Як розрахувати маржу [+ Margin Calculators]

Categories:

Незалежно від того, чи володієте ви невеликим онлайн-бізнесом на Shopify, чи тими глобальними підприємствами, які приносять великі мільярди доларів, у всіх є спільна концепція: знання прибутку від бізнесу.

Ви можете дізнатися про стан свого бізнесу, просто подивившись на те, як у ньому рухаються гроші. Чи є надлишок грошей? Ви просто в беззбитковому положенні? Або ви втрачаєте гроші зі своєї кишені на ведення бізнесу? Щоб отримати чітку відповідь на такі рухи грошей, потрібно навчитися розраховувати маржу прибутку.

Якщо ви покладаєтеся на інших для обчислення прибутку, у вас можуть бути проблеми. Тому що ті, на кого ви покладаєтеся, можуть викачати гроші з вашого підприємства. Тому, окрім ведення бізнес-операцій, вам також потрібно бути достатньо розумним, щоб розуміти показники, які оцінюють ефективність вашої компанії та можливості для майбутнього зростання.

Щоб допомогти вам, ми зібрали найкращий ресурс, який допоможе вам зрозуміти різні типи розрахунків прибутку та їхні формули. Крім того, ми також перерахували кілька перевірених і надійних інструментів калькулятора, які ви можете використовувати у своєму бізнесі.

Що таке валовий прибуток?

Це найпростіша форма для обчислення прибутковості будь-якого бізнесу, який займається продажами. Оскільки він видає прибуток як дохід для вашого бізнесу, який залишається як готівка. Підприємства отримують валовий прибуток після врахування вартості проданих товарів або послуг.

Собівартість проданих товарів (COGS) включає різні вхідні витрати, як-от виготовлення продукту, управління запасами, доставку до місця дилера, доставку продукції безпосередньо клієнту тощо.

Обчислюючи валовий прибуток шляхом віднімання COGS із загального доходу, майте на увазі, що COGS не включатиме постійні витрати, податки, накладні витрати, одноразові витрати та борг.

Якщо ви починаєте з нуля, ви можете використовувати наступні формули крок за кроком, щоб знайти валовий прибуток. Пам’ятайте, що вам потрібні лише чисті продажі та значення валового прибутку.

Розрахунок доходу від продажу

Дохід від продажу = Загальний дохід, отриманий від продажу товарів або послуг основного напряму діяльності.

Необхідно, щоб дохід був отриманий від основної діяльності. Наприклад, якщо розглядати виробника автомобілів, сума, виручена від продажу автомобілів і аксесуарів, буде включена в дохід. Але якщо вони зароблять додаткову суму, розпродаючи старе заводське обладнання, це не буде частиною доходу від продажів.

Знаходження валового прибутку

Валовий прибуток = Загальний дохід від продажу – вартість сировини – вартість робочої сили – вартість доставки – накладні витрати заводу

Обчислення чистих продажів

Чистий продаж = Загальний дохід від продажів – знижки – відшкодування від продажів – надбавки до продажів

Визначення валового прибутку

Валовий прибуток у % = (валовий прибуток / чистий продаж) x 100

Що таке маржа операційного прибутку?

Як ви могли помітити зі сказаного вище, норма прибутку враховує лише витрати, пов’язані з продуктом/послугами, витрати на доставку, знижки дилерів тощо. Однак ви також втрачаєте гроші на підтримку бізнес-інфраструктури. Це відоме як вартість бізнес-операцій.

  7 найкращих програм для відновлення даних Mac

Таким чином, якщо ви хочете врахувати ці витрати в маржі прибутку, розрахунок стає трохи складнішим. Вам потрібно ретельно враховувати адміністративні, операційні, продажі та маркетинг, щоденні витрати та накладні витрати.

Крім того, вам також потрібно врахувати амортизацію вартості активів вашої компанії. Під час розрахунку рентабельності операційного прибутку у формулу потрібно виключити неопераційні витрати. Це податки та борги, які не мають прямого відношення до діяльності підприємства.

Для розрахунку такого виду маржі прибутку потрібна така інформація, як COGS, дохід, операційні витрати тощо. Ось покрокова інструкція з розрахунку операційного прибутку:

Визначте значення COGS

Кожна галузь дотримується подібної формули для обчислення показника COGS. Однак витрати варіюються від галузі до галузі.

COGS = Початкова інвентаризація товару + закупівлі або покупки – остаточна інвентаризація товарів

Розрахунок маржі операційного прибутку

Маржа операційного прибутку в %= {(дохід від продажів + COGS – операційні витрати – витрати на продаж) / дохід} x 100

Що таке маржа чистого прибутку?

Коли хтось запитує про маржу прибутку компанії, це завжди чистий прибуток. Це найбільш важливий і практичний обчислення фактичної норми прибутку будь-якого бізнесу. Крім того, це найбільш повний і складний метод розрахунку прибутковості.

Він вказує на загальний прибуток, що залишився на рахунку вашої компанії після врахування всіх потоків доходу. Крім доходу, він також враховує всі платежі, які ви зробили на бізнес-операції, COGS, продажі та маркетинг.

Крім того, ви не можете точно розрахувати здатність вашого бізнесу перетворювати доходи на прибуток, доки ви також не включите наступне під час обчислення норми прибутку:

 • Всі одноразові платежі за рахунок вашого бізнесу
 • Усі інші доходи, такі як відсотки від депозитів, облігацій та оренди активів
 • Усі податки, які ви зібрали як податок на товари та послуги (GST), так і податок на додану вартість (VAT)
 • Уся заборгованість, яку ви маєте на ринку, пов’язана з вашими бізнес-операціями

Для розрахунку цього значення потрібна лише сума чистого прибутку та доходу. У вас уже є показник доходу з попередніх розрахунків.

Розрахунок чистого прибутку

Чистий прибуток підприємства = Дохід – амортизація активів – COGS – процентні витрати за борги – амортизація – сплачені податки – інші витрати

Розрахунок маржі чистого прибутку

Чистий прибуток у % = (величина чистого прибутку / дохід) x 100

Чому маржа валового прибутку є найпростішою формою відображення прибутку?

Розрахунок валового прибутку враховує всі прямі показники доходів і витрат. Він не включає жодних непрямих витрат або доходів, пов’язаних із вашим бізнесом. Отже, це значення легко доступне для аналізу та оцінки стану вашого бізнесу.

Для швидкого аналізу тенденцій більшість експертів використовують це значення, щоб отримати інформативний погляд на бізнес-процеси. Оскільки всі значення маржі валового прибутку є прямими, якщо це значення з часом зростає, ваш бізнес є прибутковим.

Навпаки, якщо валовий прибуток повільно знижується, це означає, що ваш бізнес більше не отримує доходу, оскільки він витрачає готівку на роботу організації. Вам потрібно зосередитися на практиці продажу, закупівлі, використанні сировини та праці.

Відсоток валової прибутку також дозволяє оптимізувати ваш бізнес, щоб ви могли отримати максимальний прибуток.

Наприклад, ви можете проаналізувати цю вартість за кілька років, щоб дізнатися, чи пропонуєте ви продукти чи послуги за нижчою ціною, ніж ваші конкуренти. Це також вказує, чи ваші витрати на збут вищі за очікувані. Потім ви можете скоротити витрати та дещо збільшити вартість продукту/послуги, щоб збільшити чистий дохід.

  Як приєднатися до групи в програмі Line Chat

Крім того, коли інвестори оцінюють ваш бізнес, щоб придбати в ньому частку, вони також дивляться на значення валового прибутку у відсотках. Вони використовують це, щоб дізнатися, чи здатний ваш бізнес перетворювати дохід у прибуток.

Наразі ви ознайомилися з основними поняттями різних способів, якими бізнес може обчислити свій прибуток. Тепер настав час відкрити деякі вдосконалені інструменти, які допоможуть вам автоматизувати ці обчислення:

Калькулятор маржі прибутку Shopify

Shopify є однією з провідних платформ електронної комерції для мільйонів компаній у всьому світі. Окрім допомоги венчурним онлайн-підприємцям відкрити свої магазини чи пункти обслуговування, він також пропонує корисні бізнес-інструменти та бази знань. Одним із таких інструментів є система обчислення прибутку, доступна в Інтернеті.

Інструмент — це просто веб-додаток, до якого можна отримати доступ із будь-якого комп’ютерного пристрою, на якому можна запускати такі веб-браузери, як Google Chrome, Mozilla, Edge тощо. Веб-сайт Shopify базується на адаптивному протоколі веб-дизайну, тому він також працює на пристроях з невеликим екраном, як-от смартфони або планшети.

Якщо ви та людина, яка не може визначити, як встановити ціну на свої товари в інтернет-магазинах або в офлайн-магазинах, це правильний інструмент для вас. Калькулятор прибутку Shopify допоможе вам точно визначити продажні ціни на ваші товари/послуги. Таким чином, ви зможете продати свою продукцію за правильною ціною, зробити своїх клієнтів задоволеними, а також отримати прибуток.

Інтерфейс користувача (UI) калькулятора досить простий. Він складається переважно з двох розділів. Верхній розділ стосується введення даних, а нижній розділ відображає результати.

Наприклад, вам потрібно ввести вартість товару ($) і націнку (%), коли вам потрібно визначити продажну ціну продукту. Вартість продукту ($) має бути простою, оскільки ви знаєте вартість виробництва. Однак розмітка (%) може здатися складною, але це не так. Націнка – це просто відсоток прибутку, який ви хочете від кожного продажу товару.

Калькулятор прибутку TimeCamp

TimeCamp це відоме рішення для відстеження часу для фрілансерів, індивідуальних підприємців і малих і середніх компаній. Якщо ви вже користуєтеся його послугами та не хочете зосереджуватися на іншому програмному забезпеченні, щоб дізнатися законну вартість ваших послуг або продуктів, ви можете скористатися його калькулятором маржі.

Якщо ви не є учасником цієї екосистеми програмного забезпечення, але все одно потребуєте надійного рішення для обчислення прибутку та доходу від витрат і маржі, ви можете скористатися цим інструментом безкоштовно. Подібно до калькулятора Shopify, цей також базується на хмарі та доступний з будь-якого пристрою з оновленим веб-браузером.

Щоб ефективно використовувати цей інструмент, необхідно знати вартість товарів і послуг. Крім того, вам потрібно визначити маржу, яку потрібно буде ввести в програму калькулятора. Припустімо, що ви продаєте ігрові миші онлайн. Якщо для виробництва та доставки ігрової миші вашому клієнту потрібно 100 доларів США, тоді вам потрібно ввести 100 у полі Вартість.

Тепер, якщо ви хочете отримати 20% прибутку від продажів товару, тоді введіть 20 у полі «Маржа». Як тільки ви зробите обидва введення, ви отримаєте результати.

У цьому сценарії дохід становить 120 доларів США, а ваш прибуток від продажів – 20 доларів США. За допомогою даних цього інструменту ви також можете обчислити маржу валового прибутку, маржу чистого прибутку та маржу операційного прибутку.

  8 найкращих інструментів для моніторингу ланцюгів глобальної мережі (огляд)

Калькулятор маржі чистого прибутку Finance Formulas

Фінансові формули це популярне місце для професіоналів у сфері фінансів, банківської справи, ринку акцій, корпоративних фінансів і торгівлі цінними паперами для простих у використанні калькуляторів. Крім того, ці інструменти можна використовувати безкоштовно без будь-якої підписки чи попередньої оплати. Отже, якщо ви хочете знати, як розрахувати чистий прибуток для вашого бізнесу, ви можете скористатися одним із його калькуляторів.

Коли ви ділите чистий дохід компанії на загальний дохід або продажі від продуктів/послуг, ви отримуєте маржу чистого прибутку. Це було детально розглянуто раніше в цій статті. Отримане значення завжди у відсотках. Це проста формула цього онлайн-калькулятора.

Ви вводите значення чистого доходу та продажів/доходів в інтерфейсі інструменту. Далі калькулятор автоматично показує маржу чистого прибутку у відсотковому вигляді. Він також показує формулу під обчислювальним інтерфейсом.

Калькулятор маржі GIGAcalculator

Калькулятор маржі від GIGAкалькулятор є ще одним популярним інструментом, який використовують підприємства, щоб дізнатися маржу прибутку компанії. Інструмент дещо відрізняється, оскільки він обчислює кілька типів маржі в одному інтерфейсі користувача. Все, що вам потрібно зробити, це ввести будь-які два значення з Cost, Revenue, Profit і Margin, щоб обчислити решту двох значень.

Нижче наведено деякі визначення та змінні, які використовуються в цьому інструменті. Візьміть не одне з них, щоб ефективно використовувати інструмент:

 • Вартість: повні витрати на доставку товару чи надання послуги
 • Дохід: валова вартість операційного доходу або доходу, отриманого від продажу
 • Прибуток: дохід від продажів за вирахуванням витрат від загального доходу
 • Маржа: це відсоток прибутку, який ви утримуєте від продажів

Ось список введених даних і відповідних обчислювальних результатів інструменту:

 • Введення вартості та чистого/валового доходу дасть прибуток, маржу та націнку
 • Валовий/чистий прибуток і витрати як вхідні дані забезпечать націнку, дохід і маржу прибутку
 • Введіть маржу прибутку та вартість, щоб отримати націнку, прибуток і дохід

Заключні слова

Знання того, як розрахувати норму прибутку, дуже допоможе вам у довгостроковій перспективі керувати бізнесом і отримувати від нього прибуток. Коли ви знаєте маржу прибутку, ви можете ефективно планувати бізнес-витрати, капітальні витрати, наймати новий персонал, закуповувати нові офісні активи тощо.

Крім того, щоразу, коли ви маєте справу з бізнес-інвесторами, зацікавленими сторонами або великими організаціями, які хочуть купити вашу компанію, вам потрібно точно представити маржу прибутку від бізнесу над усіма іншими елементами.

Ми пройшли просте обговорення різних типів прибутку та їх обчислення. Ми також обговорили деякі інструменти, які можуть виконувати розрахунок прибутку без будь-яких помилок. З цього моменту ви можете перевести свій бізнес на наступний крок, розширити свою клієнтську базу та щасливі продажі!

Ось ще одна стаття, яка допоможе вам керувати своїм бізнесом за допомогою універсальних платформ.