techukraine.net techukraine.net Як смартфони привертають вашу увагу та як захистити своє психічне здоров’я

Як смартфони привертають вашу увагу та як захистити своє психічне здоров’я

Categories:

Популярні програми для соціальних мереж, такі як YouTube, Facebook і Instagram, змагаються за те, щоб привернути вашу увагу. Час від часу в цих програмах навряд чи вплине на ваше психічне здоров’я, але все може швидко зійти з ладу, якщо ви надмірно користуєтеся соціальними мережами.

Чому ці програми викликають таку залежність і що ви можете з цим зробити? Дізнайтеся про те, як смартфони привертають вашу увагу, які це негативні наслідки для психічного здоров’я та як ви можете переконцентрувати свою увагу здоровим і продуктивним способом.

1. Відволікаючий вміст короткої форми

З появою TikTok і YouTube Shorts онлайн-контент стає коротшим. У результаті онлайн-платформам більше не потрібно 10 хвилин вашого часу, щоб привернути вашу увагу. Основна проблема полягає в тому, що короткий вміст також заохочує до прокручування, яке може перерости в безглузду звичку до прокручування. У цьому стані бездумного прокручування ви також можете бути більш вразливими до дезінформації.

Інша проблема – різноманітність контенту. Кілька досліджень, у тому числі an стаття в журналі Cerebrum, продемонструвати негативні наслідки багатозадачності та підкреслити, як наш мозок найкраще працює, коли працює над однією справою за раз. Однак швидке перемикання між вмістом може, серед іншого, призвести до перевантаження негативний вплив соціальних мереж на психічне здоров’я.

2. Маса вмісту

Іншим фактором, який може сприяти повсякденній перевантаженості, є маса контенту, доступного на соціальних платформах. Дослідження від Statista показує, як станом на червень 2022 року щохвилини завантажується понад 500 годин відео YouTube.

  Вступний посібник із даних часових рядів

Щоб полегшити шкідливі наслідки перегляду, існує багато онлайн-інструментів, які допоможуть вам засвоїти здоровіші звички в Інтернеті. Кроляча нора для YouTube допомагає зменшити вміст YouTube, блокуючи різні частини сайту. Ви можете приховати домашню сторінку та бічну панель, а також заблокувати інші відволікаючі функції, наприклад коментарі.

Для мінімальної версії Facebook або Instagram ви можете розглянути можливість використання Викорінювач стрічки новин. Розширення Chrome замінює канал популярних соціальних медіа-платформ, таких як Facebook та Instagram, надихаючою цитатою. Без перевантаження медіафайлами ви можете більш продуктивно використовувати свій час в Інтернеті.

3. Інтернет-вміст, що викликає залежність

Проблема залежності від соціальних мереж стає все більш тривожною. Корисно рано помітити тривожні ознаки. Однак це не найпростіший із викликів, оскільки багато програм для соціальних мереж за своєю природою створені так, щоб викликати звикання.

AppBlock — це мобільний додаток, який допоможе вам обмежити надмірне використання соціальних мереж. Ви можете миттєво блокувати програми за допомогою функції швидкого блокування. Крім того, ви можете налаштувати розклад блокування додатків за допомогою інструмента Блокування за розкладом. Відстежувати використання соціальних мереж дуже просто — перейдіть на вкладку «Статистика», щоб переглянути шаблони використання смартфона.

Якщо вам важко, ви можете розглянути строгий режим як більш сильний спосіб заблокувати себе в соціальних мережах. Тут ви можете заборонити собі редагувати розклади або обходити програми. Незалежно від того, чи маєте ви справу із залежністю від соціальних мереж чи маєте тривожні ознаки, AppBlock допоможе позбутися цієї небезпечної звички та подбає про ваше психічне здоров’я.

  Podman проти Docker: який вибрати?

Завантажити: AppBlock для Android | iOS (Безкоштовно, доступна підписка)

Як повернути вашу увагу

Є багато стратегій, за допомогою яких можна обмежити використання смартфона та повернути контроль над своїм часом. Більш обізнані про час, який ви проводите в Інтернеті, ви захистите своє психічне здоров’я та уникнете небезпеки залежності або постійного перебування в мережі. Ось кілька способів, за допомогою яких можна обмежити нездорове користування мобільними пристроями.

1. Ускладніть доступ до програм

З розвитком смартфонів доступ до програм стає дедалі легшим. Для більшості телефонів ви скануєте відбиток пальця, а потім торкаєтеся значка, щоб отримати миттєвий доступ. Більше обмежень допоможе вам двічі подумати, перш ніж вдаватися до програм, що викликають залежність.

AppLock на Android пропонує розумний спосіб ускладнити доступ до відволікаючих програм. Перед доступом до програми AppLock вимагає введення шаблону або PIN-коду. Ви можете налаштувати основний і додатковий метод розблокування, а також змінити частоту повторного блокування програм. Параметри можна налаштувати для кожної програми.

Ви можете легко керувати своїми заблокованими програмами, натиснувши спадне меню «Заблоковані програми» у верхній частині головної сторінки. Щоб зменшити відволікання, ви можете заблокувати push-сповіщення від програм.

Завантажити: AppLock для Android (Доступні безкоштовні покупки через додаток)

Завантажити: AppLocker для iOS (Доступні безкоштовні покупки через додаток)

2. Знайдіть здоровіші офлайн-альтернативи

Якщо відмовитися від соціальних мереж назавжди звучить надто складно, ви можете захистити своє психічне здоров’я, знайшовши більш здорові офлайн-альтернативи звичайним програмам для смартфонів.

Наприклад, ви можете робити паперові нотатки замість цифрових. Таким чином ви відштовхуєтеся від інших відволікаючих факторів, які сидять на вашому пристрої. Інший варіант – пограти в мобільні ігри офлайн, щоб краще провести час простою. Вимкнення Wi-Fi обмежує сповіщення від відволікаючих програм, тож ви можете насолоджуватися іграми без збоїв. Офлайн-ігри також допомагають вам уникнути шкідливих звичок онлайн-ігор, наприклад азартних ігор.

  Чому я отримую стільки спаму?

3. Зрозумійте використання смартфона

Якщо використання смартфона займає важливі аспекти вашого життя, наприклад зустрічі з родиною та друзями, ви можете розглянути можливість відстеження використання смартфона.

RescueTime допомагає відстежувати, як ви проводите свій день, надаючи детальну аналітику використання вашого телефону. Додаток дозволяє відстежувати діяльність як онлайн, так і офлайн, щоб отримати широку перспективу ваших звичок управління часом. RescueTime автоматично відстежує використання програми, і ви можете ввести час, проведений офлайн, вручну. Ви також можете оцінити, наскільки продуктивним був час.

Щоб досягти довгострокового прогресу, ви можете встановити цілі на вкладці «Цілі». Переглядати статистику використання легко — RescueTime автоматично сортує завдання за такими категоріями, як «Новини» та «Зв’язок». Додаток забезпечує додаткову підтримку за допомогою інтелектуальних сповіщень. Увімкнення сповіщень у реальному часі може допомогти вам зрозуміти, як ви використовуєте протягом дня.

Завантажити: RescueTime для Android | iOS (Безкоштовно, доступна підписка)

Захистіть своє психічне здоров’я за допомогою цих простих змін

Смартфони за своєю природою викликають залежність. Але більша обізнаність про ваші стосунки з технікою може допомогти запобігти шкоді вашому психічному здоров’ю. Короткий вміст означає, що програми можуть привернути вашу увагу за короткий час. Додайте погану звичку прокручувати, і незабаром ви можете стати залежними від свого пристрою. Не дозволяйте телефону керувати вами — керуйте своїм часом за допомогою цих простих порад.