Як розмістити ігровий сервер Linux Xonotic

| | 0 Comments| 12:04 PM
Categories:

Безкоштовні ігри – це те, що робить Linux дивовижним. Однією з найкращих безкоштовних ігор з відкритим кодом на платформі Linux є Xonotic. Це стрімкий шутер, натхненний жанром ігор «twitch» FPS (Quake, Unreal тощо). Грати в неї дуже весело, особливо коли з вами є друзі. Якщо ви хочете розмістити ігровий сервер Xonotic, вам буде цікаво знати, що це набагато простіше, ніж здається.

Встановіть Xonotic

Xonotic має досить чудову підтримку Linux, і гра працює практично на будь-якому дистрибутиві Linux без проблем. На жаль, він поки що не має підтримки основного програмного забезпечення Linux, тому перш ніж налаштувати виділений сервер, вам потрібно буде створити гру та всі її компоненти.

Xonotic не розміщено на Github, як більшість проектів. Замість цього він використовує Gitlab і має власний виділений сервер Git. Щоб отримати код, відкрийте термінал і встановіть останню версію пакета Git на свій ПК з Linux.

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Після запуску останньої версії інструмента Git на вашому ПК з Linux тепер можна отримати останній код з гри. Використовуючи команду git clone, візьміть найновішу версію коду Xonotic.

git clone git://git.xonotic.org/xonotic/xonotic.git

Клонування центрального репо Xonotic не буде швидким. Зрештою, це ціла гра. Дайте терміналу деякий час, і через деякий час буде завершено завантаження повної кодової бази.

  Як конвертувати PNG в JPG в Linux

Використовуючи команду CD, перемістіть термінал з домашньої папки в щойно клоновану папку xonotic на вашому ПК з Linux.

cd xonotic

У цій папці вам знадобиться завантажити ще більше даних для гри. Це завантаження призначене для таких речей, як карти, текстури та все інше, чого не було в першому розділі завантаження.

./all update -p

Оновлення Xonotic, щоб він мав усе необхідне для створення, займає вічно, тому наберіться терпіння. Запуск коду завантаження всіх оновлень із кількох гілок репозиторії Xonotic Git. Коли завантаження закінчиться, можна безпечно створювати код. Щоб побудувати, запустіть:

./all compile -r

Створення копії Xonotic займе досить багато часу, оскільки це велика гра. Не очікуйте, що це закінчиться відразу, тому що цього не буде. Нехай термінал все побудує і наберіться терпіння. Коли це завершиться, ви зможете запустити гру через термінал за допомогою:

./all run xonotic

Встановіть Xonotic Without Building

Завантаживши копію Xonotic через Git, ви обов’язково отримаєте всі необроблені файли для гри та останню версію. Для шанувальників гри, це чудовий шлях. Однак, якщо вам не хочеться створювати програмне забезпечення, дотримуйтесь цих інструкцій. Спочатку перейдіть на веб-сайт Xonotic і натисніть кнопку завантаження.

  Як встановити SSH на Linux і корисні команди

Xonotic не має окремого посилання для «Mac, Linux та Windows». Замість цього все включено в один Zip-архів. Щоб розпакувати, відкрийте файловий менеджер, натисніть «Завантаження», клацніть правою кнопкою миші на архіві Xonotic Zip і виберіть «Витягнути» у меню, що з’явиться.

Коли архів закінчиться, перемістіть папку Xonotic у свій домашній каталог. Після переміщення перейдіть до каталогу та виберіть xonotic64-sdl, xonotic32-sdl тощо, щоб запустити гру.

Крім того, відкрийте термінал і запустіть:

cd ~/Xonotic

./xonotic-linux64-sdl.sh

Запуск виділеного сервера

Якщо ви просто зацікавлені в запуску виділеного сервера Xonotic, вам може бути цікаво, чому потрібна була збірка всієї гри. Ну, все складається з програми, яку можна запустити. Ця програма може запускати гру, якщо ви хочете в неї грати. Крім того, ви можете запустити цю гру за допомогою спеціальних аргументів команд і розмістити сервер 24/7.

  Як використовувати прив’язування та символічні посилання в Linux

Після створення Xonotic можна відразу запустити виділений сервер. Для цього відкрийте вікно терміналу та виконайте таку команду:

./all run dedicated xonotic

Попередньо вбудований виділений сервер

Ви пропустили створення Xonotic на користь завантаження попередньо скомпільованої версії гри? Якщо так, налаштування та запуск виділеного сервера дещо відрізняються.

Замість наведеної вище команди «все». Вам потрібно буде зробити наступне. Спочатку відкрийте вікно терміналу та скористайтеся командою CD, щоб перемістити термінал із домашньої папки до каталогу Xonotic у /home/username/.

cd ~/Xonotic

Всередині папки Xonotic вам потрібно буде переміститися в підпапку під назвою «сервер». У цій папці знаходяться всі компоненти, необхідні для роботи сервера 24/7.

cd server

Виділений сервер Linux може легко запускатися за допомогою сценарію, наданого в каталозі «сервер».

mv server_linux.sh ~/Xonotic

mv server.cfg ~/Xonotic/data
./server_linux.sh -sessionid xonotic-test

Поки всі ПК підключені до тієї ж локальної мережі, що й сервер, користувачі Xonotic повинні мати швидкий доступ до будь-яких запущених серверів у розділі «локальна» або «LAN».