Як розробити маркетингову стратегію з уст в уста, яка підвищить впізнаваність бренду

Завдяки ефективній маркетинговій стратегії «сарафанне радіо» (WOM) бренди можуть органічно охопити більше людей і просувати свої продукти.

Люди стикаються з сотнями рекламних оголошень щодня, але коли їм потрібно прийняти рішення про покупку, вони часто вибирають продукт, який запропонували їхні рідні та друзі.

За словами Семруша, 64% маркетологів вважають це найбільш плідною маркетинговою тактикою. Маркетинг із вуст в уста може збільшити продажі в п’ять разів більше, ніж платна реклама.

Це причини, чому все більше компаній цікавляться цим маркетинговим методом. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як розробити вбивчу стратегію WOM для вашого бренду.

Що таке маркетинг із вуст в уста?

Маркетинг із вуст у вуста означає активний вплив з метою створення органічного устного обговорення бренду чи продукту. Простіше кажучи, маркетологи намагаються створити щось, про що варто говорити, щоб людей спонукали говорити про це.

Перш ніж зробити покупку, люди хочуть отримати підтвердження з надійних джерел, як правило, членів родини, друзів і колег. Ця маркетингова стратегія має на меті започаткувати експоненціальний ланцюг рефералів, який постійно стимулює трафік і продажі для бренду.

Маркетинг із вуст в уста та природні посилання з уст в уста відрізняються. У маркетингу WOM посилання зазвичай є результатом кампанії, просування або заохочення компанії.

Деякими прикладами WOM-маркетингу є те, що люди розповідають іншим особисто чи через соціальні мережі про нові рецепти використання томатного кетчупу або вражені унікальним стилем подачі їжі в ресторані.

Крім того, на цьому маркетинг не закінчується. За ним слідує каскад взаємодій. Тут роль компанії полягає в тому, щоб спонукати інших до розмови, зазвичай пояснюючи їм причину.

Види маркетингу з уст в уста

#1. Публічність

Це найбільш поширений і органічний вид маркетингу WOM. Цей тип маркетингу зосереджується на збільшенні видимості бренду серед громадськості та на тому, щоб більше людей дізналися про послуги, які ви пропонуєте.

#2. Buzz або вірусний маркетинг

Цей маркетинг WOM має на меті створити галас навколо продуктів або рекламних акцій. Компанії викликають обговорення в соціальних мережах або в особистих колах, роблячи вірусну рекламу чи кампанію.

  Як зробити дошку настрою?

#3. Ведення блогів та Інтернет-маркетинг

Інший тип маркетингу з вуст в уста можна здійснювати через блоги та відеовміст. Цей самостійно опублікований вміст дозволяє спілкуватися на публічних форумах, де клієнти розповідають один одному про свій досвід.

#4. Маркетинг у соціальних мережах

Оскільки маркетинг із вуст в уста може охопити клієнтів як онлайн, так і офлайн, соціальні мережі є популярним каналом для просування цього маркетингу. Це дозволяє охопити цільову аудиторію та інтегрувати інші типи в цю платформу.

Компанії повинні правильно використовувати свої соціальні канали, щоб охопити максимальну кількість людей. Ви можете використовувати різні інструменти календаря соціальних мереж, щоб планувати публікації.

#5. Емоційний маркетинг

Емоційний маркетинг використовує емоційні тригери для впливу на споживачів. Цей вид маркетингу з вуст в уста зазвичай базується на іміджі та останніх новинах чи подіях.

#6. Реферальний маркетинг

Реферальний маркетинг — це різновид WOM-маркетингу, який пропонує стимули в обмін на просування через усну рекламу. Це чудовий спосіб заохотити існуючих клієнтів ділитися своїми відгуками та думками з іншими.

Важливість маркетингу WOM

Для будь-якої маркетингової стратегії сарафанне радіо має займати вирішальне місце. Причина проста — один задоволений клієнт може спонукати групу потенційних покупців придбати продукт, який вони запропонували.

Чим більше ви можете вплинути на них, щоб вони дали рекомендацію, тим вищі ваші шанси отримати більшу клієнтську базу. Важливість маркетингу WOM полягає в наступному:

Реклама продуктів

Можливо, ви рекламуєте свою продукцію різними онлайн- і офлайн-каналами. Однак не всі можуть бути такими ж ефективними, як маркетинг WOM.

Про вашу продукцію та бренд розповідають реальні люди, тому це навіть не виглядає як традиційна реклама для аудиторії. Тим не менш, це краще впливає на ваших потенційних клієнтів.

Більше продажів і ROI

Компанії можуть отримати більше трафіку або потенційних клієнтів завдяки маркетинговій стратегії FOMO, але щоб перетворити їх на клієнтів і збільшити продажі, їм потрібен маркетинг WOM. Люди покладаються на хороші відгуки людей, яким довіряють, тому ця маркетингова стратегія може допомогти вам досягти цільових продажів і прибутку.

Створіть довіру до бренду

Змусити нових клієнтів довіряти вашому бренду нелегко. Побудова стосунків потребує часу, і одноразові покупки часто не єдине, що шукає компанія. Маркетинг із вуст в уста забезпечує надійність вашої компанії для нових клієнтів. Коли довіра встановлена, ви зможете підтримувати стосунки.

  Як слухати подкасти на вашому Mac

Створіть лояльність клієнтів

Хоча додавати нових клієнтів до вашої клієнтської бази стає все складніше та дорожче, компанії більше зосереджуються на лояльних клієнтах. Завдяки групі щасливих клієнтів, які активно рекламують ваші продукти, ви можете легко отримати більше нових відвідувачів, лояльних до вашого бренду.

Як побудувати «сарафанне радіо».

Як уже згадувалося, WOM-маркетинг не полягає в тому, щоб залишити на волю випадку, щоб хтось міг поширити хороші слова про ваші продукти та бренди. Ви повинні мати чітку стратегію маркетингу WOM, щоб змусити людей говорити про ваш бренд. Ось кілька кроків для створення стратегії WOM для вашої компанії:

#1. Налаштуйте правильні тригери

Ваші продукти та послуги мають містити фактори X або тригери. Зазвичай це запам’ятовуються чи виняткові відчуття, щоб спонукати ваших наявних клієнтів говорити про ваш бізнес.

Якщо ви керуєте рестораном, ви можете зробити його дружнім до домашніх тварин. Таким чином, любителі та власники домашніх тварин розкажуть про ваш ресторан однодумцям, яких ви можете вважати своєю цільовою аудиторією.

#2. Використовуйте візуальні тригери

Слово кріплення не завжди має бути словесним. Ви можете охопити більше людей за допомогою яскравого візуального досвіду. Припустімо, ваша компанія виробляє косметику без жорстокості або екологічні технології.

У такому випадку ви можете попросити своїх клієнтів сфотографуватися з їхніми домашніми тваринами чи природними пейзажами та поділитися ними в соціальних мережах.

#3. Розробляйте або робіть унікальні речі

Виділятися в натовпі – це ще один спосіб розпалити WOM маркетинг. Ви можете зробити це, продаючи унікальні продукти, змінюючи галузеві норми або адаптуючи нові стилі маркетингу чи доставки. Продаючи екологічно чисту продукцію, можна використовувати біорозкладну упаковку. Це спонукає людей говорити про ваш бренд.

#4. Емоційно провокуйте клієнтів

Емоції – це найкращий спосіб зайняти місце в їхніх серцях і словах! Маркетологи повинні пройти зайву милю, щоб емоційно прив’язати людей до продуктів. Для цього ви можете зробити невидимих ​​людей присутніми у вашій рекламі.

#5. Просування створеного користувачами вмісту (UGC)

У цю епоху соціальних медіа люди віддають перевагу контенту, створюваному користувачами, а не фірмовим рекламам. Як бренд, ви можете скеровувати клієнтів створювати та ділитися вмістом, який міститиме маркетинговий маркетинг із слів.

  7 найкращих гаманців Ethereum для безпечного збереження вашого ETH

Такий контент також допомагає встановити соціальні докази. Ви також можете попросити щасливих клієнтів поділитися своїм контентом із хештегом вашого бренду, а переможці отримають привабливі призи.

#6. Заохочуйте клієнтів давати оцінки та відгуки

Відгуки та рейтинги клієнтів є ключовою частиною сучасного маркетингу WOM. Ви можете створити канал зворотного зв’язку для збору відгуків, таких як огляди в соціальних мережах, електронні листи та опитування. Ви можете рекламувати захоплені рейтинги та відгуки на своєму веб-сайті та в соціальних мережах.

#7. Запустіть реферальну програму

Ще один спосіб просування WOM-маркетингу – започаткувати реферальну програму. Це заохочуватиме щасливих клієнтів просувати ваш бренд за стимули. Це можуть бути купони на знижку, подарункові картки, повернення готівки або подарунки.

Надихаючі приклади маркетингу WOM

#1. Netflix

Зображення надано Netflix

Netflix — це платформа OTT, яка використовує соціальні мережі для маркетингу WOM. Він створює меми зі своїх веб-серіалів і публікує їх. Це спонукає користувачів ділитися своїми поглядами на ці веб-серіали. Цей створений користувачами вміст є позитивним відгуком для потенційних глядачів.

#2. Назавжди21

Зображення надано: Forever21

Forever21 – це бренд одягу, який просив клієнтів ділитися своїми фотографіями вбрання разом із #F21xME. Тисячі людей взяли участь у цій акції в Instagram, а хештег дав бренду очікуване просування без вкладень у маркетинг впливу.

#3. У Венді

Зображення надано: Wendy’s

Популярний ресторан швидкого харчування Wendy’s створив популярну маркетингову подію WOM у Twitter у 2017 році. Вони стверджували, що нададуть клієнту один рік безкоштовного обслуговування з курячими нагетсами, якщо публікація буде ретвітнута 18 мільйонів разів.

До цього часу допис було ретвітнуто понад 3 мільйони разів, і це забезпечило Wendy’s просування з уст в уста, якого вони шукали.

#4. Dropbox

Зображення надано: Dropbox

Щоб залучити нових клієнтів, компанія хмарних сховищ Dropbox запропонувала реферальну програму для існуючих клієнтів. Згідно з ним, клієнт отримає 500 МБ вільного місця, якщо запросить друга і змусить його встановити Dropbox.

Заключні слова

Маркетинг із вуст в уста може природним чином покращити просування вашого бренду. Існують різні види маркетингу WOM, які ви можете вибрати для своїх продуктів.

Тут ми обговорили кілька успішних прикладів маркетингової стратегії WOM для вас. Крім того, ви можете легко створити його для своєї компанії, використовуючи описані вище дії.

Ви також можете прочитати про інші маркетингові стратегії, такі як партизанський маркетинг і тригерний маркетинг.