techukraine.net techukraine.net Як скинути BIOS до налаштувань за замовчуванням

Як скинути BIOS до налаштувань за замовчуванням

| | 0 Comments| 7:31 AM
Categories:

Якщо ви купуєте ноутбук або настільний комп’ютер, на якому не встановлено жодної ОС, він все одно буде мати налаштування BIOS. Ви можете вносити зміни в BIOS, не встановлюючи ОС, і існує кілька обмежень щодо змін, які ви можете вносити. Звичайно, не всі зміни можуть добре відповідати встановленій вами ОС. Якщо вам колись знадобиться, ви завжди можете скинути BIOS до налаштувань за замовчуванням. Ось як.

Доступ до BIOS

Перше, що вам потрібно зробити, це отримати доступ до BIOS на вашому ПК. Якщо ви не встановили ОС, це буде легко, оскільки воно перейде безпосередньо до меню налаштувань, де ви можете вибрати вхід в BIOS. Якщо ви вже встановили ОС, вам потрібно натиснути праву клавішу, щоб отримати доступ до BIOS. Ці ключі відрізняються залежно від виробника системи.

  Шрифти та розширення для браузера, які допомагають людям з дислексією читати Інтернет

Скиньте BIOS до стандартних

Доступ до вашого BIOS – це складна частина. Решта досить легко. Торкніться клавіші F9, і ви побачите повідомлення із запитом, чи хочете ви завантажити оптимізовані параметри за замовчуванням. Повідомлення, яке ви бачите, може відрізнятися залежно від вашого пристрою, однак у всіх випадках вам доведеться натиснути клавішу F9.

Прийміть скидання, вибравши Так за допомогою клавіші зі стрілкою та натиснувши Enter.

Скидання BIOS не стирає дані. Якщо у вас встановлена ​​ОС і дані на ваших дисках, вона буде точно такою, як ви її залишили. Варто зазначити, що деякі функції вашої ОС можуть не працювати після скидання.

  Samsung Galaxy S20: як налаштувати інтенсивність та шаблон вібрації

Анекдотичним прикладом цього є ноутбук, який я купив кілька років тому, у якому за замовчуванням в BIOS було вимкнено Bluetooth. Мені довелося ввімкнути його, щоб підключити пристрої Bluetooth. Якби я скинув BIOS для зазначеного ноутбука, функція Bluetooth більше не працювала б на моєму робочому столі.

Щось подібне може статися, тому якщо ви виявите, що деякі функції не працюють на вашому робочому столі після скидання BIOS, перевірте, які вимоги до апаратного та програмного забезпечення цієї функції. Якщо вимоги включають щось, що потрібно ввімкнути або вимкнути з BIOS, вам слід увімкнути/вимкнути його відповідно, щоб функція запрацювала.

  Чому ваш iPhone подавав звуковий сигнал або вібрував? Ось як дізнатися

Скидання BIOS не є великим рішенням для усунення несправностей. У деяких випадках це може допомогти, але навряд чи вирішить якісь проблеми з вашою ОС. Скидання BIOS не повертає його до старішої версії, однак воно може увімкнути або вимкнути безпечне завантаження залежно від того, яке налаштування було за замовчуванням.