Як розпакувати файли RAR в Linux

Categories:

Якщо ви хочете розпакувати файли RAR на Linux, вам потрібен пакет «Unrar». Без цього пакета в системі неможливо взаємодіяти з файлами RAR або витягувати їх у Linux взагалі.

Rar — це закритий власний формат, і розробники Linux, як і спільнота загалом, не надто піклуються про формат. Єдина причина, по якій існують такі інструменти, як Urar, полягає в тому, що ви неминуче стикаєтеся з архівом RAR (зазвичай через завантаження) і вам потрібно розпакувати його під час використання платформи Linux.

Встановіть Unrar

Установити пакет Unrar досить легко, оскільки більшість поширених дистрибутивів Linux мають програмне забезпечення у своїх джерелах програмного забезпечення. Щоб інсталювати пакет Unrar, відкрийте вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, які відповідають операційній системі, яку ви використовуєте.

Примітка. Утиліта Unrar для Linux дуже добре працює з архівами RAR версії 3.0 або старішої. Однак у нього є значні проблеми з роботою з новішим запатентованим форматом RAR (версія 5.0) і абсолютно не працюватиме з файлами 5.0, поки розробник не додасть нові функції до інструменту.

  Як грати в The Forest на Linux

Ubuntu

Unrar досить добре підтримує Ubuntu, і програму можна знайти в її основних джерелах програмного забезпечення. Щоб отримати в руки утиліту Unrar, відкрийте вікно терміналу та введіть у нього таку команду Apt, щоб запустити її.

sudo apt install unrar

Debian

Debian Linux має пакет Unrar у своїх основних джерелах програмного забезпечення. Щоб отримати його в руки, запустіть вікно терміналу та введіть цю команду Apt-get.

sudo apt-get install unrar

Arch Linux

Використовуєте Arch і вам потрібно встановити утиліту Unrar? Спробуйте цю команду Pacman для визначення розміру!

sudo pacman -S unrar

Fedora

Утиліта Unrar знаходиться в основному сховищі програмного забезпечення Fedora Linux. Щоб встановити його, ви повинні ввести команду DNF нижче.

sudo dnf install unrar

OpenSUSE

Щоб отримати інструмент вилучення Unrar RAR на OpenSUSE, напишіть цю команду Zypper у вікні терміналу.

sudo zypper install unrar

Розпакуйте файли RAR – термінал

Багато програм-архіваторів у Linux використовують Unrar для вилучення файлів RAR. Однак можна взаємодіяти з Unrar і ​​використовувати його для вилучення архівних файлів безпосередньо з терміналу Linux. Ось як це зробити.

Крок 1. Знайдіть розташування архівів RAR, які ви хочете розпакувати, на своєму комп’ютері Linux за допомогою команди locate.

locate *.rar

Крок 2: Зверніть увагу на вихідне розташування архіву RAR. Або скопіюйте його в буфер обміну за допомогою миші.

  Як записати вихід динаміка в Linux

Крок 3: Запишіть unrar, а потім перемикач e та розташування файлу з кроку 1.

unrar e /home/username/path/to/rar/file.rar

Крок 4. Виконайте команду ls, щоб переглянути результат процесу вилучення.

ls

Знайдіть назву папки, яка вийшла з вашого архіву RAR, і запишіть її.

Крок 5: Використовуючи команду CD, перемістіть термінальну сесію в папку файлів.

cd extracted-rar-file-folder

Крок 6. Перегляньте елементи в папці файлів RAR, повторно запустивши команду ls.

ls

Розпакуйте файли RAR – робочий стіл Gnome

Якщо ви інсталюєте Unrar, ви зможете використовувати його для вилучення файлів архіву RAR за допомогою файлового менеджера Nautilus Gnome. Щоб розпакувати, запустіть файловий менеджер Nautilus. Потім перейдіть до розташування файлу архіву на вашому ПК з Linux або знайдіть його, натиснувши піктограму пошуку.

Знайшовши файл RAR у Nautilus, клацніть його правою кнопкою миші та виберіть пункт меню «Витягнути тут», щоб негайно розпакувати файл RAR у Gnome. Крім того, двічі клацніть RAR, щоб відкрити його в програмі Диспетчер архівів Gnome і отримати доступ до файлів таким чином.

Розпакуйте файли RAR – робочий стіл KDE Plasma

Файловий менеджер Dolphin KDE може обробляти файли формату RAR і працювати з ними, якщо у вас інстальована утиліта Unrar. Якщо ви хочете використовувати його для розпакування файлів RAR, почніть з відкриття Dolphin. Звідти знайдіть файл, який ви хочете розпакувати (або скористайтеся пошуком, щоб знайти його), і клацніть його правою кнопкою миші.

  Як отримати композицію вікна на легких комп’ютерах Linux за допомогою Compton

У меню правою кнопкою миші виберіть «Витягнути», а потім «Витягнути тут, автовизначення підпапки». Не хочете витягувати з Dolphin? Двічі клацніть архів RAR, щоб відкрити його в інструменті ARK KDE.

Вилучення RAR – інші робочі столи GTK+

Тим, хто не використовує Nautilus Gnome Shell або Dolphin у KDE Plasma 5, не варто хвилюватися: Unrar використовується як бекенд для розпакування архівів RAR у більшості файлових менеджерів та інструментів вилучення архівів на платформі Linux. Якщо ви новачок у Linux і використовуєте робочий стіл, як-от XFCE, Mate тощо, ось як розпакувати файли.

Крок 1: запустіть файловий менеджер Linux, потім знайдіть архів RAR, який ви хочете розпакувати.

Крок 2. Клацніть правою кнопкою миші на архіві RAR, потім знайдіть у меню правою кнопкою миші «витягнути» або подібний параметр і виберіть його, щоб розпакувати файли.