Як служба Web of Trust допомагає перевірити законність веб-сайту

Ймовірно, під час перегляду ви натрапляли на численні підозрілі веб-сайти. Інколи може бути складно точно визначити ці веб-сайти та їх надійність. Служба Web of Trust (WOT) прагне зробити це простіше.

Отже, що таке WOT і як він допомагає перевірити легітимність веб-сайту?

Що таке служба Web of Trust (WOT)?

Web of Trust – це спочатку спільнота веб-користувачів, ініційована та керована WOT Services LP. Це також служба кібербезпеки, яка вказує на надійність сайтів.

WOT Services LP стверджується, що WOT — це «всесвітня спільнота мільйонів користувачів, які займаються створенням і підтримкою безпечного та надійного веб-досвіду». Учасники спільноти діляться відгуками про веб-сайти та програми, якими вони користувалися, а сервіс, використовуючи алгоритми машинного навчання, створює оцінки довіри для цих сайтів і програм. Мета полягає в тому, щоб за допомогою цих балів ви могли уникнути шкідливих сайтів під час перегляду в Інтернеті.

Ви можете отримати доступ до WOT через його веб-сайт, як розширення для браузера та на мобільних пристроях Android та iOS.

Як працює служба Web of Trust (WOT)?

WOT заохочує членів своєї спільноти ділитися своїм особистим досвідом і залишати відгуки про веб-сайти, які вони відвідали, дозволяючи іншим бути в курсі та захищеними від шкідливих сайтів. Після збору цих даних WOT аналізує та порівнює їх із сторонньою інформацією, щоб переконатися, що вони надійні.

Коли ви запитуєте інформацію про веб-сайт, WOT аналізує уніфікований покажчик ресурсів сайту (URL) і порівнює його зі своєю великою базою даних оцінок, оглядів і коментарів, створених користувачами. WOT також проводить регулярні перевірки безпеки веб-сайтів за допомогою алгоритмів машинного навчання, щоб знайти докази зловмисної діяльності сайту. На основі своєї бази даних WOT призначає рейтинг довіри (доступний лише через розширення браузера) за допомогою кольорових значків.

Зелений значок означає, що спільнота WOT вважає веб-сайт безпечним і надійним; ви повинні відчувати себе впевнено, відвідуючи ці сайти.

Жовтий значок говорить про те, що веб-сайт має змішані відгуки, тобто вам слід діяти обережно.

Нарешті, червоний значок вказує на те, що веб-сайт небезпечний і може бути пов’язаний із шахрайством і шкідливими діями.

Якщо ви натрапите на сайт, який не враховано в базі даних, замість нього ви побачите знак питання або сірий значок.

Як використовувати розширення веб-переглядача та мобільний додаток Web of Trust

Щоб використовувати WOT під час перегляду веб-сторінок на комп’ютері, необхідно встановити розширення. Відвідайте Веб-сайт WOT, і прокрутіть до кінця сторінки, безпосередньо перед посиланнями. Ви знайдете піктограми з посиланнями на всі відповідні сторінки магазину розширень браузера WOT.

Щойно ви виберете піктограму (наприклад, піктограму Chrome), вас буде спрямовано на сторінку розширення WOT у магазині вашого браузера (у цьому випадку, у веб-магазин Chrome). На сторінці розширення натисніть «Додати до (ім’я вашого браузера»).

Після того, як ви встановили WOT, щоразу, коли ви виконуєте веб-пошук, ви побачите кольорові піктограми або знаки питання поруч із результатами. Крім того, якщо клацнути посилання правою кнопкою миші, буде доступна можливість перевірити його рейтинги WOT.

Крім того, коли ви відвідуєте веб-сайт, ви можете натиснути розширення, щоб перевірити рейтинг сайту.

На мобільних пристроях WOT йде далі. Ви можете просканувати свій смартфон, щоб перевірити, чи встановлено шкідливі програми, скористатися функцією захисту електронної пошти, щоб запобігти фішингу, і ввімкнути безпечний перегляд, щоб визначити, чи веб-сайт безпечний, перш ніж клацати.

Які переваги WOT?

WOT пропонує кілька переваг для тих, хто хоче підвищити свою безпеку в Інтернеті.

1. Система початкового попередження

Web of Trust допомагає швидко виявляти шкідливі та підозрілі веб-сайти. Коли ви натрапляєте на веб-сайти з потенційними ризиками фішингу, зловмисного програмного забезпечення або шахрайства, WOT попереджає вас про високий фактор ризику сайту, використовуючи оцінки та відгуки користувачів.

Вони оновлюються в режимі реального часу, тому результати веб-сайтів зазвичай актуальні.

2. Легкий у використанні

Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс Web of Trust полегшує навігацію. Прості кольорові візуальні підказки спрощують ідентифікацію безпечних і ризикованих веб-сайтів. Цей зручний інтерфейс доступний для всіх, незалежно від ваших технічних знань.

3. На основі експертних оцінок

Підхід Web of Trust базується на даних членів спільноти; система не покладається на централізований орган влади. Збираючи ці дані, WOT прагне створити розподілену та децентралізовану довірчу мережу для оптимальної оцінки веб-сайту.

Крім того, природа WOT ускладнює підробку рейтингів окремим особам чи організаціям.

4. Конфіденційність і анонімність

Вам не потрібно надавати особисту інформацію для створення профілів або доступу до послуг і функцій WOT. Ви також не зобов’язані розкривати свою особу під час створення оглядів або оцінок.

Які обмеження WOT?

Хоча служба WOT має переваги, вона також має серйозні обмеження.

1. Непрозорий збір і використання даних

Занепокоєння конфіденційністю WOT призвело до того, що служба втратила довіру багатьох людей. Було кілька ймовірних викриттів про продаж WOT збережених даних веб-перегляду користувачів стороннім компаніям для маркетингу та аналітики.

Крім того, обсяг і характер збору даних WOT не зовсім зрозумілі, що свідчить про недостатню прозорість системи та загрозу безпеці даних користувачів.

2. Покладається головним чином на активну участь користувачів

Web of Trust побудовано на величезній спільноті користувачів та їхніх знаннях. WOT потребує постійного потоку оцінок і відгуків, наданих користувачами, щоб підтримувати ефективність і точність. Якщо є менша або менш активна база користувачів, то рейтинги довіри WOT стають менш точними та надійними.

3. Вразливість до маніпуляцій даними

Web of Trust повністю залежить від даних, наданих користувачами, що збільшує ризики маніпуляцій з боку зловмисних користувачів. Деякі зловмисники можуть використовувати ботів або вручну надавати багато позитивних відгуків і рейтингів, щоб змусити користувачів довіряти їхнім шахрайським сайтам.

Подібним чином деякі користувачі можуть залишати негативні відгуки, щоб завдати шкоди авторитетним веб-сайтам конкурентів. Вони також можуть ненавмисно представити сайт неправильно, можливо, через збій мережі; це може призвести до помилково позитивних або негативних відгуків.

4. Можливість надмірної залежності

Web of Trust може дати вам помилкове відчуття безпеки, якщо ви надмірно довіряєте рейтингам довіри розширення. Кілька людей можуть покладатися на спрощені кольорові рейтинги довіри WOT без урахування зовнішніх факторів ризику та заходів безпеки.

5. Обмежене прийняття WOT

Оскільки впровадження WOT все ще обмежене, багато веб-сайтів не оцінено. Існує велика ймовірність того, що веб-сайт, який ви хочете перевірити, не отримав рейтингу, особливо якщо він непопулярний.

Чи варто використовувати Web of Trust?

WOT корисний для отримання швидкої оцінки веб-сайту, перш ніж зважитися. Однак, як і будь-яка інша технологія, повна достовірність викликає сумніви, а надійність WOT є ще більш невизначеною через попередні звинувачення щодо практики обробки даних.

Незважаючи на те, що підхід спільноти WOT до безпеки сайтів є геніальним, ви повинні бути обережними та подумати про поєднання інших авторитетних інструментів веб-безпеки з більш потужними функціями конфіденційності та безпеки для веб-перегляду.

Але в міру того, як цей інструмент поширюється, і впроваджуються кращі функції захисту від маніпуляцій, WOT з часом може стати більш надійним.

Не покладайтеся лише на службу Web of Trust (WOT).

WOT — це інструмент для виявлення надійних і шкідливих веб-сайтів. Незважаючи на численні переваги та потенціал WOT, її обмеження свідчать про те, що ви не повинні використовувати службу як основну систему онлайн-безпеки.