Як розпакувати файли в Windows 11: 4 прості способи

ZIP-файли чудово стискають і легко переміщують великі групи файлів. Однак, якщо ви коли-небудь завантажували щось і отримували ZIP-файл, ви можете не знати, як його відкрити. Хоча сьогодні більшість операційних систем постачаються з програмою ZIP, якщо ви все ще не можете розпаковувати файли, не хвилюйтеся. Подібно до наших посібників з розпакування файлів ZIP в ОС Chrome і розархівування файлів на iPhone, ось як розпакувати файли в Windows 11.

Тут ми згадали чотири різні способи розпакування файлів у Windows 11. Ви можете використовувати власний Провідник файлів або сторонній інструмент для вилучення вмісту з файлу ZIP. Ви також можете використовувати CMD для розархівування файлів у Windows 11. Щоб отримати докладні інструкції, розгорніть таблицю нижче та перейдіть до потрібного розділу.

1. Розпакуйте файли в Windows 11 за допомогою File Explorer

Ви можете легко розпакувати файли та папки в Windows 11 за допомогою вбудованого Провідника файлів. Немає необхідності завантажувати сторонні інструменти для стиснення файлів, такі як Winzip або WinRAR. Ось як розпакувати та витягти вміст із папок у Windows 11.

1. Спочатку клацніть правою кнопкою миші на ZIP-файлі та виберіть «Вилучити все». Ви також можете натиснути «Вилучити все» у верхньому меню.

2. З’явиться міні-вікно, де ви можете вибрати папку призначення. Зазвичай я залишаю його як є і натискаю «Витягнути». Це призведе до розархівування файлу в те місце призначення, де розташована заархівована папка.

3. І ось воно! Розпакований вміст доступний у стандартній папці прямо там.

4. Крім того, якщо ви хочете розпакувати певні файли, ви можете відкрити ZIP-файл, двічі клацнувши на ньому. Тепер ви можете вибрати потрібні файли та скопіювати їх, як і звичайні файли.

5. Тепер поверніться назад і створіть нову папку в тому ж місці призначення та вставте файли. Таким чином, ви можете розпакувати певні файли зі стиснутого ZIP-файлу.

  Як увімкнути та використовувати наклейки робочого столу в Windows 11

Створіть ZIP-файл у Windows 11 за допомогою File Explorer

Якщо ви хочете створити ZIP-файл у Windows 11 за допомогою File Explorer, просто виберіть файл або папку та клацніть правою кнопкою миші. Ви також можете вибрати купу різних файлів. Тепер виберіть «Стиснути в ZIP-файл».

У тій самій папці буде створено стиснутий ZIP-файл. Ви можете встановити ім’я для ZIP-файлу, і все готово.

2. Розпакуйте файли в Windows 11 за допомогою 7-Zip

Якщо ви хочете використовувати сторонню програму, я б рекомендував 7-Zip для розархівування файлів у Windows 11 проти інших популярних рішень, таких як WinRAR і WinZip. Він безкоштовний, з відкритим кодом, не дратує вас спливаючими вікнами та пропонує чудовий алгоритм стиснення. Ось чому ми обрали 7-Zip як одну з найкращих програм для Windows 11. Тому, якщо ви хочете розпакувати файли в Windows 11, дотримуйтесь нашого посібника нижче.

1. Завантажте 7-Zip з тут. Після цього встановіть програму на свій ПК з Windows 11.

2. Тепер клацніть правою кнопкою миші файл ZIP і відкрийте «Показати додаткові параметри».

3. Тут виберіть «7-Zip» і відкрийте «Витягти файли…».

4. Тепер виберіть пункт призначення, натиснувши меню з 3 крапками, а потім натисніть «ОК».

5. І це все. Весь вміст ZIP-файлу буде розпаковано у вибрану папку.

6. Якщо ви хочете витягти певний вміст із ZIP-файлу, клацніть його правою кнопкою миші та виберіть «Показати додаткові параметри». Тепер відкрийте 7-Zip -> Відкрити архів.

7. Коли 7-Zip відкриється, виберіть файли, які ви хочете розпакувати, а потім натисніть «Витягнути» вгорі.

8. У наступному вікні виберіть папку призначення та натисніть «ОК».

  Як зробити Linux схожим на Windows Vista

9. Файли будуть розпаковані в папку. Ось як ви можете використовувати 7-Zip для розархівування файлів у Windows 11.

3. Розпакуйте файли в Windows 11 за допомогою PowerShell

Крім File Explorer і 7-Zip, ви також можете використовувати PowerShell для розпакування файлів у Windows 11. За допомогою однієї команди ви можете розпакувати ZIP і витягти з них вміст. Ось як це зробити.

1. Натисніть клавішу Windows один раз і введіть «powershell». Тепер натисніть «Запуск від імені адміністратора» на правій панелі. Якщо ви хочете завжди запускати PowerShell з правами адміністратора, дотримуйтесь нашого посібника для отримання додаткової інформації.

2. Далі клацніть правою кнопкою миші на ZIP-файлі та виберіть «Копіювати як шлях». Це скопіює повну адресу ZIP-файлу в буфер обміну.

3. Тепер, щоб розпакувати файли в Windows 11 за допомогою PowerShell, виконайте наведену нижче команду. Тут замініть шлях до ZIP-файлу фактичним шляхом, який ви скопіювали вище. Це розпакує вміст ZIP-файлу на диску «C» у розділі «Нова папка». Я вибрав диск «C» як адресу призначення, але ви можете вибрати свою власну.

Expand-Archive -Path "path of ZIP file" -DestinationPath "C:New Folder"

4. Нарешті, відкрийте диск «C» і перейдіть до «Нова папка». Тут ви знайдете витягнутий вміст ZIP-файлу. Таким чином, ви можете розпакувати файли в Windows 11 за допомогою PowerShell.

5. Якщо ви хочете стиснути папку та створити ZIP-файл за допомогою PowerShell у Windows 11, просто виконайте наведену нижче команду. Синтаксис схожий на наведений вище. Тут замініть шлях до файлу або папки на адресу файлу/папки, яку потрібно стиснути.

Compress-Archive -Path "path of the file or folder" -DestinationPath "C:compressed.zip"

6. Після виконання команди ви знайдете файл “compressed.zip” на диску “C”.

4. Розпакуйте файли в Windows 11 за допомогою командного рядка (CMD)

Нарешті, ви можете використовувати командний рядок для вилучення ZIP-файлів у Windows 11. Так само, як і PowerShell, у командному рядку є кілька хитромудрих хитрощів для стиснення та розпакування ZIP-файлів. Якщо ви не в курсі, у 2018 році, Командний рядок отримав потужний інструмент командного рядка TAR, який дозволяє швидко розпаковувати файли в Windows 11, як і в системах Linux. Отже, ось як використовувати TAR та витягувати ZIP-файли в Windows 11 за допомогою CMD.

  15 нових функцій в оновленні Creators Update для Windows 10

1. Перейдіть до папки, де знаходиться ZIP-файл. Натисніть на адресний рядок, введіть cmd і натисніть Enter. Це відкриє командний рядок у тому ж вікні.

2. Далі виконайте наведену нижче команду. Обов’язково перейменуйте ім’я файлу з фактичною назвою файлу. Тепер натисніть Enter, і ZIP-файл буде розпаковано в ту ж папку.

tar -xf filename.zip

3. Як ви можете бачити тут, CMD успішно розпакував ZIP-файл у тому самому місці.

Розпакуйте ZIP-файли в Windows 11 за допомогою CMD, 7-Zip, File Explorer і PowerShell

Таким чином, ці чотири методи можуть витягти ZIP-файли за вас. Мало того, за допомогою 7-Zip ви можете розпакувати RAR, 7Z, TAR, TGZ та багато інших стиснутих форматів файлів. І якщо ви любитель командного рядка, ви можете мати у своєму розпорядженні TAR у командному рядку. У всякому разі, це все від нас. Якщо ви хочете побачити паролі Wi-Fi у Windows 11, ви можете перейти до нашого пов’язаного посібника. І якщо ви шукаєте розташування папки запуску Windows 11, щоб додати свої улюблені програми для запуску під час запуску, у нас також є зручний посібник для вас. Нарешті, якщо у вас виникли запитання, повідомте нас у розділі коментарів нижче.