Як розставити пріоритети для вашого продукту та досягти максимального успіху в бізнесі

Categories:

Відставання продукту є основним компонентом гнучкої розробки продукту організації, оскільки воно містить елементи, які ви повинні вирішити в певний момент.

Створення нового продукту починається з ідеї, яка дозволяє команді створити щось особливе. Навіть iPhone спочатку був прототипом і зробив свій шлях до популярності завдяки своїй відданій команді.

Керуючи командою, як менеджер із продуктів, ви повинні бути організованими зі списками важливих справ. Що ж, це не так легко, як здається.

Вести список справ і вирішити, що з них зробити в першу чергу, є дуже складним завданням. А коли є кілька зацікавлених сторін, це стає ще більш важким.

У результаті організації втрачають багато часу та ресурсів.

Саме тут пріоритезація продукту спрощує всі завдання та допомагає правильно вести список справ.

У цій статті я детально розповім про відставання продукту, його типові елементи, переваги тощо.

Що таке Backlog продукту?

Відставання продукту – це список пріоритетних функцій або робочих елементів, які допомагають вам досягти цілей вашого продукту та встановити обґрунтовані очікування серед команд розробників. Простіше кажучи, кожен продукт на етапі розробки має спеціальний резерв продукту.

Подібним чином для кожного резерву продукту є спеціальна команда. Загалом, є кілька невиконаних продуктів із кількома командами, які працюють над більшим продуктом.

Наприклад, давайте назвемо більший продукт «Продукт», а менші продукти — «Продукт A», «Продукт B» і «Продукт C». Продукт A, продукт B і продукт C мають власний беклог продукту та окремі команди для розробки. Кожна призначена команда працює над меншими продуктами, щоб нарешті створити більший продукт.

Таким чином, його можна визначити як пріоритетний список робіт, який випливає з дорожньої карти продукту та його вимог до вашої команди розробників. Найнеобхідніші елементи знаходяться у верхній частині резерву, щоб команди розробників знали, який із них надати першим.

Проте резервна версія продукту — це живий документ, який дозволяє менеджерам продукту краще зрозуміти типові проблеми та рішення, необхідні для доставки продукту.

Хто розставляє пріоритети для незавершених елементів?

Відставання продукту належить власнику продукту або менеджеру продукту. Власник продукту відповідає за обслуговування невиконаних завдань, а інші члени команди вкладають свої зусилля та час у розробку продукту.

Таким чином, основною метою резерву продукту може бути:

 • Розробка основи для об’єднання команд і зацікавлених сторін, щоб команди розробників реалізовували цінні історії користувачів
 • Пропонуючи гнучкість для адаптації до реалій і потреб
 • Підвищення ефективності прогнозування випуску продукту за допомогою спільного знаменника для різних команд, щоб триматися разом за єдиний продукт.

Типові елементи Backlog продукту

Відставання продукту включає виправлення помилок, функції, отримання знань і технічні борги. Ці предмети є окремими частинами великої роботи, які потрібно було доставити для завершення продукту.

#1. Виправлення помилок

Дефекти та помилки – це проблеми, які виявляють кінцеві користувачі, які уникають під час процесу контролю якості. Якщо помилки не вирішено вчасно, вони мають тенденцію накопичуватися з часом.

  Як примусово оновити Chromecast

Ваша команда швидко виправляє помилки, щоб підтримувати цілісність продукту. Деякі помилки достатньо важливі, щоб перервати поточний спринт команди, тоді як інші можуть чекати наступного спринту. Він залишається у верхній частині резерву продукту, щоб команда розробників ніколи не забувала про виправлення помилок.

#2. особливості

Функція — це функція продукту, яку користувачі вважають цінною. Це також відоме як історія користувача. Функції можуть бути складними або простими. Однак, щоб зрозуміти потреби користувача, потрібно створити карту історії.

Запити на нові функції надходять з різних джерел. Функції включають керування продуктами, підтримку, продажі, кінцевих користувачів тощо. Визначити пріоритетність нових функцій може бути складно, оскільки вам потрібно буде збалансувати конкуруючі вимоги:

 • Збереження задоволеності попередніх клієнтів
 • Зустрічі термінові можливості продажу
 • Робота над вищим баченням продукту

Менеджер продукту відстежує ці джерела та вирішує суперечливі запити. Регулярне виконання цього дозволить вам переконатися, що резерв продукту має нові функції, які можуть залучити клієнтів і зробити існуючих клієнтів щасливими.

#3. Придбання знань

Тут ви збираєте інформацію для виконання майбутніх завдань. Важливо, що отримання знань є дослідницьким етапом. Коли ви виявите функцію, яка потребує додаткового дослідження, ви можете створити завдання для отримання знань, як-от підтвердження концепції, експеримент або прототип. Це допоможе вам отримати інформацію, щоб розпочати роботу над функцією.

#4. Технічні борги

Технічний борг схожий на фінансовий. Він нараховує відсотки, коли ви ігноруєте борг. Це трапляється, коли розробники просувають цей етап на дно відставання, тоді це стає важче виконати.

Ефективне управління невиконаними продуктами може запобігти технічним боргам. Коли ваша команда розробників організовує список і береться за технічну роботу щодня або меншими кроками, ви менш імовірно побачите підвищений інтерес до роботи.

Технічна заборгованість є результатом змін на основі наступного:

 • Масштабованість і очікування продуктивності
 • Сфера застосування та напрямок
 • Технології та передовий досвід

Беклоги продукту: переваги

Продукт, безумовно, являє собою відгуки з різних джерел, таких як продавці, розробники та, що найважливіше, користувачі. Ви повинні бути готові приймати їхні відгуки, керувати ними, визначати пріоритети та ретельно працювати над ними для майбутньої доставки продукту.

Без належного процесу розробка продукту стає складною. Таким чином, добре керований і добре оброблений беклог допоможе вам зосередитися на продукті та призведе до більш ефективної команди.

Давайте обговоримо переваги підтримки резерву продуктів в організації:

 • Покращена концентрація: відставання продукту допомагає зосередитися на важливих завданнях і дозволяє уникнути відволікань.
 • Підвищена ефективність: встановлення пріоритетів елементів гарантує, що ваша команда ретельно працює над завданнями, що сприяє підвищенню ефективності.
 • Покращене управління ризиками: відставання продукту може виявити й усунути ризики на ранніх стадіях процесу розробки, що робить керування безризиковим.
 • Краща задоволеність клієнтів: задоволеність кінцевих користувачів є вашою основною метою. Отже, розстановка пріоритетів для невиконаних завдань є важливою для організації, щоб зробити їх щасливими, перевіривши, що потрібно додати або видалити з продукту, зробивши його цінним продуктом для ваших користувачів.
 • Покращена комунікація: відставання продукту заохочує співпрацю та спілкування між вашою командою, що сприяє зосередженості під час розробки продукту та кращим результатам.
 • Поліпшення морального духу команди: відставання продукту забезпечує ціль і орієнтир для команди, що веде до підвищення морального духу.
 • Сприяє гнучкості: резервні версії продукту змінюються відповідно до прогресу розробника та рівня виконання завдань. Коли розробка статусу продукту змінюється, менеджер продукту змінює пріоритети завдань. Ця гнучкість необхідна, щоб уникнути пропусків у робочий час.
  Що я можу зробити зі своїм старим iPhone?

Окрім цього, ви можете знайти багато переваг, таких як найшвидше повернення ваших інвестицій, покращення задоволеності клієнтів, мінімальні ризики тощо.

Як створити беклог продукту

Власник продукту несе повну відповідальність за визначення пріоритетів. Щоб створити добре керований резерв продукту, потрібно виконати такі дії:

Крок 1: Додавання ідей до Backlog продукту

Белог продукту — це список ідей. Він містить заяви або відгуки, надані членами команди, зацікавленими сторонами та клієнтами. Простіше кажучи, вам потрібно додати ідеї до списку після обговорення їх із зацікавленими сторонами, командами та клієнтами щодо існуючого або нового продукту.

Спочатку у вас буде лише обмежена кількість ідей, але в процесі розробки ви отримаєте нові ідеї, пам’ятаючи про актуальність продукту на ринку та конкуренцію.

Крок 2: Отримання роз’яснення

Якщо зацікавленій стороні потрібні деякі зміни до вашого доповнення або виправлення продукту, важливо це заздалегідь уточнити. Власник продукту повинен уточнити такі основні моменти, щоб зрозуміти важливість додавання:

 • Причина виправлення: це вказує на те, у чому насправді проблема, як вона виникла та як її вирішити.
 • Цінність, яку він створює: команда аналізує, чи сприятиме нове доповнення всьому продукту та покращенню якості. Добавка має збільшити цінність продукту. Таким чином, це призводить до збільшення вартості бізнесу та кращої прибутковості інвестицій.
 • Специфікація елемента: специфікація має бути зрозумілою для власника продукту, щоб розробники ніколи не відчували труднощів під час процесу розробки.

Крок 3: визначення пріоритетів

Коли все налагоджено, відповідальність власника продукту полягає в тому, щоб розставити відставання від найвищого до найнижчого. Цей етап базується на стратегічному аналізі інформації. Наявність добре керованого списку може покращити спілкування між різними командами.

Власник продукту розставляє пріоритети для незавершених елементів на основі конкретних критеріїв:

 • Дохід: будь-яка функція або елемент, який може призвести до кращого доходу, має зберігатися в списку високого пріоритету.
 • Ринкова унікальність і виправлення: якщо функція, яку ви вирішите додати, є унікальною на ринку, ви, швидше за все, виділятиметеся на ринку. Крім того, вам потрібно побачити, чи може існуюча функція вирішити проблеми користувачів, оскільки це справжня мета.
 • Складність: перш ніж визначати пріоритетність невиконаних елементів, вам потрібно перевірити складність запропонованої функції разом із часом, який може знадобитися для розробки та випуску.

Крок 4: Регулярно оновлюйте Backlog продукту

Беклог продукту — це живий документ, який власник продукту потребує своєчасного оновлення. Процес уточнення, визначення пріоритетів і підтримка актуальних елементів є важливою частиною процесу розробки.

Беклог продукту містить багато ідей. Вам потрібно буде вдосконалити ці ідеї та відкинути ті, які не є актуальними. На останньому кроці елементи відставання впорядковуються відповідно до рівня пріоритетності.

Деякі методи визначення пріоритетів

Існує багато методів, які можна використати, щоб визначити пріоритетність незавершених елементів. Давайте обговоримо деякі з них:

#1. Техніка MOSCoW

Джерело зображення: StoriesOnBoard

MoSCoW — це тип аналізу, який зазвичай використовується в управлінні продуктами, щоб зрозуміти, що необхідно робити, а що ні. Це корисний спосіб спілкування із зацікавленими сторонами щодо того, над чим ви працюєте та чому.

Назва включає чотири категорії пріоритетів:

 • Необхідно мати: Абсолютно необхідні вимоги
 • Повинен мати: Функції високого пріоритету
 • Може мати: Можливі характеристики
 • Не буде: не реалізовано
  Керуйте фінансами свого бізнесу за допомогою поточного рахунку Novo

«Must have» означає абсолютні характеристики, які повинні бути присутніми в продукті. Це може бути з міркувань безпеки, комерційних чи юридичних причин. Для цього перерахуйте найкращий і найгірший сценарії включення функції до списку та намалюйте картину.

«Має бути» означає функції, які можна включити, але не є обов’язковими.

«Можна» стосується елементів, які можна додати, якщо організація має необхідні ресурси, але це не обов’язково для досягнення успіху.

«Не буде» не означає, що ця функція більше не потрібна або є елементом у смітнику. Натомість менеджер із продуктів означає «не цього разу». За цим є кілька причин, наприклад брак часу чи ресурсів.

#2. Матриця Ейзенхауера

Цей метод є простим способом правильного управління часом. Він виник із матриці прийняття рішень Дуайта Д. Ейзенхауера. Пізніше це буде змінено на 4-квадрантну візуалізацію, яку можна використовувати для визначення пріоритетності завдань у списках невиконаних завдань.

Джерело зображення: ModelThinkers

Матриця містить два параметри пріоритетності – важливість і терміновість. Ця техніка дозволяє розподіляти завдання між чотирма розділами матриці, яка містить:

 • Високий пріоритет
 • Середній пріоритет
 • Терміново, але важливо
 • Низький пріоритет

#3. Кано

Модель Kano є одним із чудових варіантів для організацій, які шукають насолоду та задоволення клієнтів. Відставання функцій менеджерів із продуктів нескінченно, але вони хочуть створити дорожню карту продукту з ідеальними функціями. Модель Kano — це надійна техніка, якою керуються менеджери продуктів. Ця техніка була розроблена в 1980-х роках Норіакі Кано.

Ця модель включає три приміщення:

 • Задоволення, яке відображає щастя клієнта
 • Реакція клієнта залежить від особливостей і функціональних можливостей товару
 • Почуття клієнтів

#4. Зважена найкоротша робота спочатку (WSJF)

WSJF — це інструмент, який допомагає вашим командам визначити пріоритетність списку ініціатив. Зазвичай цей інструмент використовується в Scaled Agile Framework (SAFe). Команда підраховує бали кожної ініціативи, ділячи вартість затримки на розмір або тривалість завдання. Елемент, який отримує найвищу кількість балів, знаходиться у верхньому списку як високий пріоритет.

Як керувати невиконаними документами

Дотримуйтесь наведених нижче практик, щоб забезпечити належне керування невиконаними документами та підтримувати їх у належному стані:

 • Перед плануванням будь-якої ітерації перевірте резервну роботу продукту, щоб переконатися, що завдання, які ви визначили пріоритетами, правильні та що попередній відгук також реалізовано.
 • Коли ваш відставання стає більшим, ви повинні класифікувати елементи на короткострокові, короткострокові та довгострокові.
 • Вирішіть зберегти або видалити елементи відповідно до їхніх переваг
 • Не додавайте жодних завдань без належного планування.
 • Зробіть цей процес визначення пріоритетів пріоритетом у вашій організації.

Крім того, ви можете легко змінити пріоритети завдань у процесі розробки відповідно до відгуків клієнтів. Крім того, ви можете уточнити попередні твердження та додати нові вимоги.

Беклог спринту проти Беклогу продукту

 • Бэклог продукту містить перелік усіх елементів, які необхідно завершити, щоб завершити процес розробки протягом певного часу. У той час як відставання в спринті включає елементи з відставання, які потрібно завершити протягом спринту.
 • Власники продукту вирішують списки невиконаних завдань, тоді як команди розробників вирішують елементи спринту.
 • Беклог продукту створюється на основі цілі продукту. Але відставання спринту узгоджується з конкретним спринтом.
 • Беклог продукту можна змінити з часом, тоді як резерв спринту не змінюється після його встановлення.
 • Відставання продукту потребує обслуговування та залишається до завершення проекту. Але спринтерське відставання не залишається до кінця; закінчується спринтом.

Висновок

Підтримка резерву продукту є важливим кроком у процесі розробки продукту. Він забезпечує чітке уявлення про поточну роботу, завершену роботу та ваші плани на майбутнє. Отже, настав час створити та підтримувати ефективний резерв продукту та залишатися на вершині своєї гри.

Ви також можете дослідити найкраще програмне забезпечення для аналізу CFD та інструменти Scrum.