Як розпакувати файли TarGZ в Linux

Архіви TarGZ є основним продуктом Linux. Багато програм поширюються в цьому форматі файлів, як і інші файли. Незважаючи на це, багато користувачів Linux не знають, як розпакувати файли TarGZ в Linux.

У цьому посібнику ми покажемо вам, що розпакувати файли TarGZ в Linux нескладно. Щоб почати, завантажте свій улюблений файл TarGZ і дотримуйтесь!

розпакуйте файли TarGZ в Linux

Розпакуйте файли TarGZ за допомогою файлового менеджера Gnome

Якщо ви використовуєте середовище робочого столу Gnome, ви також використовуєте файловий менеджер Gnome. Він відомий як «Файли» і має вбудовану можливість розпаковувати та витягувати архівні файли TarGZ. Ось як це зробити.

Спочатку запустіть файловий менеджер Gnome. Ви можете зробити це, натиснувши клавішу Win на клавіатурі, щоб відкрити область пошуку. У вікні пошуку введіть «Файли» та виберіть піктограму файлового менеджера.

Потрапивши у файли, знайдіть архівний файл TarGZ, який ви хочете розпакувати. У цьому прикладі наш файл TarGZ знаходиться в «домашньому» каталозі. Після того як ви знайшли свій файл TarGZ, виберіть його мишею.

Вибравши мишею файл архіву TarGZ, клацніть його правою кнопкою миші, щоб відкрити меню правою кнопкою миші. Усередині меню правою кнопкою миші є багато варіантів на вибір. Знайдіть опцію «Витягнути тут» і натисніть на неї.

Після натискання кнопки «Витягнути тут», файловий менеджер Gnome розпакує, а потім розпакує ваш архівний файл TarGZ в ту саму папку, в якій знаходиться архів TarGZ.

Звідси ви можете отримати доступ до вмісту вашого архіву TarGZ зараз, коли він розпакований. Обов’язково повторіть цей процес, якщо ви хочете розпакувати файл TarGZ на робочому столі Gnome.

Розпакуйте файли TarGZ за допомогою файлового менеджера KDE Plasma

У KDE Plasma 5 використовується файловий менеджер Dolphin. Dolphin чудовий, і одна з причин, чому його так люблять у спільноті, полягає в тому, що він наповнений функціями. Однією з чудових функцій, які він включає, є можливість витягувати вміст архівних файлів TarGZ прямо з файлового менеджера.

Якщо ви хочете розпакувати файл TarGZ у файловому менеджері Dolphin у KDE Plasma 5, почніть із запуску менеджера файлів. Ви можете запустити менеджер файлів Dolphin, відкривши меню програми KDE і знайшовши «Dolphin».

Відкривши файловий менеджер Dolphin, перейдіть до того, де на вашому комп’ютері знаходиться ваш архівний файл TarGZ. У цьому прикладі наш файл TarGZ знаходиться в «домашньому» каталозі. Перейшовши до папки, де знаходиться файл TarGZ, виберіть його мишею.

Вибравши мишкою архівний файл TarGZ, клацніть по ньому правою кнопкою миші. Клацнувши по ньому правою кнопкою миші, ви відкриєте контекстне меню. Звідси перегляньте меню правою кнопкою миші та знайдіть меню «Витягнути» та виберіть його мишею.

У меню «Витягнути» ви можете вибрати «Вилучити архів тут», «Вилучити архів у» або «Витягти архів тут, автовизначення підпапки». Виберіть один із варіантів, який найкраще підходить для вашого варіанту використання, щоб розпакувати архівний файл TarGZ.

Коли архів TarGZ буде розпаковано, ви зможете використовувати вміст свого архіву TarGZ у KDE Plasma 5. Обов’язково повторюйте цей процес щоразу, коли вам потрібно розпакувати файл TarGZ у KDE.

Розпакуйте файли TarGZ у XFCE

Якщо ви використовуєте XFCE і вам потрібно розпакувати архівний файл TarGZ, вам доведеться мати справу з файловим менеджером Thunar. Для початку відкрийте файловий менеджер Thunar на робочому столі XFCE. Для цього натисніть домашню папку на робочому столі або знайдіть «Thunar» у меню програми.

Відкривши його, перейдіть до розташування вашого архівного файлу TarGZ. У цьому прикладі архівний файл TarGZ знаходиться в «домашньому» каталозі. Звідси виберіть архів за допомогою миші. Потім клацніть правою кнопкою миші, щоб відкрити меню правою кнопкою миші.

Усередині меню правою кнопкою миші виберіть опцію «Витягнути тут». Вибір цієї опції дозволить файловому менеджеру Thunar миттєво розпакувати вміст вашого архівного файлу TarGZ до папки, в якій знаходиться файл.

Після завершення декомпресії ви зможете отримати доступ до розпакованих файлів. Обов’язково повторюйте цей процес на XFCE щоразу, коли вам потрібно розпакувати архів TarGZ.

Розпакуйте файли TarGZ у MATE

Тим, хто на робочому столі Mate, яким потрібно розпакувати файл TarGZ, потрібно буде скористатися файловим менеджером Caja. Цей файловий менеджер, як і всі файлові менеджери Linux, має вбудовану підтримку для розпакування архівів Tar. Ось як це зробити.

Для початку відкрийте файловий менеджер Caja. Ви можете зробити це, клацнувши домашню папку на робочому столі або знайшовши менеджер файлів у меню програми. Звідси перейдіть до папки, в якій знаходиться файл TarGZ. У цьому прикладі це «домашня» папка.

Потрапивши в розташування архіву TarGZ, виберіть його мишею. Потім клацніть по ньому правою кнопкою миші, щоб відкрити меню правою кнопкою миші. У цьому меню знайдіть опцію «Витягнути тут» і виберіть її. Коли ви виберете цей параметр, архів TarGZ буде розпаковано.

Після того, як все буде розпаковано, ви отримаєте доступ до вмісту всередині файлу TarGZ у Mate. Обов’язково повторюйте цей процес щоразу, коли ви хочете розпакувати архів TarGZ у Mate.

Розпакуйте файли TarGZ за допомогою терміналу

Якщо ви не хочете мати справу з файловим менеджером, його також можна розпакувати за допомогою командного рядка. Для початку відкрийте вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі.

Відкривши термінал, скористайтеся командою нижче, щоб розпакувати його.

tar xvf /home/USERNAME/location/of/tar/archive/my-archive.tar.gz