не повинно виникнути проблем із входом до нього за допомогою стандартного менеджера входу в Ubuntu. Вийдіть із поточного сеансу, щоб повернутися до менеджера входу. Знайдіть значок шестірні та виберіть його, щоб переглянути доступні середовища робочого столу.

У списку сеансів робочого столу виберіть «Manokwari». Потім виберіть своє ім’я користувача, введіть пароль до свого облікового запису та натисніть клавішу Enter, щоб увійти в Manokwari. Щоб вийти з робочого столу, клацніть піктограму Ubuntu, а потім натисніть кнопку живлення в налаштуваннях.