Як слухати радіо на робочому столі Linux за допомогою Gradio

Gradio — це один із найкращих способів слухати радіо на робочому столі Linux. Він може підключатися до багатьох загальнодоступних радіостанцій через Інтернет. У цьому посібнику ми розповімо, як налаштувати програму на основних операційних системах Linux, налаштуватися на радіостанції та багато іншого!

Примітка: для використання Gradio потрібен Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE або середовище виконання Flatpak.

Інструкції Ubuntu

Найпростіший спосіб отримати Gradio на Ubuntu – це встановити пакет Snap на вашу машину. Snaps не вимагають налаштування в Ubuntu, оскільки ОС підтримує його стандартну підтримку. Щоб встановити, запустіть вікно терміналу та введіть команду нижче.

Примітка: прив’язка Gradio нестабільна, тому, якщо у вас виникнуть проблеми, сміливо встановлюйте Flatpak.

sudo snap install gradio-ev --edge

Інструкції Debian

Потрібен Gradio на вашому ПК Debian Linux? Дотримуйтесь інструкцій Flatpak, наведених нижче, або створіть його з вихідного коду, використовуючи інструкції з вихідного коду. Крім того, налаштуйте пакети Snap на Debian і виконайте:

sudo snap install gradio-ev --edge

Інструкції для Arch Linux

Gradio можна встановити на Arch Linux завдяки пакету AUR. Щоб його встановити, вам спочатку потрібно налаштувати пакети Git і Base-devel. Відкрийте термінал і скористайтеся інструментом керування пакетами Pacman, щоб налаштувати їх.

sudo pacman -S base-devel git

Після запуску Base-devel і Git на вашому ПК Arch Linux настав час почати створювати Gradio. За допомогою команди git зробіть останній знімок AUR програми Gradio.

git clone https://aur.archlinux.org/packages/gradio/

Дозвольте Git завантажити код на ваш ПК Arch. Коли інструмент git завершить завантаження, перемістіть термінал у папку gradio за допомогою команди CD.

cd gradio

Використовуючи команду makepkg, згенеруйте новий пакет Gradio для Arch Linux.

Примітка: створення програм з AUR не завжди проходить гладко. Іноді код не вдається зібрати через помилки залежностей. Ці помилки легко виправити, встановивши вручну відсутні залежності розташована на офіційній сторінці програми AUR.

makepkg -si

Інструкції Fedora

У службі збірки OpenSUSE доступний пакет Gradio для Fedora 28 і 27. Однак він також повинен працювати з майбутніми випусками Fedora Linux. Щоб встановити його, відкрийте термінал і скористайтеся менеджером пакетів DNF.

Fedora 28+

sudo dnf install https://download.opensuse.org/repositories/home:/gasinvein:/fedora/Fedora_28/x86_64/gradio-7.1-1.150.x86_64.rpm -y

або

sudo dnf install https://download.opensuse.org/repositories/home:/gasinvein:/fedora/Fedora_28/i686/gradio-7.1-1.150.i686.rpm -y

Fedora 27

sudo dnf install https://download.opensuse.org/repositories/home:/gasinvein:/fedora/Fedora_27/x86_64/gradio-7.1-1.102.x86_64.rpm -y

або

sudo dnf install https://download.opensuse.org/repositories/home:/gasinvein:/fedora/Fedora_27/i686/gradio-7.1-1.102.i686.rpm -y

Інструкції OpenSUSE

OpenSUSE — один з небагатьох сучасних дистрибутивів Linux, який підтримує Gradio, зробивши його доступним у своїх сховищах програмного забезпечення. Щоб встановити його, відкрийте вікно терміналу та виконайте таку команду.

sudo zypper install gradio

Інструкція Flatpak

На Flathub є Flatpak із Gradio. Щоб встановити його, виконайте наведені нижче дії!

Крок 1: Дотримуйтесь нашого посібника та дізнайтеся, як налаштувати середовище виконання Flatpak на вашому ПК з Linux.

Крок 2. Додайте Flathub як джерело програмного забезпечення до програмного забезпечення Flatpak.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Крок 3: Установіть Gradio через Flatpak.

flatpak install flathub de.haeckerfelix.gradio

Загальні інструкції для Linux

Не можете використовувати Flatpak і хочете встановити Gradio? Побудова з джерела є єдиним варіантом.

Почніть процес, встановивши залежності зі списку нижче:

гладкий
gtk3 3.22.6 або новішої версії
libsoup
json_glib
gstreamer
gstreamer-pbutils
sqlite3
git
мезон
ninja-build

Після встановлення необхідних залежностей, необхідних для створення Gradio, скористайтеся інструментом Git і завантажте останній вихідний код на свій ПК з Linux.

git clone https://github.com/haecker-felix/gradio.git

Перемістіть термінал до папки градіо коду за допомогою команди CD.

cd gradio

Використовуйте meson, щоб почати процес компіляції коду.

meson build .

Завершіть процес компіляції, виконавши команду ninja.

ninja

Встановіть Gradio у вашу систему Linux за допомогою:

sudo ninja install

Слухайте радіо з Gradio

Коли відкриється програма Gradio, ви не побачите жодної радіостанції. Натомість ви повинні шукати їх самостійно. Щоб знайти радіостанцію, перейдіть до вікна пошуку станцій.

Натисніть кнопку «додати станції до бібліотеки», і ви побачите браузер радіостанцій. У браузері перегляньте та знайдіть радіостанцію, яку хочете додати до бібліотеки Gradio. Потім клацніть правою кнопкою миші та виберіть кнопку «Додати до бібліотеки».

Коли нова станція буде у вашій бібліотеці, натисніть клавішу зі стрілкою та поверніться на початковий екран у Gradio. На головному екрані двічі клацніть станцію, щоб налаштуватися!

Видаліть станцію зі своєї бібліотеки

Набридла радіостанція? Буває! На щастя, видалити збережені станції з Gradio дуже просто. Для цього клацніть правою кнопкою миші станцію в області бібліотеки. Поставте прапорець біля нього, а потім натисніть «вилучити станцію з бібліотеки», щоб позбутися від неї!

Якщо вам не подобається Gradio, спробуйте наш список радіопрограм для Linux, і ви, можливо, знайдете програму, яка підходить саме вам.