techukraine.net techukraine.net Як розпізнати зображення, створене ШІ: 4 способи

Як розпізнати зображення, створене ШІ: 4 способи

Categories:

Ви дивитесь на зображення, створене ШІ? Сьогодні важко сказати, що було створено штучним інтелектом, а що ні — частково завдяки групі неймовірних генераторів зображень штучного інтелекту, як-от DALL-E, Midjourney і Stable Diffusion. Але є спосіб. Подібно до ідентифікації зображень Photoshop, ви можете вивчити маркери, які ідентифікують зображення AI.

Вони часто мають химерні візуальні спотворення, які ви можете навчитися помічати. І іноді використання штучного інтелекту чітко розкривається в описі зображення, тому його завжди варто перевіряти. Якщо нічого не допомагає, ви можете спробувати удачу, пропустивши зображення через детектор зображень штучного інтелекту.

Не всі погоджуються з тим, що під час публікації зображень потрібно повідомляти про використання штучного інтелекту, але для тих, хто захоче, ця інформація буде або в заголовку, або в розділі опису публікації.

Ще одне гарне місце для пошуку — це розділ коментарів, де автор міг згадати про це. На зображеннях вище, наприклад, було опубліковано повну підказку, використану для створення ілюстрації, яка виявилася корисною для тих, хто хоче поекспериментувати з різними ідеями штучного інтелекту.

Окрім заголовка, опису та розділу коментарів, ви також можете перейти на сторінку їхнього профілю, щоб знайти підказки. Таких ключових слів, як Midjourney або DALL-E, назви двох популярних генераторів мистецтва штучного інтелекту, достатньо, щоб ви знали, що зображення, які ви дивитеся, можуть бути створені штучним інтелектом.

Деякі мистецькі онлайн-спільноти, такі як DeviantArt, адаптуються до напливу зображень, створених ШІ, створюючи спеціальні категорії лише для мистецтва ШІ. Переглядаючи подібні сайти, ви також захочете стежити за тегами, які автор використав для класифікації зображення.

Це поширюється на такі сайти соціальних мереж, як Instagram або X (раніше Twitter), де зображення можна позначити хештегом, таким як #AI, #Midjourney, #Dall-E тощо.

2. Знайдіть водяний знак

Ще одна важлива підказка для ідентифікації створеного штучним інтелектом зображення – водяний знак. DALL-E 2 розміщує один на кожному зображенні, яке ви завантажуєте з його сайту, хоча спочатку це може бути неочевидним. Чи можете ви помітити водяний знак на зображенні вище?

  Чи запобігає шахрайству перевірка ідентифікатора в додатках для знайомств?

Ви можете знайти його в нижньому правому куті картинки, він виглядає як п’ять квадратів жовтого, бірюзового, зеленого, червоного та синього кольорів. Якщо ви бачите цей водяний знак на зображенні, яке вам трапляється, то можете бути впевнені, що його створено за допомогою штучного інтелекту.

Проблема в тому, що дуже легко завантажити те саме зображення без водяного знака, якщо ви знаєте, як це зробити, і це не суперечить політиці OpenAI. За умови, що ви «не вводите інших в оману щодо характеру роботи». Наприклад, сказати їм, що ви зробили це самі, або що це фотографія реальної події. Поза цим, Рекомендації OpenAI дозволяють видалити водяний знак.

Midjourney, з іншого боку, взагалі не використовує водяні знаки, залишаючи користувачам право вирішувати, чи хочуть вони використовувати AI у своїх зображеннях.

3. Пошук спотворень AI на зображенні

Ви можете не помітити їх спочатку, але зображення, створені штучним інтелектом, часто мають деякі дивні візуальні маркери, які стають більш очевидними, коли ви придивляєтеся ближче.

Здалеку на зображенні вище показано кілька собак, які сидять навколо обіднього столу, але при ближчому розгляді ви розумієте, що деякі очі собаки відсутні, а інші морди виглядають просто як пляма фарби.

Ефект схожий на картини імпресіоністів, які складаються з коротких мазків фарби, що передають суть предмета. Їх найкраще дивитися на відстані, якщо ви хочете отримати уявлення про те, що відбувається в сцені, і те саме стосується деяких мистецтв, створених штучним інтелектом. Зазвичай найдрібніші деталі видають той факт, що це зображення, створене ШІ, і це також стосується людей.

Подивіться уважніше на згенероване AI обличчя вище, наприклад, взяте з веб-сайту Ця особа не існує. Помітили щось дивне? Це може ввести в оману майже будь-кого, щоб подумати, що це справжня фотографія людини, за винятком відсутньої частини окулярів і того, як окуляри дивно зливаються зі шкірою.

  Краще націлювання та ідеї для залучення користувачів

Хоча ці аномалії можуть зникнути з удосконаленням систем штучного інтелекту, ми все ще можемо сміятися над тим, чому найкращі генератори мистецтва штучного інтелекту борються з руками. Швидко подивіться, як погано штучний інтелект відображає людську руку, і неважко зрозуміти, чому.

Зайві пальці — це безсумнівний подарунок, але відбувається ще щось. Це може бути кут рук або те, як рука взаємодіє з об’єктами на зображенні, але це явно виглядає неприродно й зовсім не схоже на людину.

Коли справа доходить до фотореалістичних зображень людей, є ще кілька маркерів ШІ, які ви можете шукати:

  • Відсутні або невідповідні сережки
  • Розмитий фон, який більше схожий на текстуру
  • Текст на фоні нерозбірливий або безглуздий
  • Асиметрія обличчя (зуби не по центру, очі різного розміру)
  • Частини фотографії виглядають так, ніби її намалювали
  • Такі предмети, як окуляри чи сережки, зливаються зі шкірою
  • Руки мають зайві пальці або явно виглядають незграбно і неприродно

Навіть якщо шукати ці маркери штучного інтелекту, інколи буває неймовірно важко відрізнити їх, і вам може знадобитися витратити додатковий час, щоб навчитися виявляти фейкові медіа.

4. Використовуйте AI Image Detector

Деякі люди вхоплюються за можливість вирішити проблему ідентифікації походження зображення. Оскільки ми починаємо більше сумніватися в тому, що бачимо в Інтернеті, такі компанії, як Optic, пропонують зручні веб-інструменти, якими ви можете користуватися.

The Веб-інструмент AI or Not дозволяє вставити зображення та швидко перевірити, чи було воно створене за допомогою ШІ. Він стверджує, що може виявляти зображення з найбільших арт-генераторів AI; Midjourney, DALL-E та Stable Diffusion.

Однак поставтеся до цього з недовірою, оскільки результати не є надійними. У наших тестах він виконував роботу краще, ніж попередні інструменти такого типу. Але він також створив багато неправильного аналізу, що робить його не набагато кращим за припущення.

Оскільки результати ненадійні, найкраще використовувати цей інструмент у поєднанні з іншими методами, щоб перевірити, чи створено зображення ШІ. Причина згадки детекторів зображень зі штучним інтелектом, таких як цей, полягає в тому, що подальший розвиток, ймовірно, одного разу створить додаток, який буде високоточним. Варто стежити за розвитком подій.

  5 інструментів перевірки хостингу, щоб перевірити, хто розміщує веб-сайт

Повільно, але впевнено відбувається прогрес. Коли Microsoft випустила інструмент глибокого виявлення підробок, позитивні ознаки вказували на те, що більше великих компаній пропонують зручні інструменти для виявлення зображень ШІ.

Чого чекати в майбутньому

Без сумніву, генератори штучного інтелекту покращаться в найближчі роки, аж до точки, коли зображення штучного інтелекту виглядатимуть настільки переконливо, що ми не зможемо сказати, просто дивлячись на них. У цей момент ви не зможете покладатися на візуальні аномалії, щоб відрізнити зображення.

Сподіваюся, до того часу нам не знадобиться це робити, оскільки з’явиться додаток або веб-сайт, які зможуть перевірити за нас, подібно до того, як ми зараз можемо змінити пошук зображень.

На даний момент люди, які використовують ШІ для створення зображень, повинні дотримуватися рекомендацій OpenAI і бути чесними щодо його участі. Це непогана порада, і її можна розкрити в заголовку чи описі публікації.

Принаймні, не вводьте інших в оману, кажучи їм, що ви створили витвір мистецтва, хоча насправді це було зроблено за допомогою DALL-E, Midjourney або будь-якого іншого генератора штучного інтелекту для перетворення тексту в мистецтво.

Виявлення зображення, створеного ШІ

Зображення зі штучним інтелектом з кожним днем ​​стають все кращими, тому для того, щоб з’ясувати, чи створено твір мистецтва комп’ютером, знадобиться певна детективна робота.

Перевірте заголовок, опис, коментарі та теги, чи не згадується штучний інтелект, а потім уважніше подивіться на зображення на водяний знак або дивні спотворення штучного інтелекту. Ви завжди можете пропустити зображення через детектор зображень зі штучним інтелектом, але будьте обережні щодо результатів, оскільки ці інструменти все ще вдосконалюються, щоб отримати більш точні та надійні результати.

Зрештою, використання комбінації цих методів є найкращим способом розібратися, якщо ви дивитесь на зображення, створене ШІ.