Як слухати радіо на робочому столі Linux за допомогою Gradio

Categories:

Gradio — це один із найкращих способів слухати радіо на робочому столі Linux. Він може підключатися до багатьох загальнодоступних радіостанцій через Інтернет. У цьому посібнику ми розповімо, як налаштувати програму на основних операційних системах Linux, налаштуватися на радіостанції та багато іншого!

Примітка: для використання Gradio потрібен Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE або середовище виконання Flatpak.

Інструкції Ubuntu

Найпростіший спосіб отримати Gradio на Ubuntu – це встановити пакет Snap на вашу машину. Snaps не вимагають налаштування в Ubuntu, оскільки ОС підтримує його стандартну підтримку. Щоб встановити, запустіть вікно терміналу та введіть команду нижче.

Примітка: прив’язка Gradio нестабільна, тому, якщо у вас виникнуть проблеми, сміливо встановлюйте Flatpak.

sudo snap install gradio-ev --edge

Інструкції Debian

Потрібен Gradio на вашому ПК Debian Linux? Дотримуйтесь інструкцій Flatpak, наведених нижче, або створіть його з вихідного коду, використовуючи інструкції з вихідного коду. Крім того, налаштуйте пакети Snap на Debian і виконайте:

sudo snap install gradio-ev --edge

Інструкції для Arch Linux

Gradio можна встановити на Arch Linux завдяки пакету AUR. Щоб його встановити, вам спочатку потрібно налаштувати пакети Git і Base-devel. Відкрийте термінал і скористайтеся інструментом керування пакетами Pacman, щоб налаштувати їх.

sudo pacman -S base-devel git

Після запуску Base-devel і Git на вашому ПК Arch Linux настав час почати створювати Gradio. За допомогою команди git зробіть останній знімок AUR програми Gradio.

git clone https://aur.archlinux.org/packages/gradio/

Дозвольте Git завантажити код на ваш ПК Arch. Коли інструмент git завершить завантаження, перемістіть термінал у папку gradio за допомогою команди CD.

cd gradio

Використовуючи команду makepkg, згенеруйте новий пакет Gradio для Arch Linux.

  Як налаштувати X2Go на Linux

Примітка: створення програм з AUR не завжди проходить гладко. Іноді код не вдається зібрати через помилки залежностей. Ці помилки легко виправити, встановивши вручну відсутні залежності розташована на офіційній сторінці програми AUR.

makepkg -si

Інструкції Fedora

У службі збірки OpenSUSE доступний пакет Gradio для Fedora 28 і 27. Однак він також повинен працювати з майбутніми випусками Fedora Linux. Щоб встановити його, відкрийте термінал і скористайтеся менеджером пакетів DNF.

Fedora 28+

sudo dnf install https://download.opensuse.org/repositories/home:/gasinvein:/fedora/Fedora_28/x86_64/gradio-7.1-1.150.x86_64.rpm -y

або

sudo dnf install https://download.opensuse.org/repositories/home:/gasinvein:/fedora/Fedora_28/i686/gradio-7.1-1.150.i686.rpm -y

Fedora 27

sudo dnf install https://download.opensuse.org/repositories/home:/gasinvein:/fedora/Fedora_27/x86_64/gradio-7.1-1.102.x86_64.rpm -y

або

sudo dnf install https://download.opensuse.org/repositories/home:/gasinvein:/fedora/Fedora_27/i686/gradio-7.1-1.102.i686.rpm -y

Інструкції OpenSUSE

OpenSUSE — один з небагатьох сучасних дистрибутивів Linux, який підтримує Gradio, зробивши його доступним у своїх сховищах програмного забезпечення. Щоб встановити його, відкрийте вікно терміналу та виконайте таку команду.

sudo zypper install gradio

Інструкція Flatpak

На Flathub є Flatpak із Gradio. Щоб встановити його, виконайте наведені нижче дії!

  Як використовувати програму для знімків екрана Shutter в Linux

Крок 1: Дотримуйтесь нашого посібника та дізнайтеся, як налаштувати середовище виконання Flatpak на вашому ПК з Linux.

Крок 2. Додайте Flathub як джерело програмного забезпечення до програмного забезпечення Flatpak.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Крок 3: Установіть Gradio через Flatpak.

flatpak install flathub de.haeckerfelix.gradio

Загальні інструкції для Linux

Не можете використовувати Flatpak і хочете встановити Gradio? Побудова з джерела є єдиним варіантом.

Почніть процес, встановивши залежності зі списку нижче:

гладкий
gtk3 3.22.6 або новішої версії
libsoup
json_glib
gstreamer
gstreamer-pbutils
sqlite3
git
мезон
ninja-build

Після встановлення необхідних залежностей, необхідних для створення Gradio, скористайтеся інструментом Git і завантажте останній вихідний код на свій ПК з Linux.

git clone https://github.com/haecker-felix/gradio.git

Перемістіть термінал до папки градіо коду за допомогою команди CD.

cd gradio

Використовуйте meson, щоб почати процес компіляції коду.

meson build .

Завершіть процес компіляції, виконавши команду ninja.

ninja

Встановіть Gradio у вашу систему Linux за допомогою:

sudo ninja install

Слухайте радіо з Gradio

Коли відкриється програма Gradio, ви не побачите жодної радіостанції. Натомість ви повинні шукати їх самостійно. Щоб знайти радіостанцію, перейдіть до вікна пошуку станцій.

  Як встановити пріоритети процесу за допомогою nice and renice в Linux

Натисніть кнопку «додати станції до бібліотеки», і ви побачите браузер радіостанцій. У браузері перегляньте та знайдіть радіостанцію, яку хочете додати до бібліотеки Gradio. Потім клацніть правою кнопкою миші та виберіть кнопку «Додати до бібліотеки».

Коли нова станція буде у вашій бібліотеці, натисніть клавішу зі стрілкою та поверніться на початковий екран у Gradio. На головному екрані двічі клацніть станцію, щоб налаштуватися!

Видаліть станцію зі своєї бібліотеки

Набридла радіостанція? Буває! На щастя, видалити збережені станції з Gradio дуже просто. Для цього клацніть правою кнопкою миші станцію в області бібліотеки. Поставте прапорець біля нього, а потім натисніть «вилучити станцію з бібліотеки», щоб позбутися від неї!

Якщо вам не подобається Gradio, спробуйте наш список радіопрограм для Linux, і ви, можливо, знайдете програму, яка підходить саме вам.