Як слухати вашу музичну колекцію Plex на робочому столі Linux

Plex Media Server відмінно підходить для керування вашими фільмами та телешоу. Однак чи знаєте ви, що також можете використовувати його для розміщення ваших особистих музичних файлів? У цьому посібнику ми покажемо вам, як скористатися перевагами Plex для прослуховування власної особистої музичної колекції зі свого сервера на робочому столі Linux

Примітка. Для цього посібника потрібна інсталяція Plex Media Server. Якщо ви ще не налаштували його, дотримуйтесь нашого посібника на цю тему та завантажте свою музичну колекцію на plex, перш ніж використовувати цей посібник. Вам також знадобиться а Plex Pass.

Встановлення PlexAmp на Linux

PlexAmp має бути встановлений на вашому ПК з Linux, щоб використовувати його для відтворення улюбленої музики Plex із робочого столу Linux. Є два способи запустити PlexAmp на комп’ютер з Linux: Flatpak і AppImage.

Щоб почати встановлення, відкрийте вікно терміналу. Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайдіть термінал у меню програми та відкрийте його таким чином.

Коли вікно терміналу відкрито та готове до використання, дотримуйтесь інструкцій із встановлення нижче, щоб програма PlexAmp запрацювала.

  Як спілкуватися в чаті в потоках Twitch на робочому столі Linux з Chatterino

Інструкція по установці Flatpak

Flatpak — найкращий спосіб встановити PlexAmp на Linux. Він пропонує регулярні оновлення, і вам не потрібно возитися з завантажуваними пакетами AppImage. Щоб розпочати встановлення, вам потрібно налаштувати середовище виконання Flatpak.

Щоб налаштувати середовище виконання Flatpak, встановіть пакет «flatpak» на свій комп’ютер. Якщо ви не можете зрозуміти, як встановити середовище виконання Flatpak, дотримуйтесь нашого докладного посібника з цього питання.

Коли ви налаштували середовище виконання Flatpak, скористайтеся командою flatpak remote-add, щоб додати репозиторій програми Flathub у вашу систему. Це репо дозволить вам встановити програму PlexAmp.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Тепер, коли сховище програмного забезпечення додано до вашої системи, ви можете встановити програму PlexAmp у вашу систему, використовуючи команду встановлення flatpak нижче.

flatpak install flathub com.plexamp.Plexamp

Інструкції зі встановлення AppImage

Якщо у вас немає доступу до Flatpak на комп’ютері з Linux, наступний найкращий спосіб використовувати PlexAmp на робочому столі – це завантажити файл AppImage безпосередньо на комп’ютер і запустити його.

Файли AppImage чудово підходять для Linux, хоча не всім подобається їх використовувати. По суті, вони схожі на файли Windows EXE. Ось як запустити програму PlexAmp.

  Як перетворити програми Debian на Redhat на Linux

Спочатку відкрийте вікно терміналу на робочому столі. Відкривши його, скористайтеся командою wget, щоб завантажити останню версію PlexAmp AppImage на свій комп’ютер.

wget https://plexamp.plex.tv/plexamp.plex.tv/desktop/Plexamp-3.5.0.AppImage

Після завантаження створіть нову папку у своїй домашній папці з назвою «AppImages». У цій папці ви будете зберігати PlexAmp у вашій системі.

mkdir -p ~/AppImages

Перемістіть програму PlexAmp в нову папку за допомогою команди mv.

mv Plexamp-3.5.0.AppImage ~/AppImages/

Далі введіть нову папку за допомогою компакт-диска та скористайтеся командою chmod, щоб оновити дозволи програми.

cd ~/AppImages/
sudo chmod +x Plexamp-3.5.0.AppImage

Нарешті, запустіть програму за допомогою наведеної нижче команди. Або відкрийте файловий менеджер Linux і двічі клацніть файл PlexAmp AppImage.

./Plexamp-3.5.0.AppImage

Слухання музики за допомогою PlexAmp

Щоб слухати музику за допомогою PlexAmp, почніть із запуску програми на робочому столі Linux. Ви можете запустити програму, знайшовши «PlexAmp» у меню програми. Коли програма буде відкрита, ви побачите екран входу.

На екрані входу введіть свої облікові дані Plex. Або, якщо ви вже ввійшли в Plex за допомогою свого веб-браузера Linux, замість цього натисніть кнопку «увійти за допомогою браузера».

  Як знайти свою IP-адресу в Linux

Після входу вам буде запропоновано вибрати бібліотеку. Щоб вибрати бібліотеку, просто візьміть мишу, клацніть свою музичну колекцію (як показано в PlexAmp) і виберіть її. Потім натисніть кнопку «Продовжити», щоб перейти до наступної сторінки.

Коли ви натискаєте кнопку «Продовжити», ви побачите свій PlexAmp «Додому». Цей «Дім» дуже схожий на те, що ви побачите в Spotify або інших музичних програмах, якими користуються люди сьогодні.

Щоб прослухати пісню, ви можете переглянути свої останні відтворення або нещодавно доданий розділ. Крім того, натисніть на поле «Пошук», щоб знайти те, що ви хочете прослухати. Ви також можете натиснути піктограму музики поруч із значком домашньої сторінки, щоб переглянути своїх виконавців, пісні та альбоми в колекції.

Мобільний додаток PlexAmp

У цьому посібнику ми розглянемо, як використовувати PlexAmp на робочому столі Linux для прослуховування медіаколекцій Plex. При цьому PlexAmp також доступний на iOS та Android.

Для отримання додаткової інформації про програму PlexAmp для мобільних пристроїв, відвідайте їхній веб-сайт.